Elementarz stylu

Muza
2015-10-21
2015-10-21
poradnik moda uroda Savoir-Vivre

Przyjemnie napisana, lekka i sympatyczna. książka. Idealna to lektury podczas picia kawy w ciągu dnia, gdy mamy tylko chwilę czasu na czytanie.

Czytałam parę lat temu i pamiętam, że była bardzo przyjemna. Niby takie oczywiste oczywistości, ale czasem warto je sobie odświeżyć.. Bazowe elementy w szafie pozwalają nam na stworzenie w parę minut korzystnej kreacji. Zawsze gdy coś kupuję w myślach zestawiam to z elementami, które już posiadam. Dzięki temu w mojej szafie większość rzeczy do siebie pasuje. Oparłam się na tym i nigdy nie mam problemu, co na siebie ubrać. Przydatna pozycja. Plus za ładne wydanie.

Książka Katarzyny Tusk pomogła mi w stworzeniu mojej kapsułowej szafy. W zasadzie dzięki niej stała się ona przemyślana i minimalistyczna. Przeczytałam ją lata temu i uważam, że jej treść jest ponadczasowa. Brakowało mi w niej tylko informacji na temat rodzajów materiałów. W tym momencie myślę, że są inne książki, który dotykają również tego tematu.

Czytało sie całkiem przyjemnie, jednak czuję niedosyt odnośnie rad dotyczących stylizacji.

Nie wiem czy czegoś się nauczyłam. Ale ta książka była przyjemnością. Była sympatyczna, uśmiechnięta, bez zadęcia i przymusu.
I pięknie wydana. Wielki plus za papier okładkę i zdjęcia.

I pięknie wydana. Wielki plus za papier okładkę i zdjęcia.

Uwielbiam Kasię za autentyczność. Przepiękna okładka i książka ładne się prezentuje, ale troszeczkę się zawiodłam. Mimo wszystko uważam, że Kasia to super utalentowana i szczera osoba.

fajna, lekko napisana - mocno zachowawcza jak nazwa "elementarz" wskazuje. Polecam

Nie jest to arcydzieło literackie ani wyższej rangi lektura obowiązkowa ale ten poradnik ma w sobie coś takiego, że nie szkoda jest mieć go na półce. Bardzo estetyczny, nieprzegadany, mało celebrycki i na temat. Autorka nie udaje tu jakiegoś znawcy ani guru modowego, wypowiada się tak jakby rozmawiała z bliską koleżanką, rady też nie są wyssane z palca i dają się zastosować w praktyce. Całkiem to przyjemna książka do pooglądania i uzupełnienia biblioteczki o coś ładnego.

Książka pięknie wydana i to jest jej największy plus. Natomiast treść mnie zawiodła. Przeszkadzały mi uszczypliwości skierowane pod adresem innych kobiet (np. Kim Kardashian, która wg autorki nie ma ciekawszych rzeczy w życiu, niż zajmowanie się strojem- poleganie na plotkach, w ocenie życia nieznajomej). W dzisiejszych czasach pisanie o tym, że kobieta przygotowując przyjęcie, na pewno wyprasuje koszulę mężowi, ale nie starczy jej czasu na zadbanie o siebie, jest dla mnie nieporozumieniem. Bardzo zmanierowany sposób wypowiedzi, stawiający siebie ponad, gdzie za przykład złego zachowania i stroju stanowią inne kobiety ( przeklinają, upijają się itp.). Pokazywanie dobrej postawy nie musi odbywać się na zasadzie kontrastu, poprzez negatywną ocenę i krytykę wyborów innych kobiet, autorka o tym zapomniała.

Ja wiem, że to poradnik i że nie powinnam nastawiać się na coś odkrywczego. No ale ewidentnie autorka narzuca nam swój styl. Nie wyobraża sobie nosić adidasów do eleganckiego płaszcza?? ja się pytam dlaczego?. Mówi, że okulary są fajnym gadżetem, który może służyć nam też jako opaska na włosy... serio?. Przecież zakładanie okularów na głowę jest podstawowym błędem i oznaką niewiedzy dot. stylu. Wymęczyła mnie ta książka niemiłosiernie.