Czarna lista

Albatros
2014-01-15
2014-01-15
Andrzej Niewiadomski
CIA terroryzm literatura amerykańska szpieg

Prawie każda książka tego autora to kanon. Uwielbiam jego styl pisania. Tym razem również. Kapitalny temat, fantastyczny rozwój sytuacji.

Przepraszam ale mnie nie urzekła ta pozycja. O ile za Dzień Szakala, Afgańczyka i Czwarty Protokół byłem mocno na tak o tyle tu się zawiodłem. Może zbyt dużo "dokumentu" a za mało "akcji" gdzieś ta proporcja się zachwiała na niekorzyść. Końcówka jest tak krótka że aż się prosi o rozciągnięcie finałowej akcji ale cóż ... może lata robią swoje

Wysłuchałem Peszka: jak na współczesny kryminał: doskonałe! Nie możesz się doczekać, co będzie dalej. Warte zapamiętania: "Amerykanie mają zegarki, ale to Afgańczycy mają czas". I o to mniej więcej chodzi.

Muzułmanie jako ogół potraktowani jako terroryści. Nie znoszę uogólnień. Prawdy tu nie ma za grosz. Obraz biało-czarny. Gdyby nie Jan Peszek, który interpretuje powieść, pewnie nie skończyłabym słuchać. Nie mogę powiedzieć, żeby książka mnie zdenerwowała, ale jest bardzo płytka. Muszę poważnie zastanowić się, czy warto sięgać po Forsyth'a.

6.5/10. Książka z dość wartką akcją szybko wciąga czytelnika w historię ale sam finał jest stosunkowo łatwy do przewidzenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dosyć wciągająca i satysfakcjonująca lektura. Żadne tam wybitne dzieło ale dobrze się czyta.
6,6

6,5*. Jak biegam to słucham sobie audiobook. Ta się nadaje, polecam. Zmusza do ćwiczeń bo chcesz wiedzieć co dalej ;).

Przemyślana, spójna, ciekawa, lecz mimo wszystko trochę nie rozumiem, po co była cała ta maskarada? Postacie są bardzo bezpłciowe, przedstawione bardzo powierzchownie. Próbuje być poważną lekturą, ale wszystko pięknie się układa w sposób, że nie sposób brać tego na poważnie. Czułem się, jakbym czytał Ludluma. Pochwalić należy drugą połowę książki, którą szybko się czyta,...

Jakie to było dobre! Kupiłam sobie niepozorną kieszonkową książkę za 10 zł i nie spodziewałam się, że będzie taka świetna!
Mamy tu polowanie na terrorystę, który umieszcza w sieci filmy zachęcające młodych muzułmanów do zabijania niewiernych. Tajemniczy Tropiciel korzysta z supernowoczesnych bajerów i współpracuje z agencjami wywiadowczymi z różnych krajów, żeby go...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

lubię takie tempo w fabule😊

• 2014
  • Audiobooki