Złodziej Pioruna

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lighting Thief
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
mitologia młodzieżowa przygoda
The Lighting Thief
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska
mitologia młodzieżowa przygoda

Opinie [1 064]

Czytana kilkukrotnie, za dzieciaka jedna z ulubionych, teraz też jesteśmy w dobrych stosunkach. Szybka, zabawna akcja, charakterystyczni dla
Riordana, wyjątkowo charyzmatyczni bohaterowie, no i ta mitologia...! Serdecznie polecam, dla dzieciaka podchodzi pod 10/10.

Ω Prawdziwy świat jest tam, gdzie są potwory. Dopiero tam przekonujesz się, ile jesteś wart.
🔱
Ω Percy Jackson, dyslektyk z ADHD, któremu jeszcze nigdy nie udało się przejść całego roku szkolnego bez wywalenia. A bo bójka, a bo jakaś katastrofa – za wszystko go obwiniano. Jednak wszystko się zmienia, gdy odkrywa… że jego najlepszy kumpel jest w połowie kozą… a poza tym to...

5,5
To książka zdecydowanie dla młodszego czytelnika. Gdyby dał mi ją ktoś, gdy miałam może 10 lat, zakochałabym się.
Fabuła przewidywalna: mamy do czynienia z Percy'm, który w swoim obecnym życiu jest raczej problemowym chłopakiem. Jednak okazuje się, że tak właściwie świat, w którym się wychował, nie wygląda dokładnie tak jak myślał. Bogowie greccy istnieją, a do tego...

Postanowiłam wypożyczyć tą książkę, gdyż dużo wcześniej obejrzałam film i byłam ciekawa dalszych losów bohatera i poznać różnice pomiędzy książką a filmem. Bardzo żałuje, że najpierw obejrzałam film, a potem dopiero przeczytałam książkę, ponieważ trochę tych różnic jest. Pomijając tą kwestię książka jest naprawdę niezła. Zdziwiło mnie trochę, że bohater był taki młody,...

Cykl jest napisany niezwykle lekko i z humorem.

Książka, bohaterowie i historia całkowicie mnie kupili. Niby coś nowego, ale jednak czytając tę pozycję, ma się wrażenie, że spotyka się dawno niewidzianego przyjaciela - mity greckie. Już zdążyłam zapomnieć jak je lubiłam, a ta książka dodatkowo przypomniała mi dlaczego je lubiłam.

Przyznam niechętnie, że najpierw widziałam film. I naprawdę mi się spodobał. Jednak kiedy...

Bałam się że książka będzie strasznie dziecinna, ale ta trzymała poziom i humor. Pasjonującą przygoda pełna niebezpieczeństw, lekka i fajna książka na rozluźnienie. Bohaterowie jak i fabuła są cudowni

Podsumowując: Książka jest świetna, nic dodać nic ująć, świetny wstęp od następnych tomów, polecam :)

Jako fan mitologii greckiej jestem mega zafascynowany światem wykreowanym przez Riordana! Teraz żałuję, że kiedy byłem "targetem docelowym", czyli zaliczałem się do młodzieży, to przeczytałem tylko dwie książki z serii... Niewykluczone jednak, że wrócę któregoś razu i nadrobię przygody Percy'ego!

Książka bardzo fajna. Na każdej stronie coś się dzieje. Bardzo szybko się czyta i bardzo polecam. Autor naprawdę jest niesamowity że wpada na takie pomysły bo ja bym nigdy czegoś takiego nie wymyśliła. Bardzo polecam młodszym jak i starszym czytelnikom.

Dyskusje

16 089