Kup teraz - 4 oferty w cenie od 17.34 zł do 29.25 zł

Żelazny cierń

Caitlin Kittredge Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Żelazny Kodeks (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Iron Thorn
antyutopia maszyny steampunk

Oficjalne recenzje i

Między obłędem a magią

[ 21 ] Link do recenzji

Spodobał mi się klimatyczny, mroczny i poetyczki świat stworzony przez autorke ale już bohaterzy lekko mnie drażnili. Są w tym trudnym wieku gdy młodzi raczej głównie drażnia i są zbyt szablonowi by wzbudzić moja symapatię. Autorce udało się mnie zaskoczyć w kilku momentach ale nie zauroczyła mnie, mimo potecjału swojego świat.

Książka ma swój klimat i ciekawe uniwersum.

To książka z gatunku takich, po przeczytaniu których cieszę się, że to już koniec. I nawet nie jest mi smutno, że nie ma polskiego tłumaczenia następnych części.

Długo się do niej zabierałam. Zastanawiałam się, czy jest sens zaczynać serię, której kontynuacji nie przetłumaczono, ale ponieważ kiedyś ją kupiłam, bo już dawno temu mnie zainteresowała i że tak powiem,...

Ksiązka dla licealistów, czasem bardzo drętwe dialogi, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. Lubię klimaty steampunka, a jak do tego dołacza dystopia... To już jest naprawdę ciekawie.
Szkoda,że nie ukazał się drugi tom i kolejne.

przyznaje szczerze że ta książka mnie zaskoczyła nie spodziewałam się po niej tego co otrzymałam byłam bardzo Mile nią zaskoczona No i oczywiście jak zwykle wydawnictwo zaprzestał o kontynuacji co mnie ogromnie zasmuciło ponieważ Książka jest warta aby ją dokończyć

Wielka szkoda, że kolejne części nie zostały wydane w Polsce. To świetny steampunk dla młodzieży, bardzo interesująca fabuła, ciekawie zarysowani bohaterowie. Chciałoby się czytać dalej.

Już nie pamiętam, dlaczego kiedyś dodałam tę książkę na półkę „Chcę przeczytać”. Może jakaś recenzja mnie zainteresowała? Opis – połączenie fantasy, dystopii i jeszcze kolejnych elementów zapowiadał ciekawą lekturę? Nie wiem. W każdym razie kilka miesięcy temu robiłam zakupy w księgarni czytam.pl i zobaczyłam, że ta książka kosztowała… 3 zł. Jak to zakupoholiczka, zakupiłam...

Bardzo dobra i rozbudzająca wyobraźnię lektura :)

Wspaniała historia młodej dziewczyny, która musiała zmierzyć się z powierzonymi jej zadaniami. Odwrotny los zmieni jej życie. Serdecznie polecam !

Od samego początku ta książka mnie pochłonęła. Cały czas wywiązywały się nowe akcje, pojawiały się nowe tajemnice i zagadki, na których rozwiązanie czekało się z zapartym tchem. Jednak gdyby bohaterowie byli troszkę starsi to sądzę, że ta książka mogłaby być jeszcze lepsza. Troszkę słabszą opinię daję głównie dlatego, że nie zostały w Polsce wydane kolejne części tej trylogii.

Dyskusje

1 041