Livria. Kraina Artystów

Okładka książki Livria. Kraina Artystów Anna D. Zawada
Okładka książki Livria. Kraina Artystów
Anna D. Zawada Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf powieść przygodowa
powieść przygodowa
Wydawnictwo Poligraf
2011-03-10
2011-03-10
przygoda starożytność

Livria to książka, która powinna stanowić zachętę dla wszystkich tych, którzy trzymają po szufladach swoje dzieła ale mają w sobie na tyle dużo pokory, że nie pokazują tego światu. Próbujcie, bo jeżeli ktoś wydał tę książkę na normalnym papierze, to już chyba wszystko można dziś wydać.
Książkę rozumiem jako swoistą zabawę z czytelnikiem. Pod pozorem opowieści fantastycznej otrzymujemy bardzo solidne studium wszystkich możliwych błędów jakie może popełnić pisarz. Są to błędy fabularne, językowe, logiczne, gramatyczne, interpunkcyjne (książka jest na pewno bez korekty ). Zadziwia ogrom pracy, jaki autorka musiała włożyć w to, żeby na każdej stronie znalazło się kilka perełek w stylu "klasnął dłonią o dłoń". To po prostu niesamowite! Ale jeśli nie jest to gra z czytelnikiem, to mamy tu do czynienia z nudną, egzaltowaną, grafomańską, napisaną w pogardzie dla polskiej mowy książką, na poziomie wypracowania z drugiej klasy gimnazjum. Książką, którą jednak należy przeczytać jako zabawną ciekawostkę. Powinno się ją przeczytać również po to, by docenić jeszcze bardziej dobrych i przeciętnych pisarzy, między którymi a Anną Zawadą jest wielka przepaść.

Książkę oceniam bardzo wysoko, bo aż 9/10. Najbardziej mnie w niej ujęła prostota przekazu i swoboda z jaką autorka przedstawia nam historię. Po prostu fajnie się to czyta, książka nie nudzi a co najważniejsze wciąga. Zakończenie pozostawia lekki niedosyt, wszystko tak nagle się urywa. Być może to celowy zabieg, bo kolejne części są rzeczą oczywistą.

Bardzo dobra książka!!! Ciekawa historia, niezłe dialogi oraz wyjątkowo barwne i dokładne opisy postaci czy miejsc. W książce coś dla siebie znajdzie zarówno miłośnik fantasy jak i fan powieści przygodowych. Całość jest bardzo spójna i skonstruowana w taki sposób, że czytelnik nawet przez chwilę się nie nudzi. Odpowiednie stopniowanie napięcia daje niespodziewane efekty, w momencie kulminacyjnym gdy Profesor...mówię wam, ciarki na całym ciele:)Za całość solidna 7:),a ta dodatkowa gwiazdka na zachętę do dalszej pracy oraz za zaskakująco udany debiut. Polecam!!!

Polecam! Swietna ksiazka dla mlodych i dla starszych! Polecam!

Polecam! Swietna ksiazka dla mlodych i dla starszych! Polecam!

Kocham tą książkę ;)Jest to książka, do której trzeba się przyłożyć i zawsze miło do niej wrócić :)

• Koniecznie przeczytać!

Dodaj cytat z książki Livria. Kraina Artystów