Architekt przyszłości

poradniki
Złote Myśli
2012-02-28
2012-02-28
cele życiowe realizacja celów

Pla­nu­jesz przyszłość?
Moja przy­szłość. Jak będzie wyglą­dać? Czy mam ją zapla­no­waną, czy może pozwa­lam, żeby inni zapla­no­wali ją za mnie? Czy Ci inni mają na uwa­dze moje dobro?
To jak? Pla­nu­jesz swoją przy­szłość? Wyzna­czasz cele? Wiesz czego chcesz od życia?
Jeśli potra­fisz odpo­wie­dzieć na te pyta­nia i znasz tę tema­tykę jak spe­cja­li­sta (np: Brian Tracy, od któ­rego Jacek Sie­wier­ski wiele się nauczył — sam o tym pisze) z książki Archi­tekt przy­szło­ści Jacka Sie­wier­skiego praw­do­po­dob­nie nie dowiesz się wiele ponad to co już wiesz.
Jeśli nie naj­wyż­szy czas zacząć, a porady Jacka Sie­wier­skiego zawarte w Archi­tek­cie przy­szło­ści mogą oka­zać się bez­cenne zwłasz­cza dla osoby, która dopiero wcho­dzi w doro­słe życie.
Czy nazwa CV ma znaczenie?
Jeśli jesz­cze stu­diu­jesz albo wła­śnie zaczy­nasz szu­kać pracy, ta książka została napi­sana z myślą o Tobie.
Wiesz jak napi­sać CV? Pew­nie tak. Ale czy zasta­na­wia­łeś się jak nazy­wać plik ze swoim CV? Ja w sumie nigdy, ale od razu nada­łem mu taką nazwę jak poleca Jacek Sie­wier­ski. Swoje pliki z CV nazy­waj np „Imię Nazwi­sko CV”. Rozu­miesz, że już nazwa Two­jego pliku może zwięk­szyć Twoje szanse dosta­nia pracy?
Roz­mowa rekrutacyjna
Byłeś już na roz­mo­wie rekru­ta­cyj­nej? Wiesz kto to headhun­te­rzy? Jeśli wcho­dzisz na rynek pracy nie­mal konieczne jest żebyś wie­dział jak możesz zasko­czyć pod­czas roz­mowy rekru­ta­cyj­nej i korzy­stał z usług headhun­te­rów, chyba, że chcesz pra­co­wać za 1000 zł mie­sięcz­nie. Wtedy nie ma sensu, żebyś nawet oglą­dał okładkę książki Archi­tekt przy­szło­ści.
Cele. Masz je?
Wiesz dla­czego cele są ważne? Dla­tego, że jeśli je masz, to je osią­gniesz.
To widoczna tar­cza dla łucz­nika z nacią­gniętą strzałą. W którą może tra­fić. Jak myślisz jaką szansę masz tra­fić w cel, któ­rego nie widzisz? Dokład­nie tak, bar­dzo, bar­dzo małą.
A co się sta­nie jak będziesz widział swój cel? Tra­fisz do niego, jeśli tylko będziesz go utrzy­my­wał w polu widze­nia. Bo cel mogą Ci prze­sło­nić prze­szkody i porażki na dro­dze. Tylko zasta­nów się nad tym, czy przed celami naj­bo­gat­szych ludzi na świe­cie też nie poja­wiały się prze­szkody i zda­rzały się porażki? Oczy­wi­ście, że tak. Co wtedy robili? Uczyli się. Kiedy upa­dli otrze­py­wali się z kurzu, pod­no­sili się i dalej podą­żali w stronę swo­ich celów.
Sprytne cele
Wiesz, że cel powi­nien być sprytny (SMART)? Jeśli nie to się­gnij po książkę Jacka Sie­wier­skiego — Archi­tekt przy­szło­ści zobacz jak może to być pro­sto wytłu­ma­czone. Zarówno po angiel­sku jak i po polsku.
Ana­liza celi
Kiedy masz już sprytny (SMART) cel to możesz go pod­dać ana­li­zie. Chcesz tego? Oczy­wi­ście, że tak. Ana­liza pozwoli Ci się na dużo przy­go­to­wać, dużo prze­wi­dzieć, przed wie­loma rze­czami zabez­pie­czyć i ochro­nić oraz przy­spie­szy osią­ga­nie przez Cie­bie celi. Zapo­znaj się z ana­lizą SWOT. Jej opi­sem i przy­kła­dam jaki pre­zen­tuje Ci Jacek Sie­wier­ski, bo przy­kłady to ważna rzecz.
Ana­liza siebie
Prze­ana­li­zo­wa­łeś cele? To fan­ta­stycz­nie. Wiesz co, a wła­ści­wie kogo, jesz­cze warto prze­ana­li­zo­wać? Sie­bie oczy­wi­ście. To bar­dzo ważna ana­liza jeśli chcesz się stać Archi­tek­tem swo­jej przy­szło­ści. To może być róż­nica mię­dzy zara­bia­niem 1 000zł mie­sięcz­nie, a nawet 10 000 zł mie­sięcz­nie. Tylko prze­ana­li­zuj siebie.
Co z tego, że może to zająć kilka godzin, skoro nagroda może być olbrzy­mia. I nie tylko o pie­nią­dzach tutaj mówię, bo są rze­czy waż­niej­sze w życiu niż pie­nią­dze. Dla mnie to na 1 miej­scu rodzina, a dla Cie­bie? Dla­tego wypeł­nij ćwi­cze­nia, które dla Cie­bie przy­go­to­wał Jacek Sie­wier­ski w Archi­tek­tem swo­jej przy­szło­ści i zacznij pro­jek­to­wać swoją przy­szłość już dziś. Ja już przy­szy­ko­wa­łem kartki do dokład­niej­szego prze­ana­li­zo­wa­nia samego siebie.
P.S.
Jako cie­ka­wostkę napi­szę, że Jacek Sie­wier­ski nakło­nił mnie do prze­czy­ta­nia uważ­nie Małego księ­cia. Mój dzi­dziuś jest w dro­dze, więc się prze­ko­nam, czy to będzie dla niego war­to­ściowa książka i przede wszyst­kim dowiem się czy jest to war­to­ściowa książka dla doro­słych jak twier­dzi Jacek Sie­wier­ski.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Pla­nu­jesz przyszłość?

• W moim posiadaniu
  • A2013
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Architekt przyszłości