Ardeny 1944-1945: tajne operacje Skorzenego

Michael Schadewitz Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
Zwischen Ritterkreuz und Galgen : Skorzenys Geheimunternehmen Greif in Hitlers Ardennenoffensive 1944/45
978-83-11-11920-8
Adam Maliszewski
Bellona
II wojna światowa komandosi III Rzesza
powieść historyczna
978-83-11-11920-8
Adam Maliszewski
II wojna światowa komandosi III Rzesza

Gdybym miał tę książkę oceniać wyłącznie po wyglądzie, ocena byłaby dużo wyższa. Ładne, twardo-okładkowe wydanie, przyjemny w dotyku papier, wyraźne fotografie. Za to tekst pozostawia sporo do życzenia. Jest bezstylowo, sporo pobocznych dygresji, skakania z tematu na temat. Tymczasem opowieść o operacji dywersyjnej przeprowadzonej przez tajemniczą 150 Brygadę Pancerną w...

Książka przedstawiająca operacje oddziałów Skorzenego podczas ofensywy w Ardenach. Autor starał się nam przedstawić pełny obraz, tych nie do końca legalnych działań.
Pierwsze co rzuca się w oczy do brak wskazania źródeł. Dla mnie poważny minus. Najdziwniejszym jest fakt, że pisarz powołuje się na niektóre publikacje podając tylko nazwiska autorów.
"U Hugh M. Cole opisano to...

Doskonała pozycja, opowiadająca nie tylko Skorzennym, ale ogólnie o walkach w Ardenach na przełomie lat 1944-45. Czyta się idealnie!

• Historia
  • II wojna - ogółem