Czarna lista

The Kill List
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Niewiadomski
CIA terroryzm literatura amerykańska szpieg

Jakie to było dobre! Kupiłam sobie niepozorną kieszonkową książkę za 10 zł i nie spodziewałam się, że będzie taka świetna!
Mamy tu polowanie na terrorystę, który umieszcza w sieci filmy zachęcające młodych muzułmanów do zabijania niewiernych. Tajemniczy Tropiciel korzysta z supernowoczesnych bajerów i współpracuje z agencjami wywiadowczymi z różnych krajów, żeby go...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

lubię takie tempo w fabule😊

Wróciłem po latach do starej dobrej klasyki gatunku. Temat na czasie. Nie oszałamia ale pobudza do przemyśleń.
Zabić bez sądu, w odwecie, a jednocześnie profilaktycznie, by uniknąć dalszych ofiar, niewinnych przecież, a zawsze ludzi czy w imię wyższych wartości humanizmu cierpliwie czekać na możliwość odpłaty procesowej, której jednak prawdopodobieństwo zrealizowania ...

Na pewno to nie jest wybitna książka tego autora, ale też nie będziemy zawiedzenie po jej przeczytaniu. Prosta, lekka i przyjemna lektura.

dotrwałam do połowy książki.
strasznie nudny "reportaż" (o fikcji???)
zero dialogów, psychologii postaci, natłok informacji, których się nie zapamiętuje
zakończenie pewnie przewidywalne
jedynie podoba mi się postać Ariela (chociaż z tym przywiezieniem mu nowego komputera to jedyna rzecz, która wywołała jakąkolwiek emocje podczas czytania książki - śmiech)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca i umiejętnie budująca klimat.

Ot taka sobie historia o złych terrorystach, których może powstrzymać tylko jeden człowiek, który jednak nie jest taki jeden bo ma nieograniczone możliwości działania - ma wsparcie w działaniu od samego zwierzchnika sił zbrojnych JuEsEj. Tak dla zabicia czasu można poczytać (Audiobook przy remoncie mieszkania)

Na początku książki, autor wprowadza nas w kontekst całych wydarzeń. Tym razem wstęp jest optymalnej długości, nie zanudzi nas przed zawiązaniem akcji. Akcja wciąga, choć nie ma tu wodotrysków. Książkę czyta się dobrze, nie wymaga dużego skupienia, fabuła jest przejrzysta. Dobry wybór jako lektura dla rozrywki.

O którym to już pisarzu muszę napisać mniej więcej to samo? To już nie ten co niegdyś. Bo już nie ten. Czarna lista jest bardziej dokumentalnym zapisem niż powieścią (np. pierwszy dialog pojawia się gdzieś około połowy, gdy Autor skończył relacjonować całą historię stanowiącą tło dla punktu wyjaśnia właściwej fabuły). A raczej byłby, gdy nie to, że jest fikcją. Czy może zaś...

Kolejny hamerykancki bzdet o dzielnych wojakach co ratuja(?) swiat.
Takie tam, czytadlo na plaze.
Aha, ludziom z IT zdecydowanie odradzam. Te bzdury wypisywane o komputerach juz nawet nie sa smieszne, raczej zenada. Poziom Dana Browna.

Dyskusje

• 2014
  • Audiobooki
  • Audiobook
  • 2018
  • Frederick Forsyth
  • Sensacja

Dodaj cytat z książki Czarna lista