Złodziej Pioruna

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lightning Thief
2016-02-17
2009-01-01
Data 1. wydania:
2005-06-01
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
The Lightning Thief
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-17
Agnieszka Fulińska

Opinie [1 077]

Jedna z moich najlepszych książek.

Książkę zaczęłam czytać gdy pojawiła się na liście lektur, jednak pomimo że obowiązkowo przeczytać trzeba było tylko 11 rozdziałów szybko wciągnęłam się w książkę i przeczytałam całą:) Postać Percego bardzo mi się spodobała jednak zdecydowanie moją faworytką jest Anabeth, która bardzo często ratowała Percego z problemów spowodowanych jego słabą znajomością Mitologii. Dzięki...

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z książkami Ricka Riordana
nie spodziewałem się że będzie to jedna z tych serii które będę pamiętać na zawsze. a najlepsze że późniejsze serie dzieją się w tym samym uniwersum.

Cała seria to absolutny must have dla fanów fantastyki i mitologii. Polecam gorąco!

Moja ulubiona książka. Wciągnęła mnie w świat mitologi. Od lat szukam serii podobnych do tej. Może to przez sentyment ale zawsze będzie dla mnie 10/10.

Napiszę tak - fanką mitologi nigdy nie byłam. Świat mitów, to totalnie nie był mój klimat przez co skutecznie odkładałam przeczytanie tej książki, ale stało się. Pewnego dnia stwierdziłam, że może powinnam spróbować. To jak miło się zaskoczyłam jest niesamowite. Autor książki świetnie przedstawił Bogów Greckich dzięki czemu książkę czytało się z wielką przyjemnością. Polecam!

Podobny klimat do Harrego Pottera. Podziwiam odwagę Percego który zachował zimna krew i od razu się zaaklimatyzował. Bardzo polecam książkę ponieważ lepiej opisuje wydarzenia i w inny sposób niż ksiazka. A przy okazji czytaniu książki dowiadujemy się o bogach olimpijskich w formie greckiej

Książka nie wątpliwie jest ciekawa,i pozwala zanurzyć się w świecie przygód,uważam jednak że rozwiązania są dość banalne,i niezbyt logiczne,jak to zwykle w książkach fantasy bywa. Ogółem nie przepadam za tego typu łatwą literaturą. Rick Riordan wydał dużą ilość książek o tematyce mitologii i wszystkie są o mniej więcej tym samym. Mam wrażenie że historia wszędzie się...

Bardzo mnie rozbawiła kłótnia Hadesa i Percego jak pięciolatki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super seria, szczególnie jak ktoś chce oderwać się od świata i sięgnąć po coś nowego. Mity i greccy bogowie. Percy jako główny bohater. Takiej serii jeszcze nie było. Polecam!

Dyskusje

16 233