Alicja w krainie zombie

Okładka książki Alicja w krainie zombie Gena Showalter
Okładka książki Alicja w krainie zombie
Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Białego Królika (tom 1)
Alice in Zombieland
HarperCollins
2013-09-25
2013-09-25
Jan Kabat
Alicja zombie gena showalter kroniki białego królika alicja w krainie zombii

Okładka książki Grave Wars Jill Monroe, Gena Showalter
Grave Wars Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Conrad: Falling For the Gravekeeper Jill Monroe, Gena Showalter
Conrad: Fallin... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Twelve Graves of Christmas Jill Monroe, Gena Showalter
Twelve Graves ... Jill Monroe, Gena S...
Okładka książki Game of Gravestones Jill Monroe, Gena Showalter
Game of Graves... Jill Monroe, Gena S...

Mój ratunek gdy zaatakuje zastój.

Mój ratunek gdy zaatakuje zastój.

Po dłuższym już upływie czasu od przeczytania, nie po prostu nie. Starta czasu, pieniędzy i beznadzieja. Młodzieżówka przy której nie trzeba dużo myśleć, powtarzalne wydarzenia i niewidzialne zombie.

7,5/10⭐

Pomimo tego że jest to historia o zombie to pisana raczej w stylu dla młodszych czytelników. Było kilka straszniejszych momentów ale nie wyciągnęłam się aż tak bardzo. Nie czułam silnych emocji i po prostu czytałam bo czytałam. Uwielbiam wszelkiego rodzaju retellingi baśni i bajek w tym przypadku, Alicji z krainy czarów. I tutaj znowu muszę się przyczepić, mało tu tej Alicji w Alicji. Poza imieniem i jeszcze jednym szczegółem nie zauważyłam żadnych podobieństw. A szkoda bo liczyłam, po samym tytule , na coś więcej. Nie wiem czy sięgnę po drugi tom , może za jakiś czas.

7,5/10⭐

Książka stała u mnie na półce przez lata, a kiedy w końcu zabrałam się za to, żeby ją przeczytać, finalnie mam problem z jej oceną. Początek był intrygujący, do momentu, w którym nasza bohaterka wraca do szkoły po wypadku. Wtedy cała konstrukcja psychologiczna legła w gruzach. Zachowanie Ali było po prostu niedorzeczne. Tak z pewnością nie funkcjonuje młoda dziewczyna, która właśnie straciła całą rodzinę, nie po miesiącu czy dwóch! Nasz kolejny bohater - Cole... O rety. Sama jego postać nie była strasznie zła, straszne było to jak patrzyła na niego Ali, która na siłę próbowała w nim widzieć bad boya. Cole w gruncie rzeczy nie był taką postacią, czego dowiadujemy się z biegiem kolejnych rozdziałów i przez całą książkę miałam wrażenie, że na siłę mu się wciska taką rolę. Dlaczego nie mógł być po prostu odpowiedzialnym, nieco zamkniętym przywódcą grupy? Eh... Im dalej czytania, tym trochę lepiej. Dramy pomiędzy bohaterami (kiedy już zapomnimy o psychologicznych bzdurach w portrecie głównej bohaterki) nawet całkiem, całkiem. Czytało się to od połowy nawet nieźle. Niestety końcówka rozczarowała. I tak, wiem, że są kolejne tomy i pewnie sięgnę po kolejny, bo nie lubię niezakończonych serii, ale mam tu na myśli całą "intrygę" z ojcem Ali. No, było to po prostu mierne zakończenie tego wątku. Taki trochę był, bo był, może jeszcze coś rozwiną w kolejnych częściach. Kończąc... książka jest niezła. Nie dobra, nie zła. Czyta się szybko, język prosty, momentami zabawne docinki bohaterów, a drugiej strony masa niedorzeczności w kreacji psychologicznej postaci i ich zachowaniach, wciskanie na siłę bod boyów, którzy wcale nimi nie są oraz intryga bez intrygi.

Młodzieżówka z elementami świata fantastycznego. Sięgnęłam po nią, ponieważ lubię wariacje w klimacie "Alicji w Krainie Czarów". Lekko napisana, choć chwilami nieco infantylnie. Spodziewałam się czegoś bardziej "wow". Jednak, jeśli ktoś chce się rozerwać w nieco turpistycznym klimacie, bez przesadnie intelektualnych treści-polecam.

2004

Ciekawy pomysł na fabułę taki szalony:) Wątek romantyczny też o dziwo mi się podobał , czytałam z zaciekawieniem.

Przyciągnął mnie nie banalny tytuł. Na myśl o połączeniu jednej z fajniejszych bajek z zombie dostawałam dreszczy ekscytacji. O ile tematyka była wymarzona, tak wykonanie przeciętne. Może to kwestia wieku, ale ilość toxic relacji mnie przerażała. Główna bohaterka była dość ciężkostrawna lekko mówiąc. A zdanie "Jedno słowo, a jednak jego głos... przyprawił mnie o dreszcz - był głęboki bogaty w odcienie, chrapliwy, jakby moje imię zostało przepuszczone przez maszynkę do mięsa." rozłożyło mnie na łopatki. Zapewne przeczytam pozostałe tomy, ponieważ nie lubię mieć nie zakończonych wątków, ale nie łudzę się, że pozostałe części wywołają u mnie coś więcej poza nutką zażeniowania.

Czy polecam? Zdecydowanie nie

Potencjał był. I to tyle, jeśli chodzi o plusy.
Jest to książka o typowej Mary Sue, która zakochuje się w bad boy'u, motyw zombie jest tylko tłem do ich relacji. Według mnie młodzieżówki powinny być lekkie, a nie puste, a tutaj właśnie nie ma jakiejkolwiek głębi.
Przeczytałam całą trylogię, w dalszych częściach nie robi się ciekawiej, główny wątek to nadal romans głównej bohaterki i niezrozumianego przez wszystkich chłopaka- na dodatek jest to romans niezbyt udany- przerywany tylko od czasu do czasu śmierciami niepotrzebnych, pobocznych bohaterów. Znam mnóstwo lepszych młodzieżowych książek, ta jest niestety tylko stratą czasu.

Czy polecam? Zdecydowanie nie

Potencjał był. I to tyle, jeśli chodzi o plusy.

Alicja w krainie zombie czytam już po raz drugi mając duże oczekiwanie bo moje wspomnienia były bardzo pozytywne do tej książki i nie zawiodłam się.
Romans jest krwisty i pełen przeszkód a świat wykreowany jest fajnie przedstawiony gdzie widzimy jakie autorka ma zasady i jak wszystko się ładnie składa w całość.
Moim zdaniem to jedna z moich ulubionych młodzieżówek tym bardziej że tak mało jest o zombie i tak silnych kobiecych bohaterkach.

Moim zdaniem to jedna z moich ulubionych młodzieżówek tym...

Wartka akcja, świetnie scharakteryzowani bohaterowie, a relacje między nimi są realnie wyczuwalne, z każdą częścią jest coraz lepiej