Moje dni w antykwariacie Morisaki

Okładka książki Moje dni w antykwariacie Morisaki Satoshi Yagisawa
Okładka książki Moje dni w antykwariacie Morisaki
Satoshi Yagisawa Wydawnictwo: Estymator Cykl: Moje dni w antykwariacie Morisaki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Moje dni w antykwariacie Morisaki (tom 1)
森崎書店の日々
Estymator
2024-03-14
2022-01-01
Moje dni w antykwariacie Morisaki Satoshi Yagisawa

Nie jest to zła książka, ale mam wrażenie, jakby była robiona na szybko. Szczególnie pierwsze pół historii się tym odznacza (to jak po łebkach opisano rozwój relacji wujek-główna bohaterka aż bolało),potem jest lepiej. Trochę jakby autorka nie miała pomysłu na początek i bardzo chciała już lecieć dalej z fabułą.
Ogólnie całość napisana lekkim stylem, nie przytłacza mimo poważnych tematów w niej poruszonych.

Ogólnie całość napisana lekkim stylem, nie przytłacza mimo...

Cieplutka książka, idealna na gwałtowne zmiany nastroju <3

Cieplutka książka, idealna na gwałtowne zmiany nastroju <3

Prościutka historyjka. Delikatna i przewidywalna. Tokio, dzielnica starych antykwariatów i zbiorowisko ludzi z pasją.
O odkryciu przyjemności czytania, zawiedzionej miłości, tęsknocie i odgadywaniu samej siebie. I o tym jak ważne bywają więzy rodzinne. Czego uczy nas drugi człowiek i o co chodzi w prawdziwej miłości. Przykuwa uwagę i daje do myślenia. Przyjemność czytania/słuchania😊sama w sobie.

4,5 h słuchania

Kiedy sięgałam po ten audiobook to spodziewałam się czegoś innego. Historia o odnajdywania swojego miejsca i o tym, że musimy uporać się z przeszłością żeby ruszyć naprzód, ale brakowało mi tu tego czegoś. Była to ciepła historia, ale bez szału. Jakoś mnie nie poruszyła i coś czuję, że szybko o niej zapomnę

4,5 h słuchania

Bardzo fajna, lekka książka. Polecam

Bardzo fajna, lekka książka. Polecam

Zapewne nie każdemu przypadnie do gustu . Jest to niespieszna opowieść o szukaniu siebie i swojego miejsca. Generalnie polecam miłośnikom japońskiej literatury.

Wspaniała historia o odnajdywaniu siebie, miłości do książek i przeżyć, które w większym lub mniejszym stopniu mają wpływ na całe nasze życie. Bardzo ciepła i wciągająca od pierwszej strony. Pokazuje, że po każdej burzy wschodzi słońce. Życie Tatako legło w gruzach po trudnym zerwaniu ze swoim chłopakiem. wtedy pomocną dłoń wyciąga do niej wujek, właściciel Antykwariatu Morisaki. Dzięki niemu Tatako powoli odzyskuje siły, duży wpływ ma na to samo miejsce, w którym jej przyszło teraz przebywać. Poznaje wielu wspaniałych i ciekawych ludzi, z którymi się zaprzyjaźnia. Lec sam wujek też ma soje problemy, w które nasza bohaterka zostaje uwikłana. I to też od niej zleży czy wujek w końcu odzyska swoje szczęście. Czy pomogą sobie nawzajem?

Azjatyckie książki często mają w sobie taki niepokojący spokój...

Azjatyckie książki często mają w sobie taki niepokojący spokój...

Pozytywna i ciepła książeczka -jak polarowy kocyk.

Pozytywna i ciepła książeczka -jak polarowy kocyk.

Urokliwa, choć trochę infantylna opowieść o kilkorgu ludziach związanych z tytułowym antykwariatem. Zdziwienie budzi odmienna niż w Europie naiwność i nieśmiałość (nie mylić z obojętnością) dwudziestokilkuletnich ludzi, podziw poziom bezpieczeństwa na ulicach metropolii i fakt, że w jednej, choć wyjątkowej dzielnicy utrzymuje się 170 księgarń i antykwariatów.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2023