Złodziej pioruna

Okładka książki Złodziej pioruna Rick Riordan
Okładka książki Złodziej pioruna
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 1) fantasy, science fiction
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 1)
Percy Jackson and the Lightning Thief
Galeria Książki
2009-05-06
2009-05-06
Agnieszka Fulińska
mitologia

Początek książki był bardzo nieciekawy. W dwa dni zdołałam przeczytać 20 stron. Jednak, gdy akcją się zaczęła przeczytałam resztę stron w trzy. Bardzo dobra książka dla dzieci, polecam. (Zapomniałam dodać, że tak bardzo się wciagnęłam, że się rozpłakałam jak nie było już co czytać)

Nigdy nie byłam zainteresowana tą serią, ale ktoś mi ostatnio powiedział, że Percy jest jak Harry Potter, tyle że Harry zachowuje się jak milenialsi, a Percy jak przedstawiciel generacji Z – bardzo chciałam zobaczyć te różnice w zachowaniu bohaterów. Niestety, fabuła tej książki jest pełna bezsensownych wydarzeń (narażanie niedoświadczonego dzieciaka na walkę z potworami każdego dnia, zero kontaktu z kimś, kto mógłby pomóc),rozwiązania przychodzą dosłownie same, jest też wiele niewyjaśnionych kwestii (jak np. kasyno w Las Vegas). Podobał mi się tylko początek i zakończenie, przez środek powieści ledwo przebrnęłam – był koszmarny. Znalazły się też nawiązania do Pottera i były jak dla mnie zbyt wyraźne. Autor w ogóle nie krył się ze swojej inspiracji. Pomysł na książkę – świetny, wykonanie – beznadziejne.

Wciągająca książka.

Wciągająca książka.

☺️

☺️

Bardzo fajnie było wrócić do tej książki po latach. Czytałem ją jako dziecko i mam wrażenie, że ta książka nie zestarzała się w ogóle. Super dobrze napisani bohaterowie, ciekawa fabuła i rewelacyjny humor. Polecam!

Uwielbiam R. Riordana. Jest genialny a książkę napisał super. Nie sądziłam że mogę się aż tak zakochać w tej tematyce. Książkę się czyta szybko. Jest super akcja i świetne opisy.

holy hell

holy hell

Najlepsza seria i książka!
Pełna śmiechu i zarazem waznych spraw życiowych.
Przygodowa komedia idealna aby spedzić świetnie czas
Moja ulubiona ❤️

Najlepsza seria i książka!
Pełna śmiechu i zarazem waznych spraw życiowych.
Przygodowa komedia idealna aby spedzić świetnie czas
Moja ulubiona ❤️

Z nostalgią podchodzę do niej po raz drugi. Doceniam dar zapomnienia, bo szczegóły się zatarły i momentami trzymała w napięciu, więc w efekcie świetnie się przy niej bawiłam.

no fajna ksiazka jak ktos lubi tego typu klimaty mityczne i YA to raczej siadzie

• Rick Riordan