Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

Okładka książki Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym Regina Brett
Okładka książki Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
2013-11-06
2013-11-06
Olga Siara
refleksja opowiadania dobro natchnienie

Tę książkę odkopałam w rodzinnym domu podczas „odgracania” mojego starego pokoju. Stała na półce, jak nowa, choć „zastana”, wciśnięta między pozycje spoza jej ligi. Stwierdziłam, że zanim trafi na wtórny rynek zbytu, musi zostać chociaż raz przeczytana.

Znałam już pierwszą książkę tej autorki pt. „Bóg nigdy nie mruga”, była to skarbnica prostych a jakże życiowych sentencji, które zostały ze mną na długo. I w tym przypadku nie było inaczej. Ale od początku.

„Jesteś Cudem” to zbiór felietonów które już w niewielkich dawkach uspokoją Twój umysł i ukoją nerwy po ciężkim dniu. To taka meliska, tylko do czytania.

Regina Brett jest prawdziwie dzielną kobietą, która w swej twórczości opisuje świat nie tylko takim jakim sama go widzi, ale również oczami innych inspirujących ją ludzi. Rozdziały są krótkie, przyjmują formę „lekcji” a każda z nich opatrzona jest stosownym tematem. Teksty zapadają w pamięć i niejednokrotnie przysparzają wzruszeń.
Choć pierwsza książka bardziej skupiała się wokół osobistej historii autorki i jej zmagań z chorobą nowotworową, tutaj śmierć również jest częstym podmiotem rozważań. Jednak bynajmniej jako czarny charakter, a raczej naturalna kolej rzeczy. Brett przedstawia wizję końca życia jako ewaluację wszystkich naszych dokonań w życiu innych ludzi. Ich pamięć o nas jest naszą prawdziwą i jedyną spuścizną.

Kilka lekcji potraktowałam dużo bardziej osobiście i zostaną ze mną na dłużej, np. „Lekcja 13: Każdego dnia przychodź na nowo na świat”; „Lekcja 20: Przychodź wcześniej” (naprawdę przedstawione w niej argumenty dały mi do myślenia!) i prawdopodobnie najważniejsza „Lekcja 34: Uważaj na słowa, powściągnij język i pióro”.

Serdecznie polecam wszystkim zabieganym i zagubionym duszom, którym wciąż trudno uwierzyć, że w istocie, są Cudem.

Totalnie się zawiodłam. Sięgnęłam po nią po przeczytaniu „Kochaj”, mając nadzieję, że będzie to książka dodająca pewności siebie i wiary we własne możliwosci, jednak okazalo sie ze jest to ksiazka dosownie o wszystkim i niczym. Losowe opowiadania z życia autorki generator. Nie polecam, zwlaszcza jesli macie co do niej jakies oczekiwania.

Pierwszy mój kontakt z twórczością Reginy Brett to była książka "Bóg nigdy nie mruga". Bardzo przypadła mi do gustu. Lektura kolejnej książki autorki była utwierdziła mnie w przekonaniu, że Regina Brett to wspaniała osoba. Jej filozofia życiowa bardzo mi się podoba. Jej twórczość podnosi na duchu i daję siłę. Uważam, że lektura jej książek pomaga wielu osobom "stanąć na nogi".

Polecam każdemu, nie tylko przeczytać ale również wdrażać poszczególne lekcje w życie.

Jesteś cudem to pozycja dla osób, które chcą w swoim życiu zaznać więcej dobra, miłości, pozytywnych uczuć. Autorka zachęca także w niej aby docenić życie, każdą chwilę i nawet trudne sytuacje, które jeśli spojrzymy na nie w inny sposób mogą stać się okazją do zmiany, do lepszych sytuacji i w rzeczywistości może niektóre wyszły nam na dobre.

Regina dużą wagę przywiązuję do ufności do Boga - dla osób o podobnych poglądach dobrze, dla innych może mniej, ale myślę, że kto orientuje się w rozwoju osobistym i duchowym będzie wiedział, że chodzi tu o wyższą energię, każdy z nas nazywa ją inaczej.

