Angelfall. Opowieść Penryn o końcu świata

Patronat LC
Susan Ee Wydawnictwo: Filia Cykl: Angelfall (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Angelfall
Data 1. wydania:
2012-01-01
Jacek Konieczny
Filia
apokalipsa koniec świata anioły postapokalipsa dystopia Jacek Konieczny urban fantasy
Angelfall
Angelfall (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Konieczny

Oficjalne recenzje i

„Aniele, stróżu…” Niszcz! Zabij!

[ 105 ] Link do recenzji

Niesamowita lektura. Jestem nią zachwycona. Niektóre sytuacje w książce są trochę przerażające. Jednak muszę przyznać że pomysl był genialny i świetnie pisarka to napisała. Polecam.

czytadło dla nastolatków z irytującym wątkiem 'romantycznym'. infantylna historia.

Niesamowicie realnie napisana, chociaż o wydarzeniach fantastycznych - ziemię z niewiadomych przyczyn zaatakowały anioły i sieją wszędzie zniszczenie powodując upadek ludzkości. Cały czas miałam wrażenie, że to się może wydarzyć naprawdę. Wciągająca tak, że nie mogłam się oderwać i przeczytałam jednym tchem. Bohaterowie fenomenalnie wykreowani - są rzeczywiści i...

Czyta się szybko, wciąga od pierwszej strony.

Super akcja, świetny post apokaliptyczny świat, nie szablonowe postacie, jak komuś podobały się igrzyska śmierci to ta trylogia jest dla niego i jest o niebo lepsza :D

Czytając informacje zamieszczone na okładce oraz na tyle książki najpierw pomyślałam o klimatach rodem z seriali The Walking Dead czy chociażby typowym motywem świata po apokalipsie, w którym to ludzie walczą o przeżycie. Jeszcze przed przeczytaniem nawet pierwszej strony spodziewałam się częściowo mrocznego nastroju bądź krwawych opisów. Nic bardziej moim zdaniem mylnego....

Naprawdę świetna postapokaliptyczna książka. Wszytkie uczucia Penryn są szczere, więc ciężko się z nią nie utożsamić chociaż na moment. Odpowiednia lektura dla wielbicieli tego rodzaju fantastyki.

Kiedy zabierałam się za tą książkę byłam trochę zniechęcona. ALE po dosłownie kilku stronach nie mogłam się on niej oderwać. Czy w postapokaliptycznym świecie z aniołami zagrażajacymi wszystkiemu co się poruszy, chorą matką i irytującym upadłym u boku Penryn uda się ocalić siostrę z jaskini wroga?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

[RECENZJA PO PRZECZYTANIU 3 TOMÓW, bez spoilerów]
Kocham tę serię. Naprawdę.
Niie lubię wracać do wcześniej czytanych pozycji, ale do tej wróciłam po dwóch latach i nie mogę się doczekać, aż zrobię to ponownie. „Angelfall” Susan Ee jest cudowną trylogią i nie wiem dlaczego nie ma ogromnego grona fanów i rozgłosu, na który zasługuje.
Penryn żyje w czasach, w których anioły...

Wszak każdy z nas miał kiedyś jakiś "pierwszy raz".

Moje pierwsze spotkanie z literaturą postapokaliptyczna miało miejsce właśnie przy lekturze "Angelfall". Niezmiennie jest to moja ulubiona książka o tej tematyce. Autorka stworzyła świetną serię, która mimo upływu lat nadal może podobać się czytelnikom. Mamy tu wszystko, czego można oczekiwać od dobrej książki: Żeby nie...

Dyskusje

5 035