Czekolada

Joanne Harris Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Vianne Rocher (tom 1) literatura piękna
Chocolat
2019-11-07
9788381692038
Zofia Kierszys
miłość barka Francja czekolada gotowanie nietolerancja

Sympatyczna, ciepła historia. Dobrze napisana, wciągająca i godna uwagi. Dla romantykow.

Urokliwa, z odrobiną magii. Może takiej prawdziwej, ale więcej tej kobiecej. Historia nieskomplikowana, ale porusza wszystkie zmysły, u mnie najsilniej smaku i węchu, ach te czekoladki.... Dużo prawdy o ludziach i o społeczności w małych miasteczkach. Przypomina mi się ta książka kiedy jem jakieś pyszne praliny czekoladowe.

Piękna opowieść o młodej matce, która prowadzi dość koczowniczy tryb życia. Do czasu jednak, bo gdy wraz z córką zakłada cukiernię w malowniczym miasteczku we Francji, dostrzega, że i pewna monotonia ma swój niewątpliwy urok. Cudowne wydanie, a i sama historia jest jak plaster na rany.

Tak samo jak ta w kostkach wciąga i nie da się skończyć na jednym rozdziale

Ciekawa, magiczna, nietuzinkowa. Zanim obejrze film, chcialam przeczytac oryginal - niezwykle przyjemna lektura! Na pograniczu basni i czarow, ale jakze prawdziwa, opowiadajaca o lekach i uprzedzeniach, ludziach zwyklych i niezwyklych. O sile przyjazni, ktora nie zna granic wieku, pochodzenia czy wyznania. O spelnianiu marzen.

Uwielbiam klimat tej książki, jej bohaterów, to małe konserwatywne miasteczko, które powoli staje się tolerancyjne. Najbardziej jednak uwielbiam zapach czekolady unoszący się w powietrzu podczas lektury tej książki. Bardzo zmysłowa i magiczna opowieść.

„Czekolada” Joanne Harris (Wydawnictwo Prószyński i S-ka)

Czekolada: połączenie miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego, cukru i innych dodatków. Od siebie dorzucę: najlepiej gorzka, minimum 70 % kakao, z dodatkiem pomarańczy. A do tego mała czarna ze spienionym mlekiem... Ale wracając do meritum sprawy.

„Czekolada” Joanne Harris, to w moim przypadku jedna z tych książek,...

Początek książki taki sobie. Jakiegoś wielkiego zaskoczenia czy efektu wow nie było.
Francuzka Vianne przybywa z córką do małej mieściny, gdzie wszystko toczy się pomału, bez pośpiechu. Postanawia otworzyć cukiernię i sprzedawać własnej produkcji czekoladę. Jak planuje tak też robi.
Nie ma w tym nic dziwnego ale niestety nie wszystkim ten pomysł się podoba.. Miejscowy...

Książka idealna na jesień. Smakująca czekoladą, pralinkami, bombonierką...
Wspaniała opowieść o szukaniu swojego miejsca na ziemi, o sile miłości rodzicielskiej, o przyjaźni, tolerancji i zrozumieniu drugiego człowieka. Odrobina magii wniosła świeżą nutkę.

Książkę kupiłam zaraz po (zupełnie przypadkowym) obejrzeniu filmu - byłam zachwycona! Potem książka dojrzewała na półce, by w końcu ją przeczytać. Nie zawiodłam się ani trochę. Historia jest magiczna, zmysłowa i przepyszna (jakkolwiek do tego podchodząc - moje koty ogryzły rogi akurat tej pozycji!). Sposób pisania nieco kokieteryjny, refleksyjny, przyjemny. Czułam się...

Dyskusje

4 385