Mroczny dar

Okładka książki Mroczny dar Kat Falls
Okładka książki Mroczny dar
Kat Falls Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Podwodny Świat (tom 1) fantasy, science fiction
Podwodny Świat (tom 1)
Nasza Księgarnia
2012-02-15
2012-02-15
Agnieszka Klonowska
ocieplenie ocean banici walka poszukiwanie

"Mroczny Dar" opowiada o świecie, którego katastrofą było roztopienie się lodowców i podniesienie poziomu wód. Przez to ludność zaczęła gromadzić się w ciasnocie w blokach podobnych do uli. Jednak nieliczni odważni postanowili zejść pod wodę. Nazywani są kolonistami, mieszkają na podwodnych farmach i są w dużej mierze zależni od Wspólnoty. Pod wodą urodziło się niewiele dzieci. Pierwszym z nich był Tay, który w pewnych okolicznościach spotkał Gemmę na wraku łodzi. Z czasem się zaprzyjaźnili i wspólnie poszukiwali brata Gemmy, jak i ratowali podwodne kolonie przed banitami. Złodzieje i przestępcy, których nie można było złapać zaatakowali jedną z farm, tym samym rozpoczynając przygodę Tay'a, który chciał tylko żyć spokojnie pod wodą.

Ta książka była dla mnie totalnym zaskoczeniem. Wogule niczego nie mogłam się spodziewać po wprowadzeniu, a podczas czytania byłam kompletnie zdezorientowana. To sprawiało,że nie mogłam się od niej oderwać. To napięcie i rozwój akcji jest niesamowite!:D I nigdy się nie nudzi (przeczytałam ją trzy razy, a to się w moim przypadku rzadko zdarza ) ;). I w sumie jestem skłonna uwierzyć, że za jakieś tysiące lat świat będzie właśnie tak wyglądać.:)

Dość ciekawa opowieść o młodym chłopcu, który przez całe swoje życie ukrywa pewną tajemnicę. Na jego drodze staje dziewczyna, która całkiem zmiena jego świat. Szybko się czytało zważywszy, że książka do grubych nie należy. Szkoda tylko, że autorka nie pociągnęła trochę dalej wątku. Zdaje sobie sprawę, iż jest to pierwsza część ale mogłoby się trochę więcej w niej podziać :). Mimo to z przyjemnością sięgnę po dalsze części aby się dowiedzieć jak zakończy się cala historia :)

Recenzja na potrzeby WW. Więcej na blogu we wrześniu

Ta książka może sobie istnieć. Nie przeszkadza mi to. Jednak jest to tak przewidywalna i pełna błędów logicznych pozycja, że naprawdę polecam ją osobom bez wymagań względem takich książek. No i jeszcze Gemma to totalna idiotka... Jeju, jaka z niej idiotka! Dawno nie spotkałam tak irytującej bohaterki w książce!

Recenzja na potrzeby WW. Więcej na blogu we wrześniu

Wyobraźcie sobie , że połowa kuli ziemskiej znajdzie się pod wodą. Jest coraz mniej miejsca do mieszkania na lądzie. Powstaje więc kolonia podwodna, w której nie trzeba się martwić brakiem miejsca. Domy wyglądają jak leżace na dnie meduzy. Każdy ma własny pokój w przeciwieństwie do ludzi na lądzie. Kolonia żywi się tym co wyhodują lub złapią pod wodą. Rodzą się także pierwsze dzieci , które po kilku latach nabywają nietypowe zdolności. Główny bohater , Tay , jest pierwszym dzieckiem urodzonym pod wodą. Specjalizuje się wychwytywaniem dźwięków z odległości co najmniej 1,5 km . W trakcie używania echosondy , chłopak używa większej ilości mózgu niż przeciętni ludzie. Jednak po spędzeniu dłuższego czasu w szpitalach , gdzie chcieli zrozumieć jak na mózg dzieci oddziałuje przebywanie pod wodą, ukrył swój dar mówiąc wszystkim ,że go stracił. Jednak nie tylko on posiada niezwykłe zdolności... Przebywanie pod wodą uaktywniło także uśpione części mózgu młodocianych przestępców. Schwytanie ich staje się niezwykle trudne. Nie wiadomo jakie zdolności ukrywają...

Autorka przedstawiła przyszłość w ciekawy i przystępny sposób. Opisy fauny morskiej są tak realne, że możemy poczuć się tak jakbyśmy byli tam razem z bohaterami. Możemy wraz z bohaterami rozwiązywać tajemnice , przeżywać przygodę, emocje...

Polecam tę książkę dla osób ciekawych świata, wciąż szukających nowych przygód, uwielbiających rozwiązywanie zagadek, spragnionych wrażeń.Nie zabraknie także wątków rodzinnych i miłosnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Całkiem fajne

Całkiem fajne

Rewelacja. Podczas czytania tej książki poczułam się jakbym sama przebywała na dnie morskim. Wspaniałe opisy morskich głębin i morskich potworów.

Fabuła / Zwroty Akcji 6/10

Wydanie 6/10

PODSUMOWUJĄC 6/10

Ciekawa :)

Ciekawa :)

Kupiłem z ciekawości, nie wiedząc o tej książce nic oprócz tego, że chodzi o jakiś podwodny świat. Nie zawiodłem się. Świetna historia, prosta i szybka w czytaniu. Polcam każdemu, kto chce wypocząć nad książką, spędzając czas w podowdnym świecie. Sięgam po drugi tom :)

Kat Falls Mroczny dar Zobacz więcej