Alicja w krainie zombie

Okładka książki Alicja w krainie zombie
Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Białego Królika (tom 1)
Alice in Zombieland
HarperCollins
2013-09-25
2013-09-25
Jan Kabat
Alicja zombie gena showalter kroniki białego królika alicja w krainie zombii

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/Cdi23rcsgLF/

Alicja Bell, wiodła prawie zwyczajne i spokojne życie wraz z mamą, siostrą Emmą i tatą. Wszystko byłoby idealne, gdyby nie jej ojciec, który starannie przestrzega kilku zasad. Najważniejszą z nich, jest brak wychodzenia z domu, po zmroku, przez co dziewczynki nie mają dużo czasu na spędzanie czasu z rówieśnikami.
Jednak przez upór Alicji i chwilową słabość mężczyzny, godzi się on na pierwsze rodzinne wyjście późnym popołudniem.
Okazuje się ono ostatnim, ponieważ w trakcie podróży do domu, w wypadku samochodowym giną rodzice i siostra Alicji. Wtedy to też właśnie widzi po raz pierwszy, to, przed czym chciał ochronić ją ojciec - potwory.
Przez to wydarzenie świat dziewczyny zmienia się o 180°. Będzie musiała nauczyć się, jak ochronić swoich bliskich przed zombie oraz jak z nimi walczyć.
Jednak czy Alicja, da radę przezwyciężyć własny strach i żałobę po utracie bliskich?

Pewnie każdy z was, potrafi wskazać tą jedyną i niepowtarzalną książkę, która czymś wyróżnia się od pozostałych, książkę, która zapada w pamięć na spory okres czasu.
Zazwyczaj są to pozycje, do których mamy sentyment, które w jakiś sposób zmieniły nasze postrzeganie na świat lub, które chwytają nas za serce z niewiadomych albo błahych powodów.
Dla mnie, książka Showalter jest właśnie takim przypadkiem.
Po raz pierwszy, miałam okazję przeczytać ją, aż cztery lata temu, kiedy poszłam pierwszy raz do pobliskiej biblioteki. Była to moja druga książka fantasy, dlatego mam do niej wielki sentyment.
Książkę uważam za naprawdę niesamowitą.
Pomysł zainspirowania się "Alicją w krainie czarów", wyszedł bardzo dobrze.
Historia nie jest "skopiowana", a podobieństwa odnajdziemy w imieniu głównej bohaterki i występującym białym króliku.
Na bohaterów: pierwszoplanowych oraz drugoplanowych, też warto zwrócić uwagę. Każdy charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym charakterem.
Już od początku, przywiązujemy się do nich, by następnie przeżywać wraz z nimi wszystkie dobre i gorsze chwile.
Do moich ulubieńców na pewno należy Kate (no, jak tu jej nie lubić) . Dziewczyna pełna charyzmy, energii i sarkazmu. Przez większość dialogów z jej udziałem bawiłam się wyśmienicie.
Warto wspomnieć również o świecie wykreowanym przez autorkę. Opisuje go dokładnie i prosto, więc z łatwością możemy połapać się we wszystkich regułach i zasadach tam panujących (a, uwierzcie, jest ich dużo).

Podsumowując, uwielbiam tą historię, dlatego nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za reread następnych części.
A.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/Cdi23rcsgLF/

Alicja to nastolatka, których wiele, ale kryje tajemnice, uważa że jej ojciec jest starym wariatem i nie rozumie jego mani prześladowczej i strachu przed potworami kryjącymi się w mrokach nocy. Nie wypuszcza dziewczyny z domu po zmroku, a to może frustrować, każdą osobę w jej wieku myślę że się ze mną zgodzicie 😏

Pewnego wieczoru wszystko się zmienia, w wypadku samochodowym giną rodzice i siostra dziewczyny a ona poznaje prawdę, potwory istnieją i są straszniejsze niż mówił ojciec...

Cole chłopak który budzi postrach i podziw w szkole. Tatuaże, blizny i piękne, hipnotyzujące, fiołkowe oczy 😁
Cole ohh Cole gdybym była młodsza o te 10 lat i mogła wyjąć cię z książki 🥰🥰🥰 😂😂 tylko się nie śmiejcie wiem, że nie tylko ja kocham bohaterów książek 😂

Niebezpieczeństwo, walka, krew i zombie pożerające duszę a nie ciało. Oj jak dużo dzieje się w tej książce 😁 akcja goni i co chwilę coś się odwala, bohaterowie nie mają czasu na odpoczynek.

Ta książka była dla mnie takim super powrotem do przeszłości, kiedy zaczytywałam się jako nastolatka w Zmierzchu albo Pamiętnikach wampirów 😁 tylko tym razem mamy ludzi, zwykłych i niezwykłych zarazem 😁 nagle okazuję się, że nastolatka ukrywana przez ojca wiele lat może bardzo pomóc w walce z zombie. Nikt nie jest bezpieczny, gdy po zmroku potwory wychodzą na łów.

Pewnego wieczoru wszystko się zmienia, w wypadku...

