Darth Plagueis

James Luceno Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Hikiert
Star Wars: Gwiezdne wojny
star wars gwiezdne wojny

Kolejna pozycje ze świata SW i tu przyznam, ze nie spodziewałem się tego typu historii. Świetna ze względu na umiejscowienie w czasie i to jak zazębia się z akcją Mrocznego Widma. Bardzo dużo polityki i to w niczym nie przeszkadza. Ba! Między innymi dlatego jest to tak interesująca książka. Wszystkie plany Plagueisa i Sidiusa świetnie pokazały jak rozwinęli się Sithowie od...

Mało czytam książek Star Wars, gdyż jest tego po prostu za dużo i nie mam sił by zagłębiać się mocniej w ten świat. Jednak jak już jakaś wpada mi w łapki to oczywiście korzystam. I tak ostatnio, dostałem pozycję "Darth Plagueis" Jamesa Lucano, która w fandomie Star Wars uznawana jest za dzieło ważne i wielkie. W mej opinii to naprawdę ciekawa lektura, niepozbawiona jednak...

Jedna z lepszych książek jakie czytałem mimo sporej ilości polityki w powieści. Po prostu polecam!!!

Cóż, tą powieść Jamesa Luceno fani muszą traktować jako Biblię Star Wars. Kwintesencja jego dotychczasowych prac .Perfekcyjna znajomość universum. Lektura obowiązkowa, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

„Darth Plagueis” jest jedną z tych powieści opartych na cyklu Star Wars, która po przejęciu marki przez Disney przeszła do zbioru Legends, w związku z czym nie możemy traktować jej już jako integralnej części sagi, ale z drugiej strony, kto po obejrzeniu najnowszej trylogii jeszcze bierze na poważnie jakąkolwiek ciągłość i logikę w etosie Gwiezdnych Wojen.
James Luceno,...

Jakże porywająca książka! I tak naprawdę na tym jednym zdaniu mógłbym zakończyć swoją opinię. Dzieło James'a Luceno zasługuje jadnak na coś więcej niż jedną, prostą frazę.

W książce poznajemy dzieje tytułowego Darth Plagueis'a. I już w tym momencie autorowi należą się brawa za odwagę. Dlaczego? Ponieważ w uniwersum Star Wars Darth Plagueis był jedną z postaci okrytych...

Jedna książka STAR WARS w życiu wystarczy.

Książka jest napisana w bardzo niewygodny do czytania sposób ale historia, opisy postaci, akcja... nie mam wątpliwości, że jest to jedna z najlepszych książek jaka wyszła spod franczyzy Star Wars. Doskonały wyjaśnia niedomówienia w filmach. Dla mnie jest to książka kanoniczna i nie interesuje mnie co mówi o tym Disney.

Luceno jest w świecie SW specjalistą od czegoś co nazywam psychopolityką. Zarówno Plagueis jak i Maska Kłamstw są sztandarowymi przykładami tego, że da się bardzo umiejętnie i przyjemnie dla czytelnika przedstawić świat intryg, spisków oraz wspinania się po szczeblach łańcucha pokarmowego, czytaj: społecznego.
Darth Plagueis to jedna z najlepszych książek starego kanonu,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna, najciekawiej zbudowana fabuła intryga goni intrygę. Powieść o dwuch najmroczniejszych Lordach Sithów.
W fincie finta!

Dyskusje