Popularne wyszukiwania
Polecamy
Dariusz Rosiak

- Pisze książki: literatura piękna, biografia, autobiografia, pamiętnik, reportaż, literatura podróżnicza, publicystyka literacka, eseje, biznes, finanse, czasopisma
- Urodzony: 1962 (data przybliżona)
Z wykształcenia jest anglistą.
Był wieloletnim pracownikiem francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC. W latach 90. był korespondentem polskich mediów w Londynie, pisał m.in. w " Życiu Warszawy", " Życiu", " Tygodniku Powszechnym". Jego pojedyncze teksty ukazywały się również w "Polityce".
W 2001 r. był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek Polska". W 2005 r. został pierwszym redaktorem naczelnym tygodnika "Ozon", skąd został odwołany po niezadowalających wynikach sprzedaży. Później pracował w zamkniętym projekcie Agory "Nowy Dzień", gdzie miał stałą rubrykę na ostatniej stronie w każdy wtorek.
Aktualnie jest dziennikarzem "Rzeczpospolitej", gdzie pisze do sobotnio-niedzielnego działu "Plus Minus". Prowadził w Programie III Polskiego Radia, "Raport o stanie świata" oraz okazjonalnie "Klub Trójki" z krótką przerwą spodowodwaną zmianą dyrekcji.
- 1 649 przeczytało książki autora
- 2 881 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
A może to proste, w gruncie rzeczy. Ludzie potrafią przeżyć najgorsze i odbić się od dna. Przecież gdyby tak nie było, większość z nas umierałaby w dzieciństwie albo w młodości, po pierwszych ciosach życia. Dostosowujesz się i żyjesz z bliznami. One nigdy się do końca nie goją, ale żyjesz. (s.27).
A może to proste, w gruncie rzeczy. Ludzie potrafią przeżyć najgorsze i odbić się od dna. Przecież gdyby tak nie było, większość z nas umier...
Rozwiń ZwińJednak nawet najlepsze książki nie przygotują na niezwykłe uczucie dezorientacji, które zaskakuje reportera, gdy staje twarzą twarz z drugim człowiekiem. Słyszy nową, nieznaną historię zaprzeczającą wszystkiemu, co wyczytał w mądrych książkach i znał z wcześniejszych doświadczeń. Musi wtedy wybrać, komu zawierzyć: tekstom opierającym się na autorytecie autora, historykom i ekspertom czy zwykłemu człowiekowi, którego opowieść burzy dotychczasowe spojrzenie i klarowność akademickiego wywodu. W autentycznym kontakcie z człowiekiem ginie pewność i zgoda na świat wcześniej znany i opisany, pojawiają się paradoksy, niejasności, sprzeczności. Czyli normalne życie. (s.13).
Jednak nawet najlepsze książki nie przygotują na niezwykłe uczucie dezorientacji, które zaskakuje reportera, gdy staje twarzą twarz z drugim...
Rozwiń ZwińIstniejemy tylko w ludziach, których kochamy. Kiedy odchodzą, zabierają kawałek nas i czasem długo trwa, zanim zrozumiemy, co zabrali. [19].
Istniejemy tylko w ludziach, których kochamy. Kiedy odchodzą, zabierają kawałek nas i czasem długo trwa, zanim zrozumiemy, co zabrali. [19].