Książka typowo młodzieżowa i dla miłośników romantik - zombi . Po kolei ,poznajemy Ali której rodzice zostali pożarci przez zombi. Ona postanawia się mścić i walczyć z nimi ,nie jest w tym sam,poznaje Cola,niesamowicie przystojnego gościa ,aż ją coś bierze . Razem z jego kolegami rzucają wezwanie zombi . A i zombi jest inne ,to zła i poszarpana dusza ,nie każdy może ją zobaczyć . Łatwa i przewidywalna , błahe to wszystko .

"Alicja w krainie zombi" byłą jedną z pierwszych moich książek, które przeczytałam w ramach rozrywki i to właśnie ona popchała mnie w ten niesamowity świat fikcji literackiej. Do dziś wspominam ją bardzo pozytwnie.

Bardzo fajna młodzieżówka. Czytałam pare ładnych lat temu, ale nadal dobrze wspominam. Jestem fanką wszelkich motywów z zombie i nawiązań do klasyków, dlatego musiałam je przeczytać. Pomysł z wykorzystaniem "Alicji w krainie czarów" moim zdaniem ciekawy i niebanalny, a sama historia wciągająca i nieprzewidywalna. Dobrze sprawdzi się jako coś na start dla młodych dorosłych, ale i jako przerywnik między cięższymi pozycjami dla weteranów ;)

Bardzo lubię styl pisania tej autorki. Praktycznie każda jej książka wciąga od pierwszych stron.
Tutaj jest podobnie. I choć bohaterka ma 16 lat, to jednak nie jest to książka wyłącznie dla młodzieży. Wręcz przeciwnie. Mamy tu walkę dobra ze złem, miłość, zawiść, zdradę, przyjaźń.
Dodatkowo w książce co chwilę coś się dzieje. Nudno na pewno nie jest.
Alicja traci w wypadku swoją rodzinę. Jednak nie to jest najgorsze.
Od tego momentu zaczyna widzieć stwory, przed którymi ostrzegał ją ojciec.
Zombie są wśród nas - jednak nie takie, jak w filmach. Te żywią się esencją każdego człowieka - jego duszą. Dlatego walka z nimi też musi się odbywać na poziomie duchowym.
Walka, krew, jeszcze więcej krwi, śmierć. Taka jest codzienność bohaterów tej książki.
Niesamowicie mnie wciągnęła. Polecam.

Dodatkowo w książce co chwilę coś się dzieje. Nudno na pewno nie jest.
Alicja traci w wypadku...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Alicja w krainie zombie "to tom pierwszy niezwykle popularnej fantastycznej serii "Kroniki białego królika ".

Książka opowiada historię Alicji Bell ,która wiodła normalne życie niczym typowa nastolatka mieszkając z rodzicami i młodsza siostra Emma. Ojciec Alicji od zawsze stosował surowe zasady ,bojąc się i chcąc ochronić rodzinę przed potworami niczym z horroru -zombie, które żywią się ludzkim duchem.

Alicja oczywiście w nie, nie wierzy. Kiedy są urodziny Alicji ta prosi aby pojechali na przedstawienie całą rodziną w którym ma występować Emma . Jest ono po zmroku. Ginie w wypadku cała rodzina dziewczyny, dopadaja ich zombie. Alicja jako jedyna uchodzi z życiem. Dziewczyna zamieszkuje u dziadków i zmaga się z poczuciem winy i tęsknota za utracona rodzina.

W nowej szkole poznaje Cole 'a Hollanda. Boski Cole jest niezwykle niebezpieczny i seksowny, Alicja powinna trzymać się od niego z daleka, a jednak coś niesamowicie ciągnie ich do siebie -nie tylko pociąg seksualny ale i tajemnicze i wyjątkowe wizję jakich wspólnie doznają.

Jak rozwinie się ta relacja? Skąd Alicja ma wyjątkowe umiejetnosci i czy nauczy się je rozwijać?

"Alicja w karanie zombie "to niezwykle romantyczna, wciągająca, zabawna i oryginalna książka. Jest luźno oparta na motywie "Alicji w krainie czarów "i mrocznej młodzieżowej przygodówki z zombie.

Książka jest dobrym paranormal romance . Jednym z najlepszych jakie kiedykolwiek czytałam.

Bardzo oryginalny i fajny motyw zombie i ich historia. Coś innego.

Cudowny mroczny klimat i napięcie.

Niesamowita chemia pomiędzy bohaterami. Śliczna Alicja i gorący Cole tworzą niesamowita parę.

Do tego w książce nie brak humoru. Głównie za sprawą uroczej i nieco ekscentrycznej postaci Kat, której nie da się nie kochać.

