Morrison. Święto przyjaciół

Tłumaczenie: Tomasz Szmajter
Wydawnictwo: InRock
Morrison : a feast of friends
Doors

To nie jest biografia - niniejsza książka nie stanowi próby prześledzenia życia Jima Morrisona od momentu jego narodzin (8 grudzień 1943) do chwili śmierci (3 lipiec 1971). Zamiast tego, przynosi portret artysty, składający się z dokonanych pod różnymi kątami spojrzeń, a każde z nich w jakiś sposób dopełnia pozostałe. Tej książki nie trzeba czytać od pierwszej strony. Nie stanie się żadna szkoda, jeśli czytelnik zacznie przeskakiwać przez kolejne rozdziały, ignorując zasadniczy układ całości. "Święto przyjaciół" nie posiada bowiem żadnej konkretnej struktury - rozdziały ułożone są mniej więcej w porządku chronologicznym, każdy z nich stanowi jednak odrębną całość i można go czytać niezależnie od reszty.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://www.arsenal.com.pl