Zakochani

2012-03-21
2012-03-21
Anna Studniarek-Więch
upadli paranormal romance

Potraktowałambym tę część jako dodatek nie wpływa na całą serię.
Książka opisuje miłosne sekrety reszty aniołów i wyjawia skąd wzięły się blizny u Arriane.

Potraktowałambym tę część jako dodatek nie wpływa na całą serię.

Trochę się zawiodłam... Z czterech, jedynie jedno opowiadanie wydało mi się interesujące, reszta została utrzymana w mdłym, filozoficznym tonie. Dwa pierwsze opowiadania wzięły się dosłownie znikąd i chociaż miło było poznać przeszłość Rolanda, nie potrafię zrozumieć skąd ten nagły wątek między Shelby a Milesem. Niemniej szybko się czytało, idealna lektura na wieczór po ciężkim dniu. Nie wiem jednak, czy wiele z niej zapamiętam.

Jest to dodatek do całej serii. Smakowity kąsek dla tych co lubią serię. Przedstawia cztery historie średniowiecznych Walentynek. Dowiadujemy się o losach przyjaciół głównych bohaterów. Dzięki temu możemy trochę inaczej na nich spojrzeć i ich poznać. Warto sięgnąć jako małe uzupełnienie.

Zakochani to krótki dodatek do serii Upadli, która swego czasu była całkiem sporym hitem. I przypuszczam, że tylko z powodu pozycji serii na rynku ta część powstała - nie wnosi ona dużo do samej historii, równie dobrze można by ją pominąć.

Natomiast skoro już ta część powstała, to ją zakupiłam. Pamiętam, że swego czasu czytałam ją dosyć często - miałam problem z doczytaniem serii do końca, ale ten dodatek czytałam bez problemu kilka razy, poza całą serią, bo tak go lubiłam. Czy dzisiaj mam takie samo zdanie o nim? Niekoniecznie, mam lepsze książki do których chętnie będę wracać. Nie uważam natomiast, by ta książka była zła - ot, przeciętniaczek.

Akcja, z racji formatu, dzieje się szybko, mimo że cała książka kręci się wokół dwóch dni i tematu Walentynek. Autorka sprawnie nas przeprowadza przez 4, w większości niespodziewane, historie miłosne. Miło zobaczyć pobocznych bohaterów od innej strony i głębiej się z nimi zapoznać. Wątki nie są przewidywalne, nie są też przesadnie słodkie ani przerysowane. Ale nic z tej książki mi z pewnością nie zapadnie w pamięci.

3 reread.
Taki średni ten dodatek. Dowiadujemy się kilku ciekawych rzeczy o pozostałych bohaterach, ale nie jest to jakieś bardzo emocjonujące. Szybko się czyta.

3 reread.

miło że pozostałe postacie również dostały swoje przysłowiowe "5minut"

miło że pozostałe postacie również dostały swoje przysłowiowe "5minut"

Przeczytałam to dopiero po przeczytaniu całego cyklu i to był bardzo dobry wybór. Zamknęło mi to idealnie wszystko i zgasiło mój wieczny niedosyt po skończeniu serii. Patrzenie na takie miłosne rozterki po tym wszystkim co się działo w książkach, mnie po prostu uspokoiło.

Co prawda nie przeczytałam wszystkich części ale już po trzech pierwszych mogę spokojnie stwierdzić, że cała seria jest boska. Nie podoba mi się, że musza uciekać i się chować ale koniec końców na pewno będą razem na dobre i na złe. Uwielbiam powieści o aniołach a to jest seria która, to zapoczątkowała. Jestem wdzięczna autorce za pokazanie mi tak pięknych istot i za to, że to napisała. Dzięki niej wiem o czym najbardziej lubię czytać. Polecam bardzo serdecznie i mam nadzieje, że spodoba się wszystkim którzy, po nią sięgną.

W tym roku postanowiłam za wszelką cenę dokończyć chociaż część rozpoczętych serii. Po jakoś czterech latach wróciłam do Upadłych. Teraz szczerze nie było takiego wow jakie miałam wtedy, gdy czytałam poprzednie 3 tomy, ale mimo wszystko nie było źle (chociaż nie przepadam za walentynkami).

,,Zakochani " są dodatkową częścią z cyklu Upadli.
Nie przepadam za zbiorami opowiadań , więc ta część sprawiła mi mniej przyjemności niż wszystkie pozostałe. Niestety opowiadania nie wiązały się praktycznie z główną fabułą serii.
Były to bowiem krótkie opowiadania o Walentynkach , które spędzają bohaterowie serii .
Nie jestem również fanką tego by na końcu wszyscy bohaterowie połączyli się w pary, a mam wrażenie,że właśnie w tą stronę zmierzały te opowiadania.
Uważam ,że uczucie ( szczególnie w pierwszym opowiadaniu) narodziło się bezpodstawnie , czego bardzo nie lubię w książkach.

,,Zakochani " są dodatkową częścią z cyklu Upadli.
Nie jestem również fanką tego by na końcu wszyscy...

• Upadli