Polecam;

Gena Showalter to pisarka, której nie znałam wcześniej żadnego dzieła, więc do "Alicji..." podeszłam na świeżo, z ciekawością i ekscytacją.
Książka ta opowiada historię młodej dziewczyny, która po śmierci rodziców i młodszej siostry, sama musi stawić czoło nietuzinkowej rzeczywistości. Po świecie chodzą zombi... Alicja dotychczas nie spotkała żadnego z nich i podobnie jak większość, uznawała obsesję ojca na punkcie nieumarłych, za paranoję. Do czasu aż wreszcie staje oko w oko z tym czymś, co kiedyś było człowiekiem i na własnej skórze przekonuje się, że ojciec miał rację, a wszystkie jego działania mające na celu ochronę swoich bliskich, podszyte strachem również o własne życie, mają sens i nie są żadną fanaberią osnutego szaleństwem umysłu. Potwory istnieją naprawdę i dziewczyna musi się nauczyć jak z nimi walczyć, by przetrwać i pomścić śmierć swoich bliskich. Nie przestanie, póki każdy żywy trup nie spocznie w grobie na zawsze...
Od samego początku powieść czyta się lekko. Styl pisarski autorki swobody i nie ma się poczucia zmęczenia treścią. Od pierwszych stron jest całkiem sporo akcji. Wkraczamy w życie bohaterki i obserwujemy proces przemiany jaka w niej zachodzi, co jest niezwykle interesujące. Ala przeżywa wiele przygód, poznaje ogrom sekretów dotyczących świata, który istniał obok niej jakby za zasłoną. Poznaje masę ludzi i zdobywa przyjaciół, oraz miłość. I tutaj zaczynają się pojawiać schody... O ile do momentu, w którym po raz pierwszy poczuła w brzuchu motyle towarzyszące płomiennemu uczuciu i poznała smak fascynacji na głębszym poziomie drugim człowiekiem, fabuła toczyła się wokół głównego wątku, czyli mózgożerców; O tyle później na pierwszy plan wysunął się wątek romantyczny, czym była nieco rozczarowana. Problemy miłosne i rozterki pojawiające się w relacji z Cole'em zaczynają przytłaczać. Odnosimy wrażenie, że powoli powieść fantastyczna zaczyna przeradzać się w opowiastkę o nastoletnim romansie, co dla osób które nie sięgnęły po tę książkę z nadzieją na uczuciowe smaczki, może być irytujące. Na całe szczęście akcja nie zwalnia. Wciąż pojawiają się nowe wątki, niebezpieczne sytuacje i zabawne momenty rozluźniające atmosferę. Chwilami historia była przewidywalna, ale mimo tego zwrotów akcji wcale nie brakowało, co czyniło całość bardziej atrakcyjną.
"Alicja w krainie zombi", to pierwszy tom cyklu zatem fabuła będzie się rozwijała, a wydarzenia nabierały szybszego tempa. Kolejne tomy przyniosą nam nowe przygody, odpowiedzi na kilka pytań zrodzonych podczas czytania pierwszej części, a także całkiem fajne plot twisty.
Myślę, że warto sięgnąć po te cztery tomy i zapoznać się z poczynaniami Alicji i bandy pogromców chodzących truposzy. Uważam, że jest to czytadło dla młodszej młodzieży, ale być może nieco straci wiekiem nastawieni na spędzenie czasu z luźną, niewymagającą opowieścią, też znają w niej coś dla siebie. Przy tej książce wbrew kilku ewidentnym minusom jakie posiada, można się naprawdę fajnie bawić!

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. I chociaż nie lubię zombie to ta pozycja bardzo mi się spodobała.

Książka rozpoczyna się w momencie, w którym Alicja traci wszystko. Czeka ją nowa szkoła, nowi znajomi oraz uświadomienie sobie, że to co zawsze uważała za przejaw urojeń ojca może być prawdą.

“Alicja w krainie zombie” to typowa młodzieżówka. Schematyczna, ale czasami zaskakująca. Główną bohaterką jest Alicja. Nastolatka, która zostaje wrzucona w świat, o którym nic nie wie. Ma zdolności, których nie rozumie. Poznaje Cole’a. Chłopaka, z którym od pierwszych chwil w nowej szkole łączą wizje. No i mamy jego - Cole’a. Postrach liceum. Przywódca grupy, której boi się każdy. Co łączy tę dwójkę? I co wspólnego mają z tym zombie? Tego dowiadujemy się stopniowo. Podobały mi się przekomarzanki pomiędzy nimi.

Pierwszy tom jest ciekawy. Bardzo szybko się go czyta. Same zombie zostały przedstawione w ciekawy sposób. To jak powstają, jak je zniszczyć i sam proces infekowania. Trochę nie do końca jasne było dla mnie same “moce” łowców zombie. Ale liczę na to, że zostanie to bardziej przedstawione w kolejnych tomach.

Najbardziej spodobali mi się bohaterowie poboczni. Szczególnie Kat. Ta dziewczyna to wariatka, wulkan energii. Liczę na więcej jej postaci w kolejnych częściach.

“Alicja w krainie zombie” to typowa...

Końców sztos! Powiem szczerze, że średnio lubię książki o tej tematyce, ale ta mnie do siebie przekonała. Główna bohaterka dała się lubić, od samego początku poczułam do niej sympatię. :)