Zwyczajne kobiety, niezwykła mądrość. Kobiecy wymiar przebudzenia

Okładka książki Zwyczajne kobiety, niezwykła mądrość. Kobiecy wymiar przebudzenia Rita Marie Robinson
Rita Marie Robinson Wydawnictwo: Biały Wiatr popularnonaukowa
popularnonaukowa
Ordinary Women. Extraordinary Wisdom.
Biały Wiatr
2011-01-01
2011-01-01
Alicja Techmańska
intuicja wiedza mądrość kobieta rozwój duchowy Alicja Techmańska

„Zwyczajne Kobiety, Niezwykła Mądrość” Rita Marie Robinson
Jedenaście kobiet, jedenaście różnych przeszłości, teraźniejszości i planów na przyszłość. Autorka zdecydowała się na ogromny trud podczas tworzenia tak dobrej książki. Przeprowadzenie rozmów czasami o trudnych przeżyciach z dzieciństwa, wyselekcjonowanie tego, co najbardziej wartościowe
i opowiedzenie przez te spisane rozmowy mądrości płynących z przeżyć tych zwyczajnych kobiet.
Bohaterkami książki są mentorki, doradczynie, duchowe nauczycielki, będące założycielkami kręgów kobiecych.
Codziennie na ulicach miast, mniejszych miejscowości czy wiosek mijamy te zwyczajne z pozoru kobiety. Zamęczone, zapracowane, mające ogrom problemów na głowie wojowniczki.
To, co pozwala nam je wychwycić to emanująca od nich dobroć, czułość i dobra energia. Kobiety będące mentorkami duchowymi posiadają również niezwykłą swobodę i naturalność podczas poznawania nowych ludzi i ich historii.
Na ich przykładzie możemy zauważyć, że aby wyrwać się z nudnej szarej codzienności w naszym życiu nie musi wydarzyć się tragedia lub coś wiążącego się ze złem. Choć takie momenty są często przyczyną zmian czasami to my same możemy odważyć się i zawalczyć o nasze lepsze jutro.
Uczestniczki rozmów z autorką bez żadnego tabu i lęku przed powrotem demonów opowiadają
o tym, co przyniosła im ich dzieciństwo, lata młodzieńcze, czy świat, który je otaczał. Pozwalają nam poprzez opisanie zrozumieć ich moment oświecenia, abyśmy my mogły/mogli tego momentu nie przegapić. Autorka nie boi się zadawać czasami dość trudnych pytań prowokując tym samych rozmówczynie do dość osobistych czasami dość bolesnych zwierzeń.
Po przeczytaniu książki odkryłam, że w moim, choć stosunkowo młodym życiu wydarzyło się dość dużo. I chociaż wiem, że młodą dusze kształtują te trudne, ale też te dobre momenty, ciężko się pogodzić z wydarzeniami, które miały czasami miejsce ponad 20 lat temu.
Po przeczytaniu wiem też, że teraz muszę poświęcić czas dla samej siebie oraz wiem też, że muszę nauczyć się w niektórych momentach życia mówić „NIE”. Zajrzeć w głąb siebie i swojej kobiecej duszy, żeby zrozumieć to, kim tak na prawdę jestem i czego oczekuje od otaczającego mnie świata.
Książkę polecam nam wojowniczkom dnia codziennego, ale także mężczyzną próbującym zrozumieć
i wspierać swoje kobiety podczas codziennego życia.

„Zwyczajne Kobiety, Niezwykła Mądrość” Rita Marie Robinson
i opowiedzenie przez te...

Zwyczajne-niezwyczajne kobiety dzielą się swoimi naintymniejszymi przemyśleniami i codziennością naznaczoną świadomą obecnością w tu i teraz.

Rita Marie Robinson podjęła się niesłychanie trudnego zadania i przeprowadziła rozmowy z ponad dziesięcioma tak naprawdę niezwyczajnymi kobietami.

Bohaterkami jej książki są mentorki, duchowe nauczycielki i doradczynie, założycielki kobiecych kręgów.

Z pozoru- zwyczajne kobiety, które mijane na ulicy na wyróżniają się niczym szczególnym. Zamężne, zapracowane, mające na głowie takie same problemy jak każda z nas.

To, co je jednak wyróżnia spośród tylu miliardow innych kobiet, to dobra energia, którą chętnie dzielą się z innymi. To również nadzwyczajna swoboda, odwaga życia w zgodzie ze swoją naturą oraz świadoma obecność w teraźniejszości. Nauczyły się żyć bez poczucia winy, bez rozpamiętywania przeszłości i bez zamartwiania się o przyszłość.

Wszystkie są żywym dowodem na to, że przebudzić się z życiowego latargu może każdy z nas. No, bo skoro im się udało, to dlaczego dla nas miałoby to być nieosiągalne?

Najbardziej wzruszyło mnie świadectwo Francie Halderman. Jako nastolatka zaszła w nieplanowaną ciążę. Jako młoda matka przeszła chemioterapię, która pozbawiła ją szans na posiadanie kolejnych dzieci.

Dzięki chorobie doceniła swoją córkę, która mimo iż pojawiła się na świecie niespodziewanie i w mało odpowiednim momencie, zawsze była źródłem jej radości i jedynym dzieckiem.

W wywiadzie mówi wprost, że dzięki rakowi narządów rodnych mogła odkryć co tak naprawdę znaczy być kobietą.

Bohaterki książki w rozmowach z Autorką otwarcie opowiadają swoją historię, wspominają dzieciństwo, dzielą się doświadczeniem swojego oświecenia. Bez ceregieli przytaczają również najczarniejsze momenty swojego życia przekonując, że niejednokrotnie to one były zapalnikiem do tego, by zrzucić maski i wreszcie zacząć być w pełni świadomym człowiekiem.

Autorka nie boi się zadawać trudnych pytań, zachęca do zwierzeń, prowokuje do poruszania trudnych tematów. Dzięki temu, że jest dobrym i cierpliwym słuchaczem, jej rozmówczynie chętnie się przed nią otwierają, rozkwitając niczym delikatne kwiaty.

"𝐙𝐰𝐲𝐜𝐳𝐚𝐣𝐧𝐞 𝐤𝐨𝐛𝐢𝐞𝐭𝐲, 𝐧𝐢𝐞𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐚 𝐦ą𝐝𝐫𝐨ść" to zbiór autentycznych opowieści o drodze, która nie zawsze jest usłana różami i krętymi ścieżkami prowadzi do duchowej wolności. Polecam, nie tylko kobietom.
__
"Potrzebujesz żyć z tym co obejmuje Twoja świadomość teraz, zamiast poszukiwać tego, czego Twoim zdaniem Ci brakuje".

Dla każdego, kto szuka w życiu czegoś więcej niż materialna i cielesna rozrywka. O drodze, czasami wyboistej, do wolności, do siebie.
Siebie bez maski, muru, skorupy, fasady. Prawdziwe spotkania z niezwykle delikatną materią - z autentycznością.
Poruszyła mnie ta książka...

Poruszyła mnie ta książka...

• Chcę mieć
  • Rozwój Duchowy/Religie/Filozofia
  • Ważne
  • Psychologia
  • Z polecenia do kupienia
  • Przeczytane psychologia/energia

Rita Marie Robinson Zwyczajne kobiety, niezwykła mądrość. Kobiecy wymiar przebudzenia Zobacz więcej