Siano w głowie?

"Neue" Stroh im Kopf?
psychologia, pamieć, mózg, nauka
poradniki
Mariusz

Uwaga - masz w rękach bestseller Siano w głowie?, który w porównaniu z wydaniem XXXVI został zredagowany całkowicie na nowo. Pod wieloma względami jest to zupełnie inna książka. Znajdziesz w niej co prawda pewne uniwersalne myśli z poprzedniego wydania, jednak przede wszystkim mnóstwo nowych informacji. "Nowe" Siano w głowie? ma także całkowicie nowy układ. Niezależnie, czego się uczymy lub czego nauczamy innych (medycyna, prawo czy informatyka), zawsze możemy robić to w sposób przyjazny dla mózgu (= przekazywać do mózgu w sposób dla niego zrozumiały). Opierając się na wynikach najnowszych badań nad mózgiem, Vera F. Birkenbihl odkryła nowe, fascynujące aspekty metodyki nauczania. W poszczególnych modułach swojej książki przedstawia opracowane przez siebie techniki i pomysły, na przykład jak czynić informacje przyjaznymi dla mózgu. "Nie ma bowiem suchych teorii - to teoretyk jest suchy!". Zawiera mnóstwo propozycji eksperymentów dla czytelników, porad praktycznych i nowych metod uczenia się. Całkowity nakład tej pozycji wynosi 430 000 egzemplarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2003

źródło okładki: www.kos.com.pl

| 2013-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Autorka w niezwykle przystępny sposób opisała sztuczki i ćwiczenia, dzięki którym można wyraźnie zwiększyć efektywność nauki. Przedstawiła metody może niezbyt popularne, ale - moim zdaniem - bardzo skuteczne.
Szczególnie polecam tę książkę osobom, które dopiero zaczynają interesować się nauką zgodną z pracą mózgu.
Warto również sięgnąć po książkę o nauce języków obcych tej samej autorki.

Marta B | 2011-06-18
Przeczytana: 23 sierpnia 2006

Autorka ma zupełnie nowe teorie przydatne do pomocy w nauce i robieniu notatek, zupełnie odmienne od standardowych, dzięki czemu cała książka była bardzo ciekawa.

jaczylion0 | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016