Trylogia „Niezgodna”

literatura młodzieżowa
Maciej Nowak-Kreyer, Daniel Zych, Marta Czub, Ewa Ratajczyk
dystopia ya niezgodna zbuntowana wierna roth

Trylogia „Niezgodna” Veronica Roth
Pierwsze zetknięcie z fantastyką. Pierwsza trylogia przeczytana przeze mnie. Czytałam ją dosyć dawno, jednak nie łatwo zapomnieć o Beatrice i cudownym „Cztery”. (To ten moment kiedy możemy na same wspomnienie o tym przystojniaku chwilę powzdychać :D ) Trylogia sama w sobie jest według mnie pouczająca, ciekawa, intrygująca. Autorka potrafi...

Trudno zapomnieć o tej książce tak po prostu. Czasami są takie powieści, które wchodzą w nasze życie i już do końca będą nam towarzyszyć ze swoją mądrością.

Po pierwsze bardzo się cieszę, że ta książka została wydana w całości. I to pomimo dość nieporęcznej objętości. Pierwsza część, czyli „Niezgodna” jest wciągająca, zaskakująca, frapująca, ale dopiero wraz z kolejnymi tomami tworzy niepowtarzalną powieść. Najbardziej urzekła mnie przemiana głównej bohaterki. Od dziewczyny, nastolatki, która dokonuje trudnego, niecodziennego...

Super cykl. szkoda że już nie ma następnych części

Świetna trylogia :).

Część pierwsza-cudowna, zaskakująca, wciągająca. Druga i trzecia nie wciągnęły mnie już tak bardzo, ale też były dobre.

Pomysł sam w sobie jest dobry. Trochę przypomina Igrzyska Śmierci. Pierwsza część jest dosyć fajna, lecz druga i trzecia już dosyć spora katastrofa.

Od samego początku czułam się jakbym czytała dosyć długie opowiadanie z Wattpada. Kontynuowałam czytanie ze względu, że zaciekawiło mnie co będzie za murem i jak =ie to będzie. Niestety, ale w książkach tak jest gdy pomysł i...

Jedna z ulubionych serii młodzieżowych.

Niezgodna, zbuntowana, wierna to książki nie tylko dla młodych odbiorców.

Seria odniosła spory sukces dzięki ogromnej dawce emocji, akcji i adrenaliny w niej zawartej.
Podział społeczeństwa dla wyższych celów, eliminacja i zabawa w "stwórcę". ~Władza,
~Śmierć,
~Zdrada,
~Kłamstwa,
~Niebezpieczeństwo,
~Lojalność,
~Odwaga,
~Poświęcenie,
~Miłość.

Jeden wybór może zmienić,...

Nauczyła mnie że bycie wyjątkowym to moja najważniejsza cecha

Jestem świeżo po skończeniu tej powieści.

Była dobra, szybko się ją czytało choć musiałam taki moment, gdzieś w połowie drugiej części, że porostu przerwałam czytanie. Wróciłam do niej nie dawno i około 300 może więcej stron pochłonełam w trzy dni.

Veronica Roth ma przyjemny styl, każdy, nie koniecznie fan takich klimatów, może się odnaleźć.

(To może być spoiler,...

Dyskusje