Tintinka 
Siedzę w książkach.
kobieta, Podlasie, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Noc Kupały
    Noc Kupały
    Autor:
    Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali si...
    czytelników: 5651 | opinie: 436 | ocena: 7,34 (3381 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 18:51:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-28 11:10:25
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Kwiat paproci (tom 2)
 
2018-11-27 21:05:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, średnia, czyli można przeczytać....
Cykl: Kwiat paproci (tom 1)

Jakem fanka folku, guseł i wierzeń ludowych sięgnęłam po "Szeptuchę" z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Na okładce przeczytałam:"słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans i ogromna dawka humoru". No i ok, lektura w łatwy sposób poszerzyła mój panteon bóstw słowiańskich i upiorów, wyjaśniła czym są ( lub kim) ubożeta. Za to plus, plus za postaci drugoplanowe- miałam okazje być u szeptuchy... Jakem fanka folku, guseł i wierzeń ludowych sięgnęłam po "Szeptuchę" z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Na okładce przeczytałam:"słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans i ogromna dawka humoru". No i ok, lektura w łatwy sposób poszerzyła mój panteon bóstw słowiańskich i upiorów, wyjaśniła czym są ( lub kim) ubożeta. Za to plus, plus za postaci drugoplanowe- miałam okazje być u szeptuchy i faktycznie, autorka trafnie wyłuskała to, do czego jesteśmy przywiązani, my współcześni. Chcemy widzieć zakorzenioną tajemniczość, nie przyjmując nowoczesności w szeptuchowym temacie Pradawne obrzędy - tu , hmm dziwnie to wszystko wygląda na tle XXI wieku, ale to też przyjmuje, bo wielce prawdopodobne, ze własnie tak komicznie to wygląda na tle zwariowanej współczesności. Poczucie humoru - nie moje, romans - no nigdy nie przepadałam, szczególnie, ze tutaj ten romans jest dość infantylny. Mamy Gosię, główna bohaterkę, która właśnie skończyła uczelnie medyczną i myślę sobie, ze na początku ta racjonalna i hipohondryczna postać może być nieco zagubiona, ale jej naiwność, infantylność i poziom rozwoju 13- latki utrzymuje się do końca książki . Za to minus. Książka, przy której mozna odpoczac i która skierowana jest do młodszego odbiorcy, ale na wieczory jesienne- może być.

pokaż więcej

 
2018-11-26 23:38:34
Ma nowego znajomego: kryminalnakuchnia
 
2018-11-12 15:28:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Krucze pierścienie (tom 1)
 
2018-11-12 00:03:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Po prostu - dobra..., Zapadły w pamięć
Autor:

Miażdżąca, przerażająca...prawdopodobna (niestety). Od pierwszych kart mrożąca krew w żyłach rzeczywistość wyrażona adekwatnym do niej językiem. Brutalność, zezwierzęcenie to przychodzi do głowy w pierwszej częsci i w momencie, kiedy czytelnikowi zdaje się, że to już kres brutalności, ze gorzej być nie może autor zabiera go do innego majątku, innych massa, gdzie sadyzm wobec niewolników jest... Miażdżąca, przerażająca...prawdopodobna (niestety). Od pierwszych kart mrożąca krew w żyłach rzeczywistość wyrażona adekwatnym do niej językiem. Brutalność, zezwierzęcenie to przychodzi do głowy w pierwszej częsci i w momencie, kiedy czytelnikowi zdaje się, że to już kres brutalności, ze gorzej być nie może autor zabiera go do innego majątku, innych massa, gdzie sadyzm wobec niewolników jest jeszcze posunięty o krok dalej. O nieee, to nie jest literatura do poduszki, ani łatwa, nie dla tych, którzy chcą odpocząć przy dobrej książce. Wymagająca- to też mi nie przystaje. W zasadzie jeżeli nawet ma się mocne nerwy, to nie czyta się tej książki jednym tchem - po max. 60 stronach czytelnik musi zrobić przerwę, odpocząć od tych scen okrucieństwa, które stanowią codzienność niewolniczą. Musi odpocząć booo, zdaje sobie sprawę ze autor opierał się na prawdzie historycznej. PRAWDZIE HISTORYCZNEJ, która obnaża bestialstwo, a mimo to mamy do czynienia z kawałem dobrej literatury, postaciami mocnymi i konsekwentnie budowanymi: negry (jak mówią o sobie bohaterowie) Lilith, Homer, Pallas, ale też biali Pani Isobel, czy Irlandczyk Robert Queen, tak na prawdę nikt nie jest tu klarowny, czysty moralnie, nikt nie jest dobry i zły, wszyscy są uwikłani w niewolnictwo, które toczy ich jak choroba, niezależnie po której stronie barykady stoją. Czytelnik na pewno zastanowi się nad pojęciem wolności, buntu, tego ile może znieść człowiek dumny i jak ta duma się buduje, albo gdzie jest granica pomiędzy dumą a nienawiścia.
Polecam, ale przyszykujcie sie na mocne i wstrząsające sceny, które dadzą do myślenia. Może tylko tak można wstrząsnąć współczesnym czytelnikiem żeby zastanowił sie nad wartościami, które w kontekście współczesnego, trudnego świata w kontekście wszechobecnej brutalności bledną - może Marlon James znalazł drogę ?

pokaż więcej

 
2018-11-09 21:19:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Hubert Meyer (tom 3)
 
2018-11-04 15:22:57
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-02 14:29:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Nie polecam

Pamiętnik, nieudany strumień świadomości , jakieś mrzonki, opowieści, z trudem pisane baśnie. Nieskładne to wszystko, , niezachwycające, a nawet nieładne. Pomysł na książkę zdawał się dobry, a gdzieś na okładce napisane jest saga , folklor, wiec sadziłam ze będzie ciekawie, a tu na początku jakaś śpiewaczka Lu, która kompletnie nie jest zadowolona z tego ze została matką ( przynajmniej takie... Pamiętnik, nieudany strumień świadomości , jakieś mrzonki, opowieści, z trudem pisane baśnie. Nieskładne to wszystko, , niezachwycające, a nawet nieładne. Pomysł na książkę zdawał się dobry, a gdzieś na okładce napisane jest saga , folklor, wiec sadziłam ze będzie ciekawie, a tu na początku jakaś śpiewaczka Lu, która kompletnie nie jest zadowolona z tego ze została matką ( przynajmniej takie wrażenie odniosłam) bo nie wie kto jest ojcem jej córki KARY, jakiś dziwny mąż, który ma specyficzne poczucie humoru - psychopatyczne. Jakaś złamana kariera, przeplatane to wszystko opowieściami babi Ady, które opowiada Lu, bo Ada na początku książki umiera ..... opowieściami i wspomnieniami o pokoleniu i linii kobiet, które traciły coś z urodzeniem córki ......nieeee, Przykro mi nie dałam tej powieści szansy już po 100 stronie zwątpiłam, i w połowie odpuściłam. Może coś tam się zadziało dalej, co warte jest uwagi, ale nie mam ochoty się dowiadywać, po ponad połowie jakiejś mętnej fabuły, w dodatku słabo tkanej. Plus za pomysł, plus za piękną okładkę, plus za próby wplatania opisów najtrudniejszej do uchwycenia dziedziny sztuki, czyli muzyki - tyle. NIE POLECAM

pokaż więcej

 
2018-11-01 11:21:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-26 09:02:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-12 16:01:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl Szamański (tom 2)
 
2018-10-11 11:50:44
Ma nowego znajomego: magdaleks
 
2018-10-09 23:12:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-02 10:52:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
645 119 1274
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (25)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd