Igrzyska Śmierci. Trylogia

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1-3) literatura młodzieżowa
The Hanger Games, Catching Fire, Mockingjay
2014-10-24
2012-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Ameryka przyszłość igrzyska śmierci dystopia trylogia
The Hanger Games, Catching Fire, Mockingjay
Igrzyska śmierci (tom 1-3)
literatura młodzieżowa
2014-10-24
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Ameryka przyszłość igrzyska śmierci dystopia trylogia

Uważam, że cała trylogia Igrzysk Śmierci była wspaniała. I, że jest to jedna z moich ulubionych serii. Przez cały czas utrzymywała napięcie, zawsze dużo się działo, bohaterów albo się lubiło, albo nienawidziło. No i co najważniejsze bardzo łatwo było się wciągnąć. Jednak mimo, że ta seria tak mi się podobała nie potrafię jej dać 10/10. (najbardziej przez kosogłosa, który...

Igrzyska śmierci to świetna dystopia z wartką akcją i wątkiem romansowym. Z postaciami można się utożsamiać, wczuć się w ich życie, poczuć emocje, zrozumieć postawę i role do odegrania. Najgorsze jest to, że trzeba się z nimi w końcu rozstać. Oby nie na zawsze. Polecam wszystkim fanom dystopii, jest warta swojej popularności.

Absolutnie jedna z moich ulubionych serii, mimo że nie lubię gatunku post apo.

To, że jakaś seria lub książka jest popularna, wcale nie oznacza że jest dobra. Na szczęście popularność Igrzysk Śmierci jest uzasadniona. Główna bohaterka jest silna, a jednocześnie pokazana z ludzkiej strony. Najwięcej osób sięga po trylogię jako nastolatki, przez brutalność i walkę o przetrwanie, ale to i tak lepsze niż granie w Color Switch i oglądanie kreskówek typu...

Wciąga.

Od tej trylogi zaczęło się moje poważne czytanie książek.Dzięki tej książce zakochałem się w czytaniu powieści i nie tylko.Obecnie pochłaniam około 20 do 25 książek rocznie ,co kiedyś było dla mnie nie do pojęcia. Może co dla nie których to jest mało ale dla mnie to jest sukces i jestem ogromnie szczęśliwy że napotkałem na historię Katrin.TAK OD TEJ KSIĄŻKI WSZYSTKO SIĘ...

Tej trylogi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bunt przeciwko autorytarnej władzy pojawia się w wielu pozycjach ale to właśnie przygody Katnis sprawiają że trudno się oderwać. Polecam obie wersje, z czystym sumieniem, tą na papierze i ta zeekranizowaną.

Mój ulubiony cykl. Uwielbiam wracać do tej książki.

Świetna trylogia zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Część druga zdecydowanie najlepsza, duzo się dzieje, szybka akcja, chociaż to w niej Katniss zaczęła mnie denerwować. Trzecia część według mnie najsłabsza. Uwielbiam obie postaci męskie i zdecydowanie jestem: 'team antyKatniss'.

Historia z ogromnym potencjałem, niestety nieco zmarnowanym. W moim odczuciu ma zbyt wiele wątków charakterystycznych dla książek skierowanych do młodszego odbiory (rozterki miłosne, wybory kreacji i tym podobne), które psują ogólny wydźwięk opowieści.

Dyskusje

5 749