Oceniam ją pozytywnie, książka poprawia nastrój, daje nadzieję w ludzi.
Taka a nie inna ocena , ponieważ tematy tego typu pojawiają się w co drugiej takiej książce ( uwierz w marzenia, nie poddawaj się, ta sytuacja była ukrytym darem itp) . Ktoś kto czyta wiele książek o tej tematyce nie znajdzie w niej niczego nowego, odkrywczego, co nie zostało napisane w innej.

Niemniej jednak jest to pozycja ciekawa i warta, do każdego rozdziału są historie z życia ludzi z otoczenia autorki.

Warto chociaż parę z jej lekcji wdrożyć w życie, bo zazwyczaj wiemy to wszystko a nie bierzemy tych rad na poważnie i dalej robimy swoje destrukcyjne zachowania.

Regina dużą wagę przywiązuję do...

Książka dająca nadzieję oraz poczucie, że życia nie należy się bać- pozycja obowiązkowa dla każdego kto jest na co dzień zaprzyjaźniony ze strachem....

Babka zdecydowanie chora na głowę. Powinni ją zamknąć w psychiatryku z tym sowim bogiem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Jesteś cudem” to 50 lekcji Reginy Brett, która pokazuje czytelnikowi, jak łatwo można zacząć doceniać własne życie, jak zmieniać je nawet wtedy, kiedy zostaliśmy bardzo skrzywdzeni, jak być cudem, by innym żyło się łatwiej.

Regina Brett wygrała walkę z rakiem. To osobiste doświadczenie wywróciło jej życie do góry nogami, ale też pokazało jej, że w nowej rzeczywistości również można żyć i być wdzięcznym choćby za to, że każdego poranka otwiera się oczy. Sama autorka twierdzi, że…

„Postanowiłam cieszyć się życiem mimo raka.”

Jak wiele gór wyrasta przed nami na drodze do naszego celu? Jak wiele przeciwności trzeba pokonać, wymyślić rozwiązań, stworzyć bocznych objazdów, by móc powiedzieć, że dokonaliśmy niemożliwego? A może można prościej?

„Jeśli chcesz osiągnąć to, co niemożliwe, zajmij się tym, co możliwe.”

Życie każdego z nas składa się przecież z tych samych czynności, pracy, obowiązków, egzystowania w społeczeństwie. Kiedy jedni z uśmiechem wykonują swoją pracę, są życzliwi, uprzejmi, pomocni, innym dookoła jest również lepiej, łatwiej, przyjemniej. Więc jeśli wszyscy robimy każdego dnia to samo, to róbmy to właśnie tak, jak potrzeba.

„Wszyscy robimy to samo, różnica polega na tym, jak to robimy. Kiedy inni czują się przy nas wyjątkowo, sami się tacy stajemy.”

Dalsza część recenzji tutaj: https://milionyliter.blogspot.com/2023/11/regina-brett-jestes-cudem.html

Wierzysz w siebie?

Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe.

Jesteś cudem składa się z 50 felietonów, lekcji, które pokazują nam, że w naszym życiu codziennym, we wszystkich czynnościach powinniśmy się doszukiwać obecności Boga. Każdy z nas jest cudem i tak też powinniśmy traktować siebie i innych. Powinniśmy się doszukiwać samych pozytywów i czerpać przykład z życia otaczających nas ludzi.

Lekcje odnoszą się do różnych aspektów z naszego życia, autorka podaje przykłady że swojej codzienności. Pokazuje, że w człowieku tkwi dobro, czasem tylko trzeba je wydobyć. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Felietony ciekawe, dają dużo do myślenia o życiu, o naszych relacjach z innymi i z Bogiem.

Wierzysz w siebie?

Pierwszą część dosłownie pochłonęłam. Utożsamiałam się z wieloma historiami. Z tą było nieco ciężej. Bardzo często Autorka odnosi się do Boga oraz swojej choroby co było momentami irytujące. Czasami można było odnieść wrażenie że tylko ludzie po przebytych chorobach i trudnych doświadczeniach są kochani przez Boga. Ciężko się czyta takie rzeczy. Mimo wszystko w dalszym ciągu podoba mi się styl Autorki i to w jaki sposób opisuje zawarte w książce historie.

• Poradniki
  • 2015

Regina Brett Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym Zobacz więcej