Artykuły
Literackie duety kryminalne: co dwie głowy do rozwiązania sprawy, to nie jednaAnna Sierant3Artykuły
Yuval Noah Harari ostrzega przed AI: Potencjalny koniec historii ludzkościKonrad Wrzesiński18Artykuły
Pride Month – książki, których nie możesz przegapićLubimyCzytać23Artykuły
Zburzony spokójchybarecenzent0
David Graeber

- Pisze książki: reportaż, biznes, finanse, historia, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), popularnonaukowa
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 12.02.1961
- Zmarły: 02.09.2020
David Graeber (1961-2020) - profesor antropologii, aktywista. Wykładowca London School of Economics, jeden z ważniejszych uczestników ruchu Occupy Wall Street (magazyn Rolling Stone przypisuje mu wymyślenie głównego hasła protestów o 99 procentach "We are the 99%"). Autor bestsellerowej i nagradzanej książki Bullshit Jobs (Praca Bez Sensu),książek Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat oraz Utopia Regulaminów.
Działacz rewolucyjnego związku zawodowego Industrial Workers of the World. Publicznie wspierał demokratyczną rewolucję w kurdyjskiej Rożawie, Jeremiego Corbyna na stanowisku przewodniczącego brytyjskiej Partii Pracy oraz międzynarodowy ruch Extinction Rebellion.
- 406 przeczytało książki autora
- 2 330 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Zainteresowanie biurokracją – umiarkowane do okresu powojennego – wyraźnie wzbiera w latach 50., w 1973 roku osiąga punkt kulminacyjny, by następnie zacząć opadać. Dlaczego? Najprostsza odpowiedź jest taka, że przyzwyczailiśmy się do biurokracji, stała się ona naszym środowiskiem naturalnym.
Zainteresowanie biurokracją – umiarkowane do okresu powojennego – wyraźnie wzbiera w latach 50., w 1973 roku osiąga punkt kulmi...
Rozwiń ZwińRonald Reagan (...) twierdził, że dziewięć najstraszniejszych słów w języku angielskim to: „Jestem urzędnikiem państwowym i przyjechałem tu, by wam pomóc”.
Ronald Reagan (...) twierdził, że dziewięć najstraszniejszych słów w języku angielskim to: „Jestem urzędnikiem państwowym i przy...
Rozwiń ZwińCo mają na myśli ci, którzy mówią o „deregulacji”? Zazwyczaj słowo to oznacza po prostu „zmianę prawa, która jest mi na rękę”.
Co mają na myśli ci, którzy mówią o „deregulacji”? Zazwyczaj słowo to oznacza po prostu „zmianę prawa, która jest mi na ...
Rozwiń Zwiń