Złodziej pioruna

Okładka książki Złodziej pioruna
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1)
Percy Jackson and the Lightning Thief
Galeria Książki
2009-05-06
2009-05-06
Agnieszka Fulińska
mitologia

więcej Więcej

Książka nie jest zła, ale zdecydowanie dla młodzsego czytelnika. Mało wymagająca. Dużo luk fabualrnych. Akcja toczy się tu szybko i gdy kończy się jedna, zaraz rozpoczyna się druga. Bohaterowie (dzieci) podróżują przez cały świat bez specjalnie wcześniejszego przygotowania i stawiają czoła przeciwnościom losu, w których nawet dorośli mieli by problemy :). Trochę taka...

Uwielbiam <3

Świetna książka!

Świetna książka, akcja szybko się toczy przez co bardzo przyjemnie się czyta. Jest dużo zabawnych momentów, i przy tym można się z niej dowiedzieć dużo o mitologii greckiej. Moim zdaniem genialna przygodówka dla dzieci i młodzieży. A kolejne tomy są jeszcze lepsze

Polecam każdemu <3

Pierwszy to przygód młodego herosa.
Książka dla nastoletniego czytelnika z półki magiczna przygodówka.
Super spędzony czas.
Akcja przewidywalna, ale nie całkowicie, dopiero mój trzeci pomysł na rozwiązanie okazał się prawidłowy 😊
Czytałam razem z córką i obu nam bardzo się podobała i na pewno sięgniemy po kolejne tomy.
Moja ocena 8/10, ocena córki 9/10.

Coś zupełnie niezyklego.

Percy Jackson często porównywany jest do Harrego Pottera. Po przeczytaniu pierwszego tomu Percy'ego trudno się z tym nie zgodzić, znów mamy bowiem kilkoro dzieci, na które niespodziewanie spada zadanie ratowania świata, a wszystko dzieje się to w fantastcznym uniwersum. Percy różni się z Harrym jednak tym, że akcja jest znacznie szybsza, a bohaterowie nie spędzają czasu w...

Bardzo dobra przygodówka, która porwie niejednego fana mitologii greckiej, a nawet po prostu kogoś, kto uwielbia mnóstwo akcji, moce żywiołów oraz dobre zwroty akcji. Percy Jackson przekonał mnie, że mity wcale nie muszą być nudne, a są świetną bazą na coś lepszego. "Złodzieja Pioruna" mogę polecić każdemu nastolatkowi.

Dziwią wysokie oceny tej pozycji. Po pierwsze, jest to kalka Harrego Pottera: sierota-wybraniec, ukryty magiczny świat (mityczny), obóz herosów (Hogwart), domy w tymże ze swoimi patronami, dobry i zły nauczyciel, dwójka najlepszych przyjaciół, magiczny miecz pojawiający się znikąd i pewnie coś jeszcze, ale na 4/5 skończyłem przygodę z tym nieudanym pół-plagiatem.
Po drugie,...

17 559