The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles

Steven Pressfield Wydawnictwo: Black Irish Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2020-01-01
Data 1. wydania:
angielski
Black Irish Books
creative writing fear resistance inspiration creativity
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
angielski
creative writing fear resistance inspiration creativity

Dużo by ta książka zyskała , żeby pominięto trzecią część. Pierwsze dwie są super. Pokonywanie oporu i stawanie się pro są rewelacyjne. Niektórych może razić trochę napuszony i mentorski styl. Jednakże każdy znajdzie kilka rad , które mogą zmienić postrzeganie rzeczywistości. I dlatego warto.

Pierwsze 2 rozdziały dało się jeszcze jakoś przełknąć, ale w 3 rozdziale się pogubiłem, bo autor wpada w czwartą gęstość i zaczyna bajdurzyć o muzach, aniołach i innych mitologicznych stworach. Książka dla bardzo wąskiego grona odbiorców, czyli dla aroganckich, religijnych pisarzy-pracoholików. Jedną z jej zalet jest to, że jest bardzo krótka.

Powiem wprost bez owijania w bawełnę miłych ciepłych słówek: ta książka inspiruje do ruszenia du*py! Oderwania się od konsumpcjonizmu! Po jej przeczytaniu człowiek zaczyna rozumieć jakie jego kochany mózg płata mu figle byle tylko leniuchować. Polecam ją wszystkim osobą chcącym coś z swoim życiem zrobić.

• Chcę w prezencie
  • Psychologia