Operacja Argo

literatura faktu
978-83-7839-384-9
Julia Szajkowska
CIA Teheran zakładnik

Styl suchy jak szkolne wypracowanie i złośliwe komentarze autora wobec Iranu sprawiają, że nie mogę dać wyższej oceny. Dość nudna historia jak na "spektakularną akcję". Przeczytałam, więcej nie wrócę.

Ciężko mi się czytało: bardzo dużo suchych faktów, danych, nazwisk.

Totalnie nie mój styl napisania książki - językiem emerytowanej osoby napisane, dużo dodatkowych opisów. Film zdecydowanie lepszy.

Ekranizacja dużo lepsza od książki - absolutny wyjątek ! Trzeba naprawdę bardzo się postarać aby napisać w tak nudny sposób tak fascynującą i dramatyczną historię opartą na faktach.

Miałam czytać z zapartym tchem, poznać niuanse słynnej operacji, a lekko się znudziłam. Okazało się, że filmowa realcja odbiega od rzeczywistości, ale cóż - takie prawa Hollywood - trzeba było historię podkoloryzować. Sporo wątków niezwiązanych bezpośrednio z "Argo", ale całkiem przyjemnie opisujących jak zostać agentem.

Bardzo ciekawa historia w miarę dobrze opisana. Warto przeczytać. Trzyma w napięciu.

Książka blednie przy filmie...Autor książki często dodaje wątki, które wybijają z akcji.

Widziałam już film, więc książka nie była dla mnie dużym zaskoczeniem, jednak nie żałuję, że ją przeczytałam

Film-REWELACJA.
Książka? Totalne dno.

Naprawdę świetnie opowiedziana historia uwolnienia ukrywających się na terenie Iranu szóstki Amerykanów. Warto przeczytać..a ostatnie rozdziały...trzymają w napięciu do samego końca. Polecam

Dyskusje

• 2013