Balbaryk i złota piosenka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Dorota_1988

Czy słyszeliście kiedyś o Wielkiej Ciszy? Ach, pewnie nie - jest tak wielka, że trudno ją usłyszeć. Wielka Cisza zawisła nad Krainą Tutaj. Na stworzonka spłynęła senność i znudzenie, jednak na ratunek przybył Balbaryk! Po rozwiązaniu zagadki, przyszła pora na kolejne, niesamowite przygody. Jak szerokie jest morze? Dlaczego w Smutlandii nie śpiewa się piosenek? Kto połknął muzyka? czego dotyczyły okropne żabie wiadomości? I jak rozbudzić Złotą Piosenkę? Spytajcie Balbaryka!

pati119988 | 2015-08-22

Hmm... Nie pamiętam o czym dokładnie była ta książka, lecz gdy byłam mała pamiętam, że się w niej zakochałam :D

wositelec | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Bardzo długo nie mogłem sobie przypomnieć tytułu tej książki, chociaż szukałem jej na kilkunastu forach internetowych, nie będąc do końca pewnym, czy jest ona polskiego autorstwa. Zapomniałem większość szczegółów, ale jak przez mgłę kojarzyły mi się zwierzątka, cisza i utalentowany muzyk (zapomniałem imienia, a był to Amadeusz). Wreszcie udało mi się namierzyć tę zacną i ciekawą pozycję, a dziś ją skończyłem czytać. Kilka momentów było interesujących i zabawnych, niektóre trochę przynudzały. Mimo wszystko przygody Balbaryka, Sumaka, Palcatego oraz Makara Onmu Szelki wciągnęły mnie na tyle mocno, że chciałem książkę jak najszybciej przeczytać do końca.

Bardzo dobra książka, aczkolwiek przykre jest to, że tak mało znana i niedoceniona. Moim zdaniem, o wiele ciekawsza niż np. brytyjska "O czym szumią wierzby", ale cóż. Podobno de gustibus non est disputandum.

Hub | 2011-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2011

Książka trzyma poziom pierwszej w cyklu i choć nie odkrywa wszystkich kart (co sam autor w epilogu obnaża wobec czytelnika), nie zdradza wszystkich tajemnic, ma swoisty "nerw", umiejętnie ciągnie czytelnika za sobą i nie daje szansy nudzie. Wysoko w kategorii literatury dziecięcej.

Molinka | 2017-03-05
Vildanden | 2012-10-08