rozwiń zwiń

Darth Plagueis

Okładka książki Darth Plagueis
James Luceno Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Anna Hikiert
star wars gwiezdne wojny

to bardziej Darth Sidius niż Darth Plegueis ale książka niezła

to bardziej Darth Sidius niż Darth Plegueis ale książka niezła

Bardzo dobra, pokazuje kulisy Planu Sithów

Bardzo dobra, pokazuje kulisy Planu Sithów

Lektura wyłącznie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Jeśli ktoś lubił polityczne wątki w trylogii prequeli, to książka może się podobać. Dla mnie momentami wciągająca, a momentami nudna.
Fabuła wyjaśnia tło wydarzeń w Mrocznym Widmie, pokazuje sylwetkę mistrza Imperatora Palpatine. Jednak blisko połowa książki tak naprawdę jest już o Palpatine. No i wiadomo, że odkąd Dsney przejął copyrightsy do Star Warsów, to jest to historia niekanoniczna ;)

Trochę tych książek z kanonu jak i z legend już przeczytałem, ale ta to prawdziwe złoto.

Jedna z najlepszych powieści z uniwersum Star Wars. Historia Darth Plagueisa i jego ucznia Darth Sidiousa wciąga od pierwszych stron i trzyma poziom do samego końca. Wielkim plusem jest masa nawiązań do innych dzieł z uniwersum, komiksów, książek i gier. Powieść skupia się nieomal wyłącznie co polityce co może niektórych zniechęcić, ale mnie wciągnęła bez reszty. Relacja między mistrzem i uczniem (i jej koniec) świetnie oddaje to, kim tak naprawdę są sithowie. Jedyny niewielki minus to nieliczne sceny walki, nie są złe, ale po prostu nie dorównują reszcie książki. Moja ocena 9/10.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra
Świetny zarys postaci Lordów, wiele intryg politycznych,
Origin Palpatina, uzupełnienie tła wydarzeń z Mrocznego widma, pokazanie republiki z jej ciemniejszej strony.

Bardzo dobra
Świetny zarys postaci Lordów, wiele intryg politycznych,

Jedna z najlepszych książek ze świata Star Wars jaką miałem okazję przeczytać. Idealnie łączy się i uzupełnia wątki ukazane w pierwszym epizodzie prequeli, czyli w Mrocznym Widmie. Wspaniałe opisy miast i krajobrazu planet, rozmowy (a zwłaszcza dialogii między tytułowym Darthem Plaquesem i jego uczniem przyszłym Imperatorem Palpatinem) oraz zwroty akcji zapewniają wiele godzin przyjemnego czytania.

zaraz po trylogii Bane'a najlepsze co przeczytałem ze świata Star Wars - serdecznie polecam każdemu fanowi

Jeszcze żadna książka ze świata Star Wars nie spodobała mi się tak bardzo jak ta. Ani przez chwilę się nie dłużyła. Nie pogniewałabym się gdyby kiedyś Disney zdecydował się zekranizować losy Dartha Plagueisa, nawet jeśli wiązałoby się to z wymianą (z oczywistych względów) obsady aktorskiej w odniesieniu do Mrocznego Widma. Potrzebujemy produkcji opowiedzianych z punktu widzenia Sithów ^^

Kolejna pozycje ze świata SW i tu przyznam, ze nie spodziewałem się tego typu historii. Świetna ze względu na umiejscowienie w czasie i to jak zazębia się z akcją Mrocznego Widma. Bardzo dużo polityki i to w niczym nie przeszkadza. Ba! Między innymi dlatego jest to tak interesująca książka. Wszystkie plany Plagueisa i Sidiusa świetnie pokazały jak rozwinęli się Sithowie od czasów Banea. Zdecydowanie warta przeczytania dla każdego fana Gwiezdnych Wojen.