Dzieje Ady

Czytelnik
Storia di Ada
literatura piękna
Władysław Minkiewicz

Ciekawe opowiadania w duchu włoskiego neorealizmu. Opisują los kobiet w niełatwej powojenne rzeczywistości. Oba mają otwarte zakończenie, czytelnik nie wie jak dalej potoczy się historia, możne snuć domysły. Nie ma w nich fatalizmu, choć bieda i konwenanse zmuszają bohaterki do kompromisów z życiem. Atutem oprócz autentycznie brzmiących dialogów są plastyczne opisy włoskich...

Dobra, choć zbyt krótka książka. Piękna charakterystyka ludzi, środowiska, poglądów i dobry opis kultury i zwyczajów ówczesnych czasów :)

• Włoska literatura
  • Italia