Złodziej pioruna

Okładka książki Złodziej pioruna
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1)
Percy Jackson and the Lightning Thief
mitologia

Patronaty LC

Okładka książki The Sun and the Star Mark Oshiro, Rick Riordan
Ocena 0,0
The Sun and th... Mark Oshiro, Rick R...
Okładka książki The Cursed Carnival and Other Calamities J.C. Cervantes, Sarwat Chadda, Roshani Chokshi, Yoon Ha Lee, Carlos Hernandez, Graci Kim, Kwame Mbalia, Tehlor Kay Mejia, Rick Riordan, Rebecca Roanhorse
Ocena 9,5
The Cursed Car... J.C. Cervantes, Sar...

Mogą Ciebie zainteresować

Meeeega !!!!! Uwielbiam. Idealne połączenie mitologii greckiej i rzeczywistości.

To nie było do końca to czego się spodziewałam, ale nie było złe. Książka mnie zainteresowała i na pewno przeczytam kolejny tom.

moim zdaniem bardzo dobra książka, jednak zdecydowanie była pisana dla młodszej widowni

Pierwsze czytanie: 7/10
Drugie czytanie: 7/10

Tak, zaczęłam kolejny reread! Był Potter, przyszedł czas na Percy'ego! Mogę w ogóle nie być obiektywna w swoich ocenach, ponieważ kocham tę serię (i następną ze świata herosów) całym swoim sercem.

Pierwsze czytanie: 7/10
Drugie czytanie: 7/10

Bardzo fajna, rozbudowana fabuła, ciekawe postacie i interesujący wątek mitologii, który przewija się przez cała serie. Pozdrawiam panią bibliotekarkę, to ona mnie wkręciła w twórczość Ricka tą książką

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy ciekawią was różne mitologię? Bo ja mogę szczerze powiedzieć, że bardzo i to od dobrych paru lat. Jednak zawsze miałam pewien problem, mity poznawane w szkole nie były napisane prostym językiem i to czyniło trudności w ich zrozumieniu. Jednak tu na ratunek przychodzi Rick Riordan, który piszę swoje historię lekkim i zrozumiałym dla wszystkich językiem, wprowadzając to co znamy z mitów do współczesnego świata.

I tak jest w przypadku Percy’ego Jacksona, nastolatka, który nie potrafi dopasować się do otaczającego go świata, sprawiającego problemy wychowawcze w szkołach, do których chodził. Jednak powodem jego problemów, nie jest to, że przechodzi okres buntu, a jedynie ADHD i dysleksja. Jest porywczy i działa instynktownie, co wpakowuje go zawsze w kłopoty, jednak co się spodziewać skoro nie jest normalnym dzieckiem? Chłopiec jest synem boga mórz, Posejdona. Półbogiem, którym krótko po tym, jak odkryję, kim jest, musi wyruszyć na niebezpieczną misję, aby powstrzymać wojnę, między bogami zwracając coś, co zostało skradzione.

I chociaż, Percy jest głównym bohaterem i to jego poznajemy najlepiej w książce, to również inne postaci są bardzo ciekawe. Na przykład Annabeth, która jest dla Percy’ego głosem rozsądku i myśli za nich obu. Przez co wydaje się zarozumiała. Jest także Grover, który jest najlepszym przyjacielem syna pana mórz. Jest wsparciem dla dwójki przyjaciół. Nie potrafi się pogodzić z własną porażką i za wszelką cenę chcę dojść do swojego celu.

Autor poprzez humor, czy różne dramatyczne sytuację lub zaskakujące decyzję, potrafi zainteresować czytelnika i sprawić, że ten od książki oderwać się może jedynie poprzez ukradnięcie mu książki.
I tak też było w moim przypadku, ciężko było komukolwiek oderwać mnie od czytania, chociaż czytałam ją już po raz kolejny.

Tę książkę polecić mogę każdemu, nastolatkowi czy też dorosłemu. Każdy znajdzie w tej historii coś, co go zaciekawi, a prawie na pewno będą zadowolone osoby, które interesują się mitologią.

Nie wystawiam oceny bo na obecne czasu to dla mnie dość słaba pozycja. Zawsze chciałem nadrobić serię Percy Jacksona bo jako nastolatek jakoś umknęła mi dopóki nie natrafiłem na film. Czy to jest książką dobra? Pewnie tak dla nastolatków jednak będąc już po 30, dzieło to jest banalne i mało zaskakujące. Książka to przeniesienie mitów greckich w czasy milenialne z głównym bohaterem - herosem . Tempo akcji jest niezłe, niby nie ma nudy jednak motyw, fabuła i plot twisty, są trywialne i nic nie zaskakujące. Nie mniej książkę połknąłem w dwa wieczory, z jednej strony, żeby odbębnić z drugiej strony - dobrze się to czyta więc przelecę całą serię by wyrobić sobie opinię, ale nie będę wystawiał oceny bo byłoby to takie 5 maks. Dodam jeszcze, że mam wersję jakąś z licznymi błędami ortograficznymi i tłumaczeniowymi, zabawne to momentami jest.

Kocham całym serduszkiem ❤
Pierwszy raz czytałam całą serię jakieś 8 lat temu. W niej znalazłam motywy na dosłownie każdy temat rozprawki. Zdałam na niej mature i ustną i pisemną. Serdecznie polecam.

Kocham całym serduszkiem ❤

Szczerze mówiąc podchodząc do tej książki w wieku 22 lat miałem zerowe oczekiwania - nie miałem z tym światem styczności nigdy wcześniej, wiedziałem tylko ze niektórzy urządzali swego rodzaju „wojny” między Jacksonem i Potterem i albo lubiło się tego albo tamtego. Może to przez zerowe oczekiwania a może po prostu przez to jak przyjemnie napisana jest ta książka, w każdym razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą pozycją. Oczywiście, że jest w niej kilka rzeczy które niezbyt mi odpowiadają, z questowością fabuły na czele, ale tak poza tym to czytało się to mega szybko. Ciekawe jaki wpływ miałaby na mnie ta książka gdybym przeczytał ją jako dzieciak

Już kiedyś zatraciłam się w przygodach Percy'ego Jacksona i teraz postanowiłam powrócić do nich. Decyzja zupełnie spontaniczna ale trafiona ponieważ świetne się bawiłam.
Plusy:
+ szybka akcja, nie sposób się nudzić, praktycznie cały czas coś się dzieje,
+ bohaterowie z którymi nie da się nudzić, bardzo dobrze nakreślone postacie, łatwo ich polubić,
+ wspaniały pomysł na książkę. Wplecenie mitologii greckiej we współczesny świat, ukazanie bogów w innych świetle a przy tym wplecenie ich historii w nową,
+ ubawiłam się wielokrotnie i uśmiałam, zabawne postacie (motocyklista Ares, Charon w garniturach od Armaniego, Dionizos pijący colę), przerysowane, śmieszne historie przytrafiające się bohaterom.
Minusy:
- szkoda, że nie odkryłam tej serii kiedy byłam nastolatką, wtedy z pewnością podobały mi się jeszcze bardziej.

Plusy:
+ szybka akcja, nie sposób się nudzić, praktycznie cały czas coś się dzieje,
+ wspaniały pomysł na...

Rick Riordan Złodziej Pioruna Zobacz więcej