Werniks

William Wharton literatura piękna 344 str.
Scumbler

Salamandra
Rebis
literatura piękna

Porównaj ceny i

Jedna z niewielu książek przeze mnie przeczytanych, które uświadomiły mi, że życie jest krótkie i że wizja naszego starzenia dociera do nas wtedy, gdy tak naprawdę zrozumiemy na czym polega życie, gdy nasze niepowodzenia będą przekładać się na naszą codzienność, gdy pod nogami kłody zaczną się piętrzyć i zdamy sobie sprawę z przemijającego czasu.
Dodatkowo urzekające...

Kolejna przeczytana przeze mnie powieść Whartona,ale pierwsza która wzbudzała tak skrajne emocje. Były momenty, kiedy myślałam o porzuceniu lektury. Na szczęście brnęłam dalej i nie żałuję. Polecam...

mrs-cholera.blogspot.com

Scrumbler jest wolny jak ptak. I jak ptak przysiada tylko w wybranych miejscach i często spłoszony zrywa się do lotu. Zatrzymuje się tu i ówdzie, w miejscach pomijanych przez innych, żeby wydobyć z nich to, czego nie dostrzegają. Włóczy się po Paryżu na starym motocyklu, z którego powinien już zsiąść i jeździ po szarych ulicach, które dla niego...

zapraszam do odwiedzenia i polubienia naszego bloga z recenzjami książek

Wspaniały pisarz, którym jest William Wharton, to prawdziwy pacyfista, którego fascynuje malarstwo, budowanie gniazd rodzinnych, hodowanie kanarków i szczegółowe opisywanie miłości fizycznej (wink wink).
William Wharton cieszy się szerokim gronem wiernych czytelników (o! To ja!), którzy bez zażenowania wsród swoich ulubionych pozycji literackich trzymają niejedno jego...

Wrażliwość malarza wychodzi z każdej kartki tej książki. Czytając, widzisz kolory, ich odcienie, grę świateł. Uwielbiam takie klimaty.

Świat oczami starzejącego się Amerykanina, paryskiego malarza, "budowniczego gniazd".
Mieszka z drugą żoną, ma pięcioro dzieci, utrzymuje się z malowania obrazów, głównie na ulicach Paryża. A także z wynajmowania mieszkań - dzierżawionych lub kupionych za bezcen i urządzonych własnymi siłami i środkami w różnych zakątkach miasta.
Boryka się z kryzysem wieku średniego i...

Nie potrafię ocenić książek Wharton'a obiektywnie. Zaczytywałam się w nim w liceum i żywię ogromny sentyment do jego twórczości.

Za podejście do życia. Odrazę do przemocy. Miłość i szacunek do pięknych kobiet, malarstwa i motocykli.

Ta powieść zupełnie do mnie nie przemówiła. Nie wzbudziła we mnie żadnych emocji, przemyśleń. Nic. Absolutnie była mi obojętna.

1 571
  • William Wharton