Smak ciemności

Okładka książki Smak ciemności
Alexandra Ivy Wydawnictwo: Amber Cykl: Strażnicy Wieczności (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Strażnicy Wieczności (tom 4)
Darkness Revealed
Amber
2011-06-16
2011-06-16

ta opowieść mimo iż posiada podobne scenariusze, strażnik pełni ochronę nad swoja ukochaną, ale to co wyróżnia i nadaje miłe chwile czytając to losy tych bohaterów. już 4 tom a autorka potrafi dalej czytelnika zachęcić do kontynuacji... ahhh jak dla mnie super, jeszcze emocje we mnie krążą. Polecam....

Cykl "Strażnicy Wieczności" to moje pierwsze spotkania z wampirycznymi romansami. To opowieści, które szybko się czyta, takie na jedno posiedzenie, pozwalające odciążyć myślenie, zdecydowanie dla zwolenników tego typu rozrywki.
Pomysł na bohaterów i ich perypetie całkiem fajny, jednak miejscami fabuła przedstawiona w sposób zbyt oczywisty i nierozwojowy - niektóre wątki jasne jak słońce i niezmienne od początku do końca, np. brak ewolucji w uczuciach bohaterów.
Książka "Smak ciemności", będąca czwartą częścią cyklu, nieco mnie znużyła pewnymi podobieństwami do poprzednich tomów, więc oceniłam ją jako przeciętną.

Ta książka jest bardzo podobna do wszystkich wcześniejszych. Czasami miłe jest nawiązywanie do bohaterów wcześniejszej serii, ale jeśli w kolejnych częściach nowi bohaterzy też będą się kolejno ukrywać w domach wcześniejszych bohaterów to już zdecydowanie dalsze części stracą jakikolwiek sens.

"Smak ciemnośći "to czwarta już cześć serii "Strażnicy wiecznośći ".

Tym razem główną bohaterką jest piękna Anna Randall . Anna jest piękna kobietą o midowych włosach i złotym sercu. Pracuje jako prawniczka ,gdyż chce bronić słabszych. Ale nie jest zwykłą dziewczyną. Ma ponad 200 lat, a wygląda na dwadzieścia kilka; posiada dziwne moce, nad którymi nie panuje. Kobieta nie wie skąd je ma i dlaczego. Anna od lat radzi sobie sama, nie ma rodziny i jest niezależna, ale i brak w jej życiu miłości. Od 195 lat kocha i nienawidzi, jedynego mezczyzny, jaki kiedykolwiek rozbudzil w niej pożądanie i zniknął po otrzymaniu jej niewinność i krwi. Anna postanawia udać się do Chicago, bo Conde Cezar ma zjawic się na jednej z imprez. Chce od niego informacji, o jej mocach i pragnie dowiedzieć się czy fakt ze, nie starzeje się, ma cos wspólnego z tym ze, Cezar pił jej krew.

Conde Cezar jest oszalamiajacym i seksownym wampirem. Nigdy nie pragnął żadnej kobiety tak bardzo jak Anny . Pamiętnej nocy został ukarany za spędzenie nocy z Anna i wypicie jej krwi przez Wyrocznie . I jest do dziś pod ich władza.
Kobieta która kocha nie ma prawa do miłosnego związku, jej przeznaczeniem jest bowiem zostanie wyrocznia i dołączenie do Komisji. Oczywiście Cesar nie może jej tego zdradzić.

Na przyjęciu okazuje się że, między dawnymi kochankami dalej iskrzy płomień namiętności. Jednak dochodzi do pożaru. Okazuje się ze, czarodziejki polują na Anne, gdyż ich królowa wyznaczyła nagrodę za Anne, która chce zabić. Królowa czarodziejek jest Morgana la Fey . Czy Annie uda się pokonać zła królowa? Czy miłość Anny i Cezara sprawi że; uda im się obejść surowe zasady Komisji i spędzić ze sobą wieczność?

Cóż, mogę rzecz. Kolejna wspaniała książka o miłości Alexandry Ivy. Pełna namiętności, słodyczy. Ciekawa akcja fantasy . Z części na cześć jest coraz bardziej ciekawie i interesująco. Polubiłam głównych bohaterów. Zarówno Cesar jak i Anna podbili moje serce i są idealni . A ich miłość wzruszająca i urocza. Oczywiście rozwala mnie Levet. No i w tej części mamy wszystkich poprzednich bohaterów. Nawet jest mój ulubiony Viper, choć mniej niż w poprzedniej części.

Wady? Niesamowicie irrytowala mnie Morgana. Podla s**a .
No i jestem zdziwiona. Bo w pierwszej części pisano że, Abby miała miodowe jasne wlosy,a tu piszą ze ma ciemne. Może to wina tłumacza? Ale rzuca się w oczy.

Z wielką przyjemnością przeczytam kolejne części tej serii. Jest to piękna baśń o miłości dla starszych czytelniczek, której czytanie bawi ,wzrusza i relaksuje.

"Smak ciemnośći "to czwarta już cześć serii "Strażnicy wiecznośći ".

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna część serii "Strażnicy Wieczności" za mną :). Książka pt."Smak ciemności" , tak samo jak jej poprzedniczki zaskakuje historią bohaterów , jest dużo akcji , pojawiają się nowe fakty itp. Autorka chyba wpadła na pomysł,że na końcu każdej książki będzie happy end :) ponieważ , we wszystkich dotychczas przeczytanych przeze mnie częściach, na końcówce, następuje połączenie Wampira z jego ukochaną i od tej chwili stanowią nie rozerwalną jedność na wieki :). Nie żeby mi to przeszkadzało :). Dlatego z przyjemnością poznam dalsze losy bohaterów tej serii . Polecam !

Uwielbiam jej książki. Wampirza miłość to coś co każda kobieta chciała by zaznać. Książka lekka i wciągająca. Troszkę drażni mnie opór Anny, jednak książka ma w sobie to coś.

Początek książki dość niezrozumiały, ponieważ pojawiają się postacie o których nie było nawet słowa w poprzednich częściach. Anna Śmiertelniczka w której żyłach płynie nieziemska moc. Cezar nieśmiertelny Wampir. Czy Anna stawi czoło niebezpiecznej czarodziejce? Czy Cezar zostanie u jej boku? na te pytania odpowiedzi znajdziecie czytając tę książkę. Mi jak każdą poprzednia z tej serii bardzo fajnie się czytało. teraz nie mogę doczekać się kolejnej ;)

"- Ale mogę wyobrazić sobie apetycznego przystojniaka przykutego do mojego łóżka, gdy się nim zajmuję. - Kajdankami? - Anna powstrzymała nerwowy śmiech, instynktownie zaciskając rękę na torebce. - Zawsze zastanawiało mnie, jak udaje ci się zatrzymać faceta w łóżku."

Może fajne ale nie dla mnie , zanudziła mnie poprzedni tom ale tylko to moje zdanie , duży plus że dobrze się czyta.

Wszędzie mrok, ciemność, tajemnicze i mroczne postacie, przemoc, niebezpieczeństwo, pożądanie, namiętność i oczywiście miłość w głównej roli. Z każdą następną częścią autorka coraz bardziej nas zaskakuje pomysłami i oryginalnymi bohaterami. Każdy tom jest inny. Opowiada o innych bohaterach ale nie zapominając o starych bohaterach. Historie wszystkich coraz bardziej się plątają i nie polecam sięgania po następne serie bez znajomości poprzednich.