Schodami do zbrodni

Okładka książki Schodami do zbrodni Carola Dunn
Okładka książki Schodami do zbrodni
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 16)
The Bloody Tower
Edipresse
2014-01-01
2014-01-01
Grażyna Zawada
seria kryminały daisy d.

Szesnasty tom "Kryminalnych przypadków Daisy D." czytało mi się dosyć ciężko.
Daisy została przez amerykańskiego wydawcę poproszona o napisanie artykułu o Twierdzy Tower. Po ceremonii Przekazania Klucza zostaje zamordowany jeden ze strażników. Alec zostaje wezwany do przeprowadzenia śledztwa.
Temat ciekawy, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje twierdzę i jej historię, ale wprowadza zbyt wiele szczegółów, które niestety przeszkadzają w śledzeniu akcji.
Miałam też wrażenie, że Carola Dunn sama nie wiedziała jak rozwiązać zagadkę, do końca akcja idzie bez jasnego planu, jakby sama autorka nie wiedziała kto zabił.

Szesnasty tom "Kryminalnych przypadków Daisy D." czytało mi się dosyć ciężko.
Temat ciekawy, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Autorka w bardzo...

Urlop macierzyński w przypadku Daisy okazał się dość krótki, zarówno od pracy zawodowej jak i... natykania się na kolejne ciała. Oczywiście dla mnie jako wiernej czytelniczki oznacza to tylko przyjemność z towarzyszenia Scotland Yard'owi w kolejnym śledztwie. Jak zawsze uśmiech na mojej twarzy wywołują reakcja nadinspektora na obecność Daisy na miejscu zbrodni, niezachwiana wiara Pipera w jej nieomylność oraz Tom Tring za całokształt. Niezmiennie ciekawa sprawa, dużo poczucia humoru i niezawodna Daisy naprowadzająca policję na właściwy trop. Co oni by bez niej zrobili?

Kolejny tom bardzo lekkiego brytyjskiego kryminału. Daisy Darlymple po urodzeniu bliźniaków postanawia wrócić do swojej dziennikarskiej pracy. Tym razem jej zadaniem jest napisanie artykułu o londyńskiej Bloody Tower. Oczywiście podczas zbierania materiałów do artykułu Daisy odkrywa ciało jednego ze strażników. Do rozwiązania sprawy zagadkowego zabójstwa zostaje wyznaczony jej mąż, Inspektor Naczelny ze Scotland Yardu Alec Flatcher. Zapowiada się intensywne śledztwo, a jego efekt z pewnością będzie zaskakujący.
Życzę miłej lektury.

• Kryminał
  • Kryminalne przypadki Daisy D.
  • Carola Dunn
  • Posiadam 📚
  • Kryminalne Przypadki Daisy D.

Dodaj cytat z książki Schodami do zbrodni