Złodziej Pioruna

Okładka książki Złodziej Pioruna Rick Riordan
Okładka książki Złodziej Pioruna
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 1) fantasy, science fiction
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (tom 1)
The Lightning Thief
Galeria Książki
2016-02-17
2016-02-17
Agnieszka Fulińska

Fajnie napisana książka młodzieżowa. Początek fajnie wprowadza w świat, lekki problem miałem w połowie, gdzie co rozdział nowa przeszkodą i szybkie rozwiązanie. To delikatnie nudziło, ale cała intryga i zawiązanie historii naprawdę fajne. Jestem przekonany, że gdybym czytał dzieciakiem będąc to bym się zakochał.

Bardzo fajny humor i tematyka

Bardzo fajny humor i tematyka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Głupio mi się do tego przyznać ale to był pierwszy raz jak sięgnęłam po serię „Percy’ego Jacksona” i mogę tylko zastanawiać się dlaczego nie zrobiłam tego nigdy wcześniej. Przeczytałam tylko tą część a już mocno się w niego wciągnęłam. Świat jest naprawdę dobrze wykreowany ale widać, że pierwsza część miała głownie na celu prowadzić czytelnika do tego niesamowitego uniwersum i zbudować bazę do kolejnych części. Bohaterowie byli naprawdę ciekawi i dobrze napisani. Po takim zakończeniu wprost nie mogę się doczekać dalszego rozwoju historii.
ps. Percy już przeszedł przez tak wiele a to dopiero sam początek, więc nie chcę myśleć co jeszcze go spotka

Czytałam Percy'ego Jacksona po raz pierwszy gdy byłam w podstawówce i od tamtego czasu pozostaje zakochana w jego przygodach (po mimo upływu lat). Pierwszy tom zawsze jest i będzie tym najbardziej sentymentalnym.
Uważam, że każdy młody czytelnik powinien zapoznać się z tą książką (gwarantuję dobrą zabawę)
Ta opinia nijak nie ukazuje tego jak wielką fanką Percy'ego jestem dlatego na koniec powiem tylko: MOJA ULUBIONA SERIA!! <33
- pozdrowienia z Obozu Herosów

Ta opinia nijak nie ukazuje tego jak wielką fanką Percy'ego jestem...

Powrót po latach do świata stworzonego przez Ricka, był jak powrót do domu. Percy już za pierwszym razem zdobył moje serce, a teraz moja miłość na nowo rozkwitła i muszę przyznać, że miał w tym spory udział serial.

Główny bohater to dwunastoletni chłopiec, który zawsze pakuje się w kłopoty. Jego życie to pasmo różnego rodzaju nieszczęść. Gdy dowiaduje się, że jego przyjaciel to satyr, a Greccy Bogowie istnieją, a na dodatek jest on synem jednego z nich. Gdy potwór zabija jego matkę na jego oczach u samych bram Obozu Herosów wszystko się zmienia.

Percy jest świetną postacią. Z tomu na tom widać jak zmienia się, akceptuje swoje dziedzictwo a co najważniejsze dorasta. Z dziecka z problemami staje się Herosem, za którego inni są w stanie skoczyć w ogień. Ich lojalność nie jest motywowana strachem czy jakimiś korzyściami. Chłopak jest urodzonym przywódcą, za którym inni podążają bo w niego wierzą.

W tych pięciu tomach widać jak bardzo dużą rolę odgrywa przyjaźń. Grover stanie się nie tylko jego przyjacielem ale też towarzyszem w niebezpiecznych misjach. To jak piękna więź tworzy się między nimi to coś niesamowitego.

Oczywiście nie mogłabym pominąć Annabeth. Ona i Percy to chyba mój ulubiony duet w tej serii, chociaż interakcję między głównym bohaterem a córką Aresa też są na szczycie mojej listy. Gdy pojawia się Syn Posejdona i Córka Ateny to brzmi jak przepis na dobrą zabawę. Kocham ich razem, to jak widać ich rozwój i jak sami nawzajem się motywują do dalszego działania jest jak miód na moje serce. Nie raz się śmieje, innym razem rozczulam nad ich słodkimi momentami, a następnie klepie w czoło, bo jak mogą być tacy nierozumni w sprawach sercowych.

Gdyby mi przyszło rozpisywać się o każdym z bohaterów to zajęłoby mi to z miesiąc, a zaufajcie mi każdy jest tam wspaniały nawet Pan D.

Tutaj nie tylko poznajemy mitologię. Ale też wartości takie jak przyjaźń, rodzina z wyboru czy lojalność. Uczą czytelnika tolerancji, zrozumienia na sprawy ,o których ludzie nie mówią głośno,czy walczą z przesądami i uprzedzeniami.

Rick Jordan nie tylko bawi ale też uczy, a gwarantuje wam gdy tylko zaczniecie czytać nie obejrzycie się jak skończycie całość.

Jako osoba która nie lubi czytać fantastyki jestem w szoku ze jakakolwiek książka z tego gatunku mi się spodoba (oprócz zwiadowców 🤩) Percy Jackson to cudowna historia która łączy przygodę i zabawę z nauką. Dzięki tej książkę nauczyłam się więcej o Bogach Olimpijskich niż na lekcjach Polskiego. Super przygoda, polecam każdemu!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Złodziej Pioruna" to fantastyczna książka młodzieżowa autorstwa Ricka Riordana. Opowiada o Percy'm Jacksonie, który odkrywa, że jest synem Posejdona i wyrusza na misję, by odnaleźć skradziony piorun Zeusa. Pełna przygód, humoru i mitologii greckiej, książka wciąga od pierwszej strony. Świetnie łączy współczesny świat z mitologią, ucząc przy tym o przyjaźni i lojalności. Idealna lektura dla miłośników przygód!

Piękna książka. Każdemu polecam. Czujecie się czytając tą książkę jakbyście byli przyjacielem Percy'ego. Bardzo szybko się czytało a koniec zmiótł mnie z powierzchni ziemii!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Złodziej Pioruna'' to pierwsza część przygód Percy'ego Jacksona- młodego Herosa. W opowieści przeplatają się wątki współczesne i mitologiczne. Ten tom opowiada o pierwszej misji Percy'ego; musi odszukać tytułowego złodzieja pioruna, co okazuje się trudnym zadaniem, mimo pewnych poszlak. Razem z przyjaciółmi rusza w podróż pełną nie tylko niebezpiecznych potworów ale też zabawnych sytuacji i postaci. Przy tej książce można się uśmiechnąć i wzruszyć czy nawet zaskoczyć. Sam Percy jest modelowym bohaterem książki dla młodzieży o luźnym podejściu do świata, tradycji i relacji innymi. Może wydawać się arogancki i irytujący, co moim zdaniem idealnie do niego pasuje. Poboczne postacie mają swoje odmienne charaktery i nie zlewają się w tło jako postać zbiorowa. Wszyscy ważniejsi bohaterowie mają swoje momenty zaznaczające ich obecność i relacje z głównym bohaterem.
Idealna książka na wieczór, która potrafi wywołać uśmiech.

• Rick Riordan