Kup teraz - 11 ofert w cenie od 20.73 zł do 27.80 zł

Milczenie śniegu

Ragnar Jónasson Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczna wyspa lodu (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Andköf
2021-05-11
2018-01-23
Andrzej Jankowski
Amber
Andköf
Mroczna wyspa lodu (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2021-05-11
Andrzej Jankowski

Bez szału, ale ma swój klimat. Islandzki, niespieszny klimat.

Do niedawna, kryminały islandzkie kojarzyły mi się z Yrsą... klimat, bohaterowie, tajemnice i odpowiedzi na nurtujące pytania sprawiają że ksiązki Yrsy pozostają w głowie dłużej niż powinny (przykładem jest zakończenie "Statku śmierci" - kilka lat po przeczytaniu, ten fragment ciągle siedzi mi w głowie).
Do niedawna... A od niedawna, Ragnar Jonasson i jego Ari Thor Arason...

112/52/2019

Utrzymany poziom poprzedniej części. Mnogość wątków może trochę zaburza odbiór książki ale i tak szybko się czyta. Na plus można zaliczyć rozwój głównego bohatera w życiu osobistym.

Kolejna ciekawa historia spod pióra tego autora. To rodzaj opowieści od której nie można się oderwać, która pochłania całkowicie.

Całkiem dobry kryminał...do przeczytania w jedno wakacyjne popołudnie;)

ostatni tom cyklu z Arim Thórem ,cała seria warta przeczytania w komplecie ,wtedy poznajemy główne postacie,każdy tom to odrębne śledztwo.
Jeśli ktoś lubi skandynawskie klimaty ta seria też przypadnie mu do gustu

Kryminał trochę w stylu zagadki zamkniętego pokoju. Północ Islandii, odludzie, dwa domy i kilka osób. Dwie osoby nie żyją, wybór sprawców mały. A jednak ktoś zabił. I trochę drogą eliminacji, trochę "samo się stało" ustalony zostaje zabójca.

Inteligentny, nastrojowy kryminał osadzony w pięknych i tajemniczych islandzkich krajobrazach. Chyba sięgnę po pierwszą książkę całego cyklu.

Mamy wielu bohaterów drugoplanowych, których poznajemy zarówno od strony Ari Thora, jak i ich własnych myśli. Nie dzieje się tak ze wszystkimi – Thora dostała możliwość pokazania odbiorcy swoich myśli, podobnie Asta. Natomiast ani Oskar, Reynir ani Arnor nie mieli możliwości dodania swojego wkładu do fabuły. Mogłoby to być ciekawe lub przytłaczające i wprowadzające...

• 2018
  • Legimi