Milczenie śniegu

Okładka książki Milczenie śniegu
Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna wyspa lodu (tom 4)
Andköf
Amber
2021-05-11
2018-01-23
Andrzej Jankowski

Tym razem z Arim Thórem opuszczamySiglufjördur i jedziemy do Kálfshamarsvik. W najbardziej na północ wysuniętej części Islandii znaleziono zwłoki kobiety. Wydaje się, że popełniła samobójstwo spadając z klifu. Jednak podejrzane jest to, że ponad dwadzieścia lat wcześniej na tym samym urwisku zginęła też jej matka i siostra. Kiedy policja zaczęła szperać w przeszłości dziewczyny i domowników, dotarła do niewygodnych i długo skrywanych tajemnic.

Ari Thor otrzymuje telefon o prawdopodobnym samobójstwie kobiety która skoczyła z klifu i co sie okazuje, jej matka i siostra 25 lat temu zginęły w ten sam sposób.... Co łączy te sprawy i czy to naprawde było samobójstwo??? Jonasson po raz kolejny zachwyca swoim stylem pisania i serwuje czytelnikom wciągająca i intrygującą fabułe. Książke się bardzo szybko czyta, właśćiwie zajmuje jeden dzień a dla kogoś kto czyta w ekspresowym tempie czytadło na jedno posiedzenie. Polecam bo naprawdę jest to autor godny uwagi i jego książki zachwycają...

1973

Bez szału, ale ma swój klimat. Islandzki, niespieszny klimat.

Bez szału, ale ma swój klimat. Islandzki, niespieszny klimat.

Do niedawna, kryminały islandzkie kojarzyły mi się z Yrsą... klimat, bohaterowie, tajemnice i odpowiedzi na nurtujące pytania sprawiają że ksiązki Yrsy pozostają w głowie dłużej niż powinny (przykładem jest zakończenie "Statku śmierci" - kilka lat po przeczytaniu, ten fragment ciągle siedzi mi w głowie).
Do niedawna... A od niedawna, Ragnar Jonasson i jego Ari Thor Arason sprawili że czytając 5 części "Mrocznej wyspy lodu" czułem się tak, jakbym tam był.
Bohaterem cyklu jest wspomniany Ari Thor, młody policjant, niedoszły katecheta, który wraz z szefem Tomasem rozwiązuje sprawy morderstw...
Przez pomyłkę przeczytałem 4 część po piątej, i to ją opiniuję.
Mamy tu dwa morderstwa, jednego sprawcę, tajemnicę z przeszłości oraz klify, latarnię i islandzką przyrodę. Jest tu wszystko co charakteryzuje literaturę Jonassona i co sprawia że czytelnik szuka jego następnych książek. I CZYTELNIK JE ZNAJDZIE - Trzyczęściowy "Komisarz Hulda". I życie staje się lepsze :)
Moje opinie są pisane zaraz po przeczytaniu książek - wybaczcie brak obiektywizmu.
8/10 :)

Do niedawna... A od niedawna, Ragnar Jonasson i jego Ari Thor Arason...

112/52/2019

112/52/2019

Utrzymany poziom poprzedniej części. Mnogość wątków może trochę zaburza odbiór książki ale i tak szybko się czyta. Na plus można zaliczyć rozwój głównego bohatera w życiu osobistym.

Kolejna ciekawa historia spod pióra tego autora. To rodzaj opowieści od której nie można się oderwać, która pochłania całkowicie.

Całkiem dobry kryminał...do przeczytania w jedno wakacyjne popołudnie;)

Całkiem dobry kryminał...do przeczytania w jedno wakacyjne popołudnie;)

ostatni tom cyklu z Arim Thórem ,cała seria warta przeczytania w komplecie ,wtedy poznajemy główne postacie,każdy tom to odrębne śledztwo.
Jeśli ktoś lubi skandynawskie klimaty ta seria też przypadnie mu do gustu

Jeśli ktoś lubi skandynawskie klimaty ta seria też przypadnie mu do gustu

Kryminał trochę w stylu zagadki zamkniętego pokoju. Północ Islandii, odludzie, dwa domy i kilka osób. Dwie osoby nie żyją, wybór sprawców mały. A jednak ktoś zabił. I trochę drogą eliminacji, trochę "samo się stało" ustalony zostaje zabójca.

Ragnar Jónasson Milczenie śniegu Zobacz więcej