Czarna chmura

Fred Hoyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Fantastyka i Groza literatura piękna
The Black Cloud
literatura piękna
Sławomir Magala
Fantastyka i Groza
powieść angielska

Świetna książka, prawdziwe science-fiction, gdzie science jest przez duże S. Gratka dla lubiących twórczość Clarke'a czy Lema.

Już na pierwszych stronach utworu, poprzez fakt wykrycia nieznanego obiektu znacznych rozmiarów zbliżającego się do Ziemi zbudowane zostaje napięcie, które wprawdzie w trakcie lektury kolejnych rozdziałów nieco przygasa, jednak pod koniec wydarzenia znowu nabierają tempa.

Atutem tej książki jest pomysł osadzonej w realiach fizyki wysoce inteligentnej istoty przybierającej...

Książka pisana przez naukowca, co ma swoje blaski i cienie. Blaskiem jest logiczny wywód, interesujące i oryginalne wnioski wyciągane z prostych założeń i ciekawa koncepcja życia w galaktyce.

Minusem jest prosty język, drewniane dialogi i przynudzanie w kwestiach polityczno-społecznych. Widać, że gość nie ma talentu pisarskiego, choć Bystry.

Niektóre fragmenty -...

Dawne czasy odkrywania SF. Klasyka! Każdy fan SF powinien te książkę przeczytać/mieć :-)

Pozycja godna polecenia koneserom tzw. "twardej fantastyki naukowej".

Jeżeli komuś nie trzeba przedstawiać Freda Hoyla to sięgnie po książkę. Jest to bardziej rozbudowane opowiadanie niż powieść, więc można się rozczarować niewielką objętością. Wynika to ze stylu pisania: same konkrety bez opisów. Ciężko dostępna pozycja, niemniej jednak jak wpadnie w ręce to warto jej poświęcić te kilka godzin.

Dla miłośników gatunku! Rewelacja, uwielbiam science fiction pisane przez naukowców. Ponieważ mam dość dobre ogólne pojęcie o fizyce itd. często irytują mnie wymysły niektórych pisarzy. Polecam fanom prawdziwego sci-fi, nie star-treka :P

• Sci-fi
  • Fantastyka naukowa
  • Papier
  • Sci-Fi
  • Chcę posiadać
  • 🔎Do poszukania
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Czarna chmura