Złodziej pioruna

Rick Riordan Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 360 str.
Percy Jackson and the Lightning Thief

fantastyka, fantasy, science fiction
mitologia

Kup książkę

Opinie [1 023]

Coś jest w tej książce. Cykl nie wywołał takiego szału, jak seria o Potterze, niemniej czyta się bez bólu, a nawet z przyjemnością, zainteresowaniem. Wydaje mi się, że największą wadą jest narracja. W tego typu tytułach pierwsza osoba nie sprawdza się.

Książka przodująca serii, która lata temu podbiła moje młodzieńcze serce.

Książka jest bardzo ciekawa oraz mocno fantastyczna co nie jest według mnie minusem. Przed przeczytaniem "Percy Jackson i bogowie Olimpijscy" nie przepadałam za czytaniem książek a teraz skończyłam już całą serię i jestem w trakcie czytania "Herosów Olimpijskich oraz" Dart Paper kontratakuje"<--(od innego autora). Więc ogólnie rzecz biorąc nawet osobą nie lubiącym czytać...

Ale ja mam ostatnio szczęście do książek! Wczoraj "Pustułka" dzisiaj "Złodziej Pioruna" Ricka Riordana. Słuchając pierwszej części o przygodach Perseusza "Percy" Jacksona poczułam podobne emocje, jak przy poznawaniu przygód Harrego Pottera, nawet trochę bardziej, ponieważ kocham mity greckie i rzymskie. Pamiętam, że jako mała dziewczynka, zaczytywałam się w...

Nie ma chyba nikogo kto by ani razu nie usłyszał o Percym Jacksonie, niemal tak sławnym jak Harry Potter. Książka bardzo mnie chwyciła za serce, Percy nigdy nie miał łatwego życia i to w dalszym ciągu się nie zmieniło. Bardzo polecam przeczytać każdemu.

Bardzo ciekawa,dobrze wykreowany świat.W tych barwnych bohaterach można się nawet zakochać (dosłownie).Niestety trochę dziecinne ale jest to przecież książka dla młodzieży i dzieci.

z tą klasyką, każdy powinien się zapoznać

Jedna z moich ulubionych książek. Powieść jest napisana z bardzo dobrą narracją pierwszoosobową oraz uwielbiam momenty walk, ponieważ są one tak dobrze opisane, że nie da się od nich odciągnąć, a to, że ich było tutaj masę, to cały tom przeczytałam w jeden dzień - a to zdarza się niezbyt często. Polecam mocno <3

Całkiem fajna książka, pełna akcji i przygody. I wcale mi nie przeszkadzało, że przeznaczona głównie dla młodzieży (może dlatego, że całkiem przyjemnie napisana albo dlatego, że ciągle czuje się nastolatką 😊). Poza tym solidna nauka bądź też powtórka z mitologii greckiej.

Żałuję,że nie przeczytałam jej wcześniej bo wtedy z pewnością uzyskała by wyższe noty i zrobiła by większe wrażenie. Piszę to bo swojego czasu byłam mocno zainteresowana starożytnością. Mimo to wspominam lepiej niż film.

Dyskusje

14 989