Tintinka 
Siedzę w książkach.
kobieta, Podlasie, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 6 dni temu
Teraz czytam
 • Botanika duszy
  Botanika duszy
  Autor:
  Najnowsza powieść Elizabeth Gilbert, autorki światowego bestsellera „Jedz, módl się, kochaj”. Elizabeth Gilbert po trzynastu latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji, zabieraj...
  czytelników: 1481 | opinie: 99 | ocena: 7,06 (524 głosy) | inne wydania: 4
 • Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
  Ciotka Poldi i sycylijskie lwy
  Autor:
  Bawarski wulkan w cieniu Etny Widok na morze. Słońce. Spokój. Kiedy Poldi, tuż po swoich sześćdziesiątych urodzinach, przeprowadza się z Monachium na Sycylię, nie pragnie niczego więcej. Ale w swoich...
  czytelników: 512 | opinie: 71 | ocena: 6,85 (173 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-12 16:01:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl Szamański (tom 2)
 
2018-10-11 11:50:44
Ma nowego znajomego: magdaleks
 
2018-10-09 23:12:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-02 10:52:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-26 12:35:23
Ma nowego znajomego: Barbara Bąkowska
 
2018-09-16 22:35:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-16 22:31:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-14 10:55:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Chrześcijańskie

Początek nie ujął, sięgnęłam, bo wielu ludzi polecało mi tę pozycje, jako .... ważna w rozwoju duchowym i... i nie mylili się. Pierwsze strony przyjęłam nie tyle sceptycznie, ale te świadectwa i trochę "teorii" jakoś nie trafiły, ale już przy 50 - tej stronie i rozdziale II zaczęło do mnie docierać co czytam i ... o czym i... jak bardzo rozjaśnia mi to moje odmęty i zawiłości- Nie nie tłumaczy... Początek nie ujął, sięgnęłam, bo wielu ludzi polecało mi tę pozycje, jako .... ważna w rozwoju duchowym i... i nie mylili się. Pierwsze strony przyjęłam nie tyle sceptycznie, ale te świadectwa i trochę "teorii" jakoś nie trafiły, ale już przy 50 - tej stronie i rozdziale II zaczęło do mnie docierać co czytam i ... o czym i... jak bardzo rozjaśnia mi to moje odmęty i zawiłości- Nie nie tłumaczy moich wyobrażeń, nie tłumaczy mnie, ale odpowiada na wiele pytań, przy czym nie pozwala pozostać bez refleksji, bez przyjrzenia się temu , jaka jestem wewnątrz, mogłabym tu poruszyć wiele innych tematów, ale książka otwiera osobiste przestrzenie, o których nie ma co publicznie pisać. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wierzą, którzy szukają, którzy pytają, i odkrywają Boga, ale i dla tych, którzy mają wątpliwości.

pokaż więcej

 
2018-09-10 08:34:05
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018
 
2018-09-04 16:50:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Baśniobór (tom 2)
 
2018-08-30 21:05:46
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018
 
2018-08-12 13:24:58

Szlag by to! Takiej śnieżycy nie widziałam od czasów kiedy podążałam z Arnanem na tę przeklętą wyspę. Takiej śnieżycy i tak gwarnej gospody. Pot, grog i wrzawa wprawiają, ciepłe od ognia powietrze w ruch. Czas uchodzić do chłodnej komnaty, bo możliwości powstrzymywania prawdziwej natury mojej fizjonomii wyczerpują się. Idę, zerkam w półmroku w lustro, które niejedno lico już widziało i... Szlag by to! Takiej śnieżycy nie widziałam od czasów kiedy podążałam z Arnanem na tę przeklętą wyspę. Takiej śnieżycy i tak gwarnej gospody. Pot, grog i wrzawa wprawiają, ciepłe od ognia powietrze w ruch. Czas uchodzić do chłodnej komnaty, bo możliwości powstrzymywania prawdziwej natury mojej fizjonomii wyczerpują się. Idę, zerkam w półmroku w lustro, które niejedno lico już widziało i niejeden fizys zapamiętało sadząc po ilości rys i plam na jego tafli. Czy przywłaszczy też moją twarz? Spoglądam. Niepewnie, bo nie wiem na jakim etapie przemiany jestem. Śnieżyca zwykle powoduje, że moje barwy chłodnieją. Zerkam, widzę chłód przenikliwych oczu, zaczęły zmieniać barwę na lodowatą. W mroku korytarza oczy mam czarne jak kruk Odyna, a spojrzenie mrozi mocnych wojowników. Tak, znowu zaczynam być skandynawską zimą… Znowu nie dla mnie będą duszne gospody i waleczni wojowie opowiadający o bogach. Widzę, bardzo jasną skórę, jest jaśniejsza od białego płótna żagla. Pojawia się coś, co lubię najbardziej w mojej zimowej zmianie… barwy. Przyglądam się bliżej. Lustro staje się łaskawsze i mogę ujrzeć kolory zorzy polarnej we włosach. Pasma zaczynają się przebarwiać i falować, mieniąc się czerwieniami, nasyconą zielenią, delikatnymi żółcieniami. I te kreski na twarzy… każdej zimy przybywa ich więcej, wyglądają jak draśnięcia iskierek lodu, które od razu się zabliźniają… te kreski to kalendarz zim, tu na Islandii… chce wracać na norweskie ziemie, tam nie jestem kalendarzem mrozu.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-12 12:27:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Atramentowy Świat (tom 1)
 
2018-08-12 12:26:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kobiety, o kobietach, dla kobiet..., Niezła
Cykl: Jak pies z kotem (tom 1)

Uśmiech i ... coś jeszcze. Lekka, przyjemna historia o.....? O ludziach, przyjaźni, pokorze, relacjach, systemach wartości i wielu innych ważnych sprawach. Dlatego dość wysoko oceniam tę pozycję, bo oto Liliana Fabisińska pisząc lekko, z humorem, z dystansem przemyciła i podała nam w pozornie lekkiej historii, konkretne danie o nazwie: przyjrzyj się jak wariuje Twój świat i zastanów się nad... Uśmiech i ... coś jeszcze. Lekka, przyjemna historia o.....? O ludziach, przyjaźni, pokorze, relacjach, systemach wartości i wielu innych ważnych sprawach. Dlatego dość wysoko oceniam tę pozycję, bo oto Liliana Fabisińska pisząc lekko, z humorem, z dystansem przemyciła i podała nam w pozornie lekkiej historii, konkretne danie o nazwie: przyjrzyj się jak wariuje Twój świat i zastanów się nad wartościami, pokorą, podejściem do świata oraz przeanalizuj Twoje otwarcie na innych ludzi. Powieść, która czytałam na plaży, przyniosła mi wielokrotnie uśmiech (postać siostry przełożonej w Sanatorium "Marzenie" - na samo wspomnienie się uśmiecham), ale też historia Natalii i Niny urzekła warstwą ukrytą pod dynamiką i dziwactwami postaci. Ta z pozoru lekka opowieść w ogólnym wydźwięku przynosi zadumę. To powieść która ... każe zagadnąć siebie o życie, a to bardzo cenna i coraz rzadsza funkcja literatury. Doceniam też sposób napisania, bo nie jest to łatwe pchnąć fabułę naprzód żaglując dwoma postaciami i budując je bardzo wyraziście. Polecam, do wartościowego odpoczynku.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
641 116 1207
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (23)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd