Władca Pierścieni

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Muza Cykl: Władca Pierścieni (tom 1-3) fantastyka, fantasy, science fiction
Lord of the Rings
Maria Skibniewska
Muza
Władca Pierścieni Tolkien
Lord of the Rings
Władca Pierścieni (tom 1-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Skibniewska
Władca Pierścieni Tolkien

Oficjalne recenzje i

W innym, pięknym świecie…

[ 68 ] Link do recenzji

początkowo ciężka w odbiorze, ale po parunastu stronach nie mogłam się oderwać. wspaniała

Uwaga na tłumacza przy czytaniu! Nieco męcząca, ale przetarła szlaki.

Zasłużona 10! Książka sztos! Ciekawa, wciągająca z przemyślaną fabułą oraz dobranymi bohaterami.

Dla tej książki ocena 10 to za mało, to odnośnik do każdej innej powieści, nie tylko z dziedziny fantastyki. 1133 strony i ani jednego zbędnego zdania, każde słowo jakby wyrzeźbione w skale..mam wrażenie, że ulubionymi bohaterami autora, których sam stworzył, są krasnoludy:)
Żałuję, że kilkanaście lat zabierałem się za to dzieło, i rozumiem tych, którzy przeczytali więcej...

Na półkach: , , , ,

Nad Śródziemiem zaległ cień. Sauron chce odzyskać swój pierścień o potężnej mocy. Ludy z różnych krajów i ras zbierają więc drużynę, która ma jeden główny cel: zniszczyć potężny artefakt.

Po „Władcę pierścieni” pierwszy raz sięgnęłam po raz pierwszy około 10 lat temu, wypożyczając książki ze szkolnej biblioteki. Zrobiłam to jednak raczej z poczucia obowiązku, niż szczerej...

"Nie powiem nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe"
Piękna książka. Dużo głębiej pokazuje sens przyjaźni, walki i miłosierdzia niż mogło mi się wydawać po kilkukrotnym obejrzeniu filmu. No i najdłuższy audiobook (póki co) > 57 h

Najlepsza książka jaką czytałam w moim dotychczasowym życiu (i myślę że lepszej nie znajdę)

Jeśli ktoś nie czytał, to niech szybko nadrabia! Rewelacja

Po wielokrotnym obejrzeniu filmu "Władca Pierścieni" zarówno w wersji zwykłej, jak i rozszerzonej, zdecydowałem się przeczytać tę monstrualną księgę. I nie żałuję.

W wielkim skrócie, bo setki moich przedmówców rozpisywało się na jej temat wystarczającą liczbę razy, książka mnie nie zawiodła. Powieść zawiera sporo nowych lub odmienionych scen i różni się od filmu na tyle...

Najlepsza książka o przyjaźni w dziejach.

Dyskusje

22 894