Igrzyska Śmierci. Trylogia

Okładka książki Igrzyska Śmierci. Trylogia
Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1-3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Igrzyska śmierci (tom 1-3)
The Hanger Games, Catching Fire, Mockingjay
Media Rodzina
2014-10-24
2012-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Ameryka przyszłość igrzyska śmierci dystopia trylogia

więcej Więcej

Książka jest dosyć wciągająca. Akcja wartka i styl pisania bardzo przystępny. Nie jest to jakieś specjalne arcydzieło, ale dobrze się przy niej bawiłam i szybko mijał czas przy malowaniu ścian. Ze względu na łatwość przekazu można by ją było polecić na początek drogi z fantastyką, ale ze względu na dość dużą ilość przemocy i krwi, nadaje się raczej dla starszej młodzieży.

Niesamowicie wymyślony świat. Trochę brutalny, ale też z nutą romantyzmu. Zdecydowanie pierwsza część najlepsza. Polecam z całego serca!

Wciągająca książka, którą czyta się w jedną noc. Ciekawa historia, świat i reguły panujące w przedstawionej rzeczywistości. Postaci nie są mocną stroną tej opowieści, ale nie szkodzi. Czyta się wyśmienicie. Ze wszystkich części najbardziej podobała mi się druga, a najmniej trzecia. Polecam

Uwielbiam tę książkę jak i głównych bohaterów. Jest dużo lepsza niż film polecam bardzo

Powiem tak... Pierwsza część igrzysk śmierci była najlepsza ze wszystkich tak 10/10, było pełno emocji, trudu i niewiedzy czy Katniss na tych igrzyskach przeżyje. Druga część była równie dobra chociaż miałam nadzieję, że skończy się inaczej (chodzi mi o to jak się skończyło to, gdzie musiała wrócić Katniss) i dałabym tej części tak 8/10. Za to trzecia część nie przypadła mi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka/seria mojego nastoletniego życia, na zawsze w w serduszku. Polecam nastolatkom :)

Niesamowita i wciągająca.

Zaczęłam przygodę z bohaterami Igrzysk Śmierci jako nastolatka. Moja ulubiona Bibliotekarka mi ją poleciła. To była pierwsza książką, dla której zarywałam noce. Nie umiałam się opanować, historie chłonęłam jak gąbka. Najgorsze dla mnie było czekanie na kolejną część bo ktoś ją akurat wypożyczył.
Polecam przeczytać i tym młodszym i tym starszym czytelnikom.
I niech los...

Na pewno dla mnie nie jest to książka dla młodszej młodzieży tylko dla tej starszej. Krew, przemoc i okrutne sceny przewijają się przez całą książkę. Bardzo źle zrobiłam, że obejrzałam wcześniej film. Jak strasznie zepsuło mi to czytanie książki. Były momenty kiedy jakoś słabo mnie wciągała. Ale generalnie jest w niej coś i rozumiem jej fenomen. Dla jednego czytelnika może...

Jeśli ktoś ostatnią dekadę spędził w buddyjskim klasztorze, to pośpiesznie wyjaśnię, że są to książki opisujące ponurą przyszłość Stanów Zjednoczonych Ameryki, w której to Kapitol (stolica) rządzi podporządkowanymi mu dystryktami, bezlitośnie je wyzyskując, i co roku, by upamiętnić ich nieudaną rebelię i przypomnieć im, że mają nie podskakiwać, urządza Głodowe Igrzyska. Na...

6 126
    1 326