Władca Pierścieni

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Muza Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
Lord of the Rings
Maria Skibniewska
Muza
Władca Pierścieni Tolkien
Lord of the Rings
Władca Pierścieni (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Skibniewska
Władca Pierścieni Tolkien

Oficjalne recenzje i

W innym, pięknym świecie…

[ 68 ] Link do recenzji

Czytałam ją w wakacje przed liceum i wywarła na mnie ogromne wrażenie. Oczywiście tylko w przekładzie Skibniewskiej.

Do tej książki przymierzałem się już za małolata ale opinie znajomych mnie odstraszały. Słyszałem, że w książce jest mnóstwo opisów przyrody, zagmatwane i dziwnie brzmiące nazwy krain i władców. Kiedy w końcu "odważyłem" się przeczytać książkę to mile się zaskoczyłem. Wszystko czyta się płynnie i bez problemu. Nawet przez chwile nie byłem znudzony czy poirytowany. Zachęcam...

Władcę Pierścieni poznałem jako dziecko. W tym wypadku poznawałem to uniwersum w kinie. Po książkę sięgnąłem dość późno, bo dopiero w liceum przygotowując pracę z tego świata na maturę ustną.
Tolkien z całą pewnością jest geniuszem i należy mu się szacunek. Stworzył ogromny niesamowity świat zamieszkały przez tak liczne niesamowite stworzenia. Nie mówiąc o piśmie i języku...

Czytam zawsze jak jestem chora. Chociaż już fantasy daleko za mna
Szanujemy tylko przekład Skibniewskiej

Przyjemna do czytania lecz czasem trudno załapć o co pięć.

Przeczytałem jeszcze w podstawówce i od tamtej pory fantastyka zagościła w moim literackim sercu.

“Władca pierścieni” to kontynuacja historii opowiedzianej w “Hobbicie”. Fabuła rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach, które były tam przedstawione.
Cała historia w tym audiobooko rozpoczyna się od tego, że Frodo krewniak Bilba odziedzicza po nim pierścień. Okazuje się, że to ten jedyny pierścień wykuty przez Saurona. Hobbit rusza na daleką i niebezpieczną wyprawę...

Byłoby 8/10, ale te rozwlekłe opisy mnie bardzo zniechęcały. To jedna z moich ulubionych pozycji fantastyki, jednak opisy przyrody, scenografii (wspaniale wykorzystane w filmie) były dla mnie bardzo męczące.

Klasyk Fantasy, napisany przez ojca tego gatunku, istny majstersztyk

Początek ciekawy , ogólnie dobra tylko momentami była nurzaca

Dyskusje

22 653