Poręba

Carlo Cassola Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Jednorożca klasyka
Il taglio del bosco
Janina Zielonko
Państwowy Instytut Wydawniczy
Il taglio del bosco
klasyka
Janina Zielonko
Biblioteka Jednorożca

"Poręba" opublikowana po raz pierwszy w 1949 roku w czasopiśmie "Paragone", stanowi wybitne osiągnięcie artystyczne tego pisarza, celującego w tzw. krótkich powieściach. Proza Cassoli odznacza się wielką-zamierzoną-prostotą, która graniczy z surowością i chłodem, a także jak najdalej posuniętą obiektywizacją opowiadania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura włoska
więcej mniej