Ukryta brama

Okładka książki Ukryta brama Eva Völler
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ukryta brama
Eva Völler Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Magiczna gondola (tom 3) Seria: Poza czasem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-06-18
2014-06-18
2014-03-13
Agata Janiszewska
Eva Völler poza czasem literatura młodzieżowa

Misja w XIX-wiecznym Londynie

Całkiem fajna. Miała momenty, w których bohaterka mnie denerwowała, ale fabularnie była całkiem okej. Czy polecam serię? Nie wiem, jest dosyć średnia, przez to jak infantylnie zachowuje się bohaterka. Jeśli jednak to was nie odstrasza to jest to całkiem dobra rozrywka.

Na półkach: , , , , , ,

Uważam, że ten tom był nieco gorszy od poprzednich. Tym razem autorka przesadziła z ilością i szczegółowością opisów strojów i wnętrz (i jeszcze próbowała mi wmówić, że opowiadająca o tym bohaterka nie interesuje się modą...).
Zakończenie było zdecydowanie zbyt szczęśliwe; niespecjalnie było czuć, że bohaterom i całemu wrzechświatowi groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Ostatnia scena skojarzyła mi się z "Powrotem do Przyszłości" i tylko brakowało, żeby Jerry powiedział Annie i Sebastianowi, że w przyszłości coś się stanie z ich dziećmi.

Bohaterowie nadal byli tak samo stereotypowi. Anna dość często mnie irytowała, zwłaszcza gdy opowiadała zmyślone historie o swojej przeszłości....

Szkoda, że to już ostatnia część. Żżylam się z bohaterami. Na koniec nawet się rozpłakałam. Nie podejrzewałabym, że poznane w tym tomie postacie, mogłyby dopuścić się oszustwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Połączenie poprzednich części z klimatem Bridgertonów. Niestety powtarzają się te same schematy (już po raz trzeci) przez co książka jest raczej nudnawa

Przez ostatni tydzień byłam w Wenecji. Paryżu i Londynie. Nieźle 😊Powiem szczerze przyjemna seria młodzieżowa. Jak dla mnie spokojnie można było wszystko napisać w jednym tomie i spokojnie akcja mogła by się toczyć wielowątkowo. Dla mnie przewidywalna ale nie nudna. Bohaterowie dają się lubić. Polecam

Finałowy tom serii "Magiczna gondola" był zdecydowanie najlepszy ze wszystkich.
Fabuła była najciekawsza i najbardziej dopracowana ze wszystkich. Pojawiło się parę niedociągnięć, ale biorąc pod uwagę jak bardzo akcja była skomplikowana i ile było tutaj wątków, można na to przymknąć oko. Bardzo mnie cieszyło, że w końcu było tutaj bardzo dużo scen z Sebastianem. Do tej pory jego postać była dosyć mocno okrojona. Anna na szczęście też z tomu na tom była lepiej zbudowana. Aczkolwiek po przeczytaniu serii jedno zauważyłam.
SPOILER
Zawsze tym złym okazywał się ktoś z bliskiego otoczenia głównych bohaterów. I zawsze jeden z ich przyjaciół współpracował z tym złym wbrew swojej woli. Za pierwszym razem było to zaskoczenie i bardzo mi się podobało. Za drugim razem już tak nie zaskakiwało, ale można było jeszcze pomyśleć, że to przypadek. Ale podczas czytania trzeciego tomu już byłam pełna rezerwy i miałam swoje podejrzenia kto będzie tym złym. I w sumie ku mojemu rozczarowaniu zgadłam więc na końcu nie miałam już takiej niespodzianki.
KONIEC SPOILERA
Aczkolwiek nie ukrywam, że poczułam smutek kiedy skończyłam czytać ten tom. Mimo, że przez lata wpadło mi w ręce wiele dużo lepszych książek to polubiłam tą serię i z wielką chęcią przeczytałabym o dalszych przygodach Anny i Sebastiana. Tym bardziej, że zakończyło się w taki niespodziewany sposób. Osobiście bardzo polecam tą trylogię. Bardzo lekko, szybko i przyjemnie się czyta.

Finałowy tom serii "Magiczna gondola" był zdecydowanie najlepszy ze wszystkich.

Bardzo żałuję, że trzeba się rozstać z Anną i Sebastianem. Tu się chyba powtórzę, że ta część najlepsza, choć i tak podoba mi się cała trylogia. Mam nadzieję, że powstaną następne części.

Szkoda, że to ostatni tom :)

Szkoda, że to ostatni tom :)

A o to i w moje ręce trafiły kolejne losy Anny i Sebastiano. Książkę pochłonęłam w zaledwie 3 dni. Tym razem wybrali się do IX wiecznej Anglii. Kim dla siebie będą, jaka ich czeka misja... tego nie wiedzą nawet oni sami.

Londyn 1813 to kolejny przystanek przygody Sebastiano i Anny. Tym razem stają się dla siebie rodzeństwem. W książce nieustannie się coś dzieje, dzięki czemu nie ma chwili na nudę. Czytelnik z łatwością wdraża się w bajkowy klimat powieści i towarzyszy bohaterom w czasie tej podróży pełnej przygód. Książkę czytało się bardzo lekko i szybko. Jestem bardzo ciekawa co przyniesie przyszłość, bo zakończenie sugeruje, że powstanie następny tom. Polecam.

• 2015