Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia

Okładka książki Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia Regina Brett Patronat Logo
Patronat Logo
Insignis
2014-11-05
2014-11-05
Olga Siara
poradnik życie Bóg doświadczenie życiowe praca pasja inspiracja

Krętą drogą prosto do celu

Ostatnia z części, jaka na mnie czekała do odsłuchania. Jak sam tytuł wskazuje, Regina w 50 lekcjach opowiada o swoich i nie tylko swoich, doświadczeniach, które są związane z karierą zawodową. Według mnie każda z tych książek jest jedynie lekko zwrócona w stronę głównego tematu, to co się powtarza, to temat zachorowania na raka przez główną bohaterkę i ciągle tylko o lokalnych bohaterach. Żegnam się z Reginą. Z jednej strony będę tęsknić za jej wynurzeniami i nawiązywania do Boga, a z drugiej strony cieszę się, że będę mogła odsapnąć od tych wszystkich ciężkich tematów. NIE POLECAM

Motywująca treść była niekiedy inspirująca, ale to za zdecydowanie za mało. Całokształt niezbyt oszałamiający. Nie oczekiwałam zbyt wiele od tej pozycji. Potwierdziło się tylko moje przeczucie, że nie jest to dobra książka dla mnie.

Przepadłam, pochłaniam książki Pani Reginy jedną za drugą. Polecam

Przepadłam, pochłaniam książki Pani Reginy jedną za drugą. Polecam

Bardzo ciekawa książka, ale nie tylko dla ludzi chcących zmienić pracę ;)

Bardzo ciekawa książka, ale nie tylko dla ludzi chcących zmienić pracę ;)

Szczerze powiedziawszy to sceptycznie podchodzę do tego typu książek. Nie pytajcie mnie dlaczego, bo Wam nie odpowiem. A może dlatego, że zawsze brałam ich autorów za ludzi, którzy uważają, że wszystko wiedzą i wszyscy muszą żyć według ich rad? Tą jednak dostałam na urodziny, więc grzechem byłoby nie przeczytać.
Czy żałuję, że po nią sięgnęłam? Mimo wszystko nie. Książka dała mi przeświadczenie, że moja działalność wcale nie jest taka bezsensowna, że każdy dzień, nawet z pozoru nic nie znaczący, czy wręcz zmarnowany, może być "dobry" w boskich oczach. Pokazała, jak w z pozoru prozaicznych rzeczach i czynnościach można znaleźć ukryty głębszy sens. Zarazem kolejny raz nabrałam przekonania, że każdy z nas jest piękny, bo jest stworzony na Jego chwałę i podobieństwo. I że wobec każdego z nas Najwyższy ma piękny i niepowtarzalny plan. Czyż to nie jest piękne? A my? My tak często o tym zapominamy, chcąc żyć po swojemu i po swojemu interpretować Boże Przykazania. Może więc czas z tym zerwać i w każdym działaniu widzieć Bożą Iskrę? Wszak tak niewiele zależy od każdego z nas...
Teraz, po przeczytaniu książki zupełnie inaczej podchodzę do tego co na co dzień robię. Zwłaszcza kiedy mam wrażenie, że coś idzie nie po mojej myśli. Kiedyś pewnie chodziłabym poirytowana. Dzisiaj wiem, że to tylko drobna zmiana, czy też modyfikacja moich zamiarów. I że tak naprawdę w końcowym efekcie może z tego wyjść coś bardzo pięknego.

Czy żałuję, że po nią sięgnęłam? Mimo wszystko nie. Książka...

Dodatkowy punkt za lektora ;) . Bardzo motywujące . Idealna książka dla mnie na ten trudny zawodowo czas .

Genialna książka o rozwoju duchowym oraz rozwoju personalnym w formie 50 lekcji - felietonów Regony Brett dotyczących życia oraz pracy a także opowiadających o życiu zawodowym autorki oraz jej perypetiach.

Książkę czyta się bardzo szybko ponieważ każda lekcja to tylko parę stron tekstu jednak ta książka jest bardzo wciągająca.

Poleciłbym ją każdemu a zwłaszcza osobom które szukają czegoś rozgrzewającego serce.

Poleciłbym ją każdemu a zwłaszcza osobom...

Pokrzepiające, wywołujące życiowe przemyślenia. Pozytywne i ciepłe.

Pokrzepiające, wywołujące życiowe przemyślenia. Pozytywne i ciepłe.

Książka mimo, że nie jest w całości o pracy jak obiecuje autorka to chwyciła mnie za serce. Każdą lekcje czytałam z ogromnym zafascynowaniem. Wszystkie opowieści jak zwykle w punkt, idealnie pasują do każdego rozdziału i sentencji. Czytając mam ochotę poznać wszystkich tych cudownych ludzi, których opisuje Regina.
Bardzo chciałabym być tak spokojną i uduchowioną osobą mimo, że jestem niewierząca.
Książka dodaje motywacji i dzięki niej żyje mi się lepiej.
Mamy tu 50 rozdziałów, a ja w 14 zagięłam kartki, bo są bliskie memu sercu.

Bardzo chciałabym być tak spokojną i uduchowioną osobą...

Pracowała w wielu branżach. Próbowała wielu dziedzin, by wreszcie odnaleźć to co daje jej największe szczęście zawodowe.Jej doświadczenie, a także historie zasłyszane przyczyniły się do napisania tego poradnika, który miał na celu uświadomienie, że: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę.Jeśli zmagasz się z bezrobociem, niechęcią do wykonywanej pracy, problemami finansowymi, bądź wciąż szukasz swojej ścieżki zawodowej, całkiem możliwe, że znajdziesz
w niej coś dla siebie.

Nie mogę powiedzieć, aby twórczość tej autorki, zachwycała mnie ponad miarę.To już kolejna próba z mojej strony.Jednak przyznać muszę, że kilka myśli w niej zawartych spodobało mi się na tyle, że na pewno zachowam je w pamięci, bądź utrwalę w jakiś inny sposób.Jednak nie było to nic, czego bym wcześniej nie słyszała.Jeśli miałabym skupić się na plusach.To czytało mi się ją dobrze.Nie męczyłam się, bo było miło i przyjemnie, czasem zabawnie.Styl autorki należy do bardzo przyjemnych, jednak nie poczułam tego: wow!Domyślam się, że problemem, może być to, że jej amerykańskie podejście do spraw, nie idzie w parze z moich własnym.Nie czułam tej komunikacji, albo nawet możliwości przełożenia jej rozwiązań na moje życie.Kompletnie inna mentalność. Co nie zmienia faktu, że mam do niej szacunek, i dokonywanych przez nią decyzji.Nie jestem zawiedziona tą książką, ale przyznaję, że nie spełniła moich oczekiwań.Zabrakło mi w niej uniwersalności.Była za „płaska w odbiorze”.Tak czy inaczej sądzę, że warto po nią sięgnąć 

• Poradniki
  • 2015
  • 2015

Regina Brett Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia Zobacz więcej