The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles

Okładka książki The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles
Steven Pressfield Wydawnictwo: Black Irish Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Black Irish Books
2002-01-01
2020-01-01
Data 1. wydania:
2002-01-01
angielski
creative writing fear resistance inspiration creativity

To byłby bardzo dobry artykuł albo wpis na blogu, mający ciekawe pomysły i podejście do problemu kreatywności i wytrwałości w swym artystycznym rzemiośle. Niestety zrobiono z tego książkę. Udało się to osiągnąć po części dzięki licznym powtórzeniom oraz formatowaniu książki. Przypomina to pracę magisterską, w której liczne nagłówki rozmyślnie zajmują ogromną część pracy zaś...

(Oceniam wersję angielską) Ciekawa książka, krótka, do przeczytania w jedno popołudnie. Autor ma interesujące podejście do procesu twórczego - idea "Resistance" bardzo zostaje w głowie. Moim zdaniem jest to inne określenie na świadomość - wiedzieć co robię, po co, dlaczego czegoś nie robię, etc. Mocną stroną książki jest język, lekkość pióra autora, sugestywne frazy, które...

Dużo by ta książka zyskała , żeby pominięto trzecią część. Pierwsze dwie są super. Pokonywanie oporu i stawanie się pro są rewelacyjne. Niektórych może razić trochę napuszony i mentorski styl. Jednakże każdy znajdzie kilka rad , które mogą zmienić postrzeganie rzeczywistości. I dlatego warto.

Pierwsze 2 rozdziały dało się jeszcze jakoś przełknąć, ale w 3 rozdziale się pogubiłem, bo autor wpada w czwartą gęstość i zaczyna bajdurzyć o muzach, aniołach i innych mitologicznych stworach. Książka dla bardzo wąskiego grona odbiorców, czyli dla aroganckich, religijnych pisarzy-pracoholików. Jedną z jej zalet jest to, że jest bardzo krótka.

Powiem wprost bez owijania w bawełnę miłych ciepłych słówek: ta książka inspiruje do ruszenia du*py! Oderwania się od konsumpcjonizmu! Po jej przeczytaniu człowiek zaczyna rozumieć jakie jego kochany mózg płata mu figle byle tylko leniuchować. Polecam ją wszystkim osobą chcącym coś z swoim życiem zrobić.

Dodaj cytat z książki The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles