Reckless. Kamienne ciało

Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Reckless / Mirrorworld (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Reckless
Data 1. wydania:
2010-09-06
Egmont Polska
Reckless
Reckless / Mirrorworld (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-03-21

Emocjonująca historia o innym świecie, fantastycznych postaciach, sile miłości i wyścigu z czasem. Cornelia Funke nie zawodzi.

Bardzo dobre wciągające!

To jest takie young adult,, ale ja byłam ciut starsza ytajac i bardzo przyjemnie spędziłam czas. Nie jestem fanką gatunku, ale to jest abrdzo dobre. Mocne postaci, dobra fabuła, świat magicnzy tak zgrabnie połączony z realnym, ze popłynęłam. Pięlkny ten świat przedstawioyn, opisy nieprzesadne ale bardzo sugestywne.

Bardzo słaba czytam synkowi więc pewnie będzie druga część

Bardzo się zdziwiłam, widząc jak wysokie noty zbiera ta książka. Bardzo słaby warsztat pisarski, nawet jak na młodzieżową powieść. Brakuje głębi, postacie są naszkicowane prędko i bezładnie, nie mają żadnych szczególnych cech poza "on jest odważny" albo "ona jest wrażliwa". Jedyny chwyt na jaki pokusiła się autorka to fikuśny świat przedstawiony.
Książka powstała...

Specyficzny klimat jak to u Funke bywa :) Polecam.

Ile razy zdarzało Wam się oglądać ekranizację słynnej baśni o Śpiącej Królewnie? A bajki na dobranoc o Roszpunce? Złotej kuli, samo-nakrywającym się stoliczku? A przede wszystkim… czarownica mieszkająca w domku ze słodkości, od których można się jedynie nabawić cotygodniowych wizyt u dentysty. Jedząca dzieci, oczywiście.

Takie właśnie nawiązania do starych baśni i legend...

Czytałam inną książkę tej autorki dawno temu, a już po pierwszych kilku kartkach zorientowałam się, że znam skądś ten styl pisania. I rzeczywiście okazało się, że jakieś 5 lat temu miałam sposobność przeczytania Łowcy złodziei. Ciekawie skonstruowana opowieść, nieprzesłodzona, jak to bywa często w fantastyce kierowanej także do młodzieży. Mi się podobało.

<3 <3

Książka jest naprawdę bardzo dobra. Dużo fantastyki, a za razem piękna historia o dwóch braciach.

Dyskusje

• Fantastyka