Bogata kobieta

Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
poradniki

Bogata kobieta to nowa ekscytująca książka Kim Kiyosaki poświęcona inwestowaniu. Skierowana jest do kobiet. Autorka opatrzyła ją wymownym podtytułem: Ponieważ nie znoszę, gdy ktoś mi mówi, co mam robić! Jej lektura może zachęcić wiele kobiet, by zdobyły się na odwagę i dokonały w swoim życiu radykalnych zmian. Taka inspiracja w połączeniu z lekcjami Kim Kiyosaki na temat inwestowania może zaowocować osiągnięciem całkowitej niezależności finansowej.

Danuta Duszeńczuk | 2012-12-27

Książkę warto przeczytać z kilku głównych powodów:

uświadamia błędy i zaniedbania, jakich dopuszczają się kobiety w kwestii finansów;
obala mit, że kobiety nie radzą sobie w świecie finansów i że finanse to sprawa męża/partnera, a kobieta nie ma w kwestii prywatnego budżetu nic do powiedzenia;
zachęca kobiety do wzięcia życia w swoje ręce i zapewnienia sobie godziwego bytu w przypadku rozwodu, utraty pracy, partnera, przejścia na rentę/emeryturę (poparte miażdżącymi statystykami).

Ale podtytuł "Poradnik inwestycyjny dla kobiet" jest mylący - w książce nie ma żadnych gotowych recept, polecanych narzędzi finansowych, wprowadzenia w świat inwestycji, papierów wartościowych, giełdy itd., itp. Trudno tu szukać opisów ofert bankowych (np. na co zwracać uwagę w przypadku zdecydowania się na dany produkt bankowy, czym się charakteryzuje itd.) czy analiz rynku nieruchomości. Słowem - niczego stricte związanego z inwestowaniem.

Ta książka to doskonały motywator finansowy,...

książek: 1910
Kamila | 2015-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

W obecnych czasach warto być kobietą nie zależną. Książka napisana łatwo i przyjemnie. Ukazuje aby nie bać się i inwestować.

zouza | 2014-03-17
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Kim bardziej do mnie trafia niż jej mąż. Lekko się czyta, motywuje, co uważam za istotny plus.
Niestety, czego można było się spodziewać - treści często już nieaktualne, realia amerykańskie nie do przełożenia na polskie. Mimo wszystko kilka cennych rad utkwiło mi w głowie mimo upływu lat od przeczytania tej pozycji.

Elisheva | 2012-05-24
Przeczytana: 18 marca 2012

Pozytywna książka, uświadamiająca kobietom, aby nie bały się niezależności finansowej i pokazująca, jak mogą ją osiągnąć. Niestety nie wszystkie przykłady pasują do polskich realiów, ale warto przeczytać, choćby po to, by zmienić swoje myślenie i zacząć polegać na sobie zamiast uzależniać się od innych.

ewag | 2011-01-05

Książka dająca dobrą energię. Pokazuje życie, które w Polsce jeszcze długo będzie nie osiągalne.

igaaa | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Książka ta jest wspaniałym motywatorem i idealnie wprowadza laików w świat inwestycji. Jedynym minusem jest to, że wiele rozwiązań jest w obecnych czasach nieaktualne. Nie zmienia to jednak jej wartości merytorycznej ;)

kaha | 2014-11-16
Przeczytana: 24 października 2014

Na początku interesujące. Uświadamia kobietom, że trzeba mieć zaplecze finansowe. Ale jeśli chodzi o nieruchomości, to nie wiem, czy to może być realne w Polsce..

Sylwia | 2012-02-19

Rewelacyjna! Polecam każdej kobiecie!

| 2012-02-02

Dobra książka dla kobiet, które nigdy nie czytały nic o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu. Napisana konwersacyjnym tonem a'la powieść. Dla osób nie mających pojęcia o inwestowaniu, lubiących lekkie pióro - polecam. Dla szukających konkretnych informacji - szkoda czasu.

Chitatel | 2017-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Jesli naprawde chcesz dowiedziec sie czegos wartosciowego to radze od razu wziac sie za ksiazke jej meza ( Bogaty ojciec, biedny ojciec) i nie tracic czasu na te gnioty.