Opowieści z Zaczarowanego Lasu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
A Wonder Book. Tanglewood Tales
hawthorne, mity greckie
Lily

Zbiór mitów greckich napisanych dla młodego czytelnika, a konkretnie, dla syna autora, Juliana. W Polsce, wzorem wydań angielskich, ukazały się one pod wspólnym tytułem "Opowieści z zaczarowanego lasu", ale pierwotnie były to dwa odrębne tomiki: "A Wonder Book" (Księga cudów) wydany w 1851 r. i "Tanglewood Tales" (Opowieści z zaczarowanego lasu) wydany w roku 1853.

jamczyk | 2016-08-03

W dzieciństwie jedna z ulubionych książek.

Emma | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Od kiedy pamiętam gromadziłam książki. Książka w moim domu była zawsze dobrem najwyższy i dlatego znajduje się w nim wiele tomów z mojego dzieciństwa i dzieciństwa moich synówPożyczając zaprzyjaźnionemu dziecku książkę zawsze czytam ją ponownie, aby zobaczyć jakie przesłanie może nieść ona po latach.
"Opowieści z zaczarowanego lasu", to spisane w XIX wieku przez Nathaniela Hawthorna mity greckie.Ponieważ autor spisał je dla swojego syna Juliana, to stosował prosty język całkowicie zrozumiały dla młodych czytelników. Poprzez dramatyczne losy bohaterów ukazuje skomplikowane problemy moralne, na które napotyka każdy człowiek na swojej drodze życiowej.
Ostatnio, w księgarni, oglądałam pięknie wydane książki dla dzieci. Moje oczy cieszyły wspaniałe wydania i piękne ilustracje, ale z przerażeniem odkryłam, że większość tych pozycji, to nieudolne streszczenia prawdziwych dzieł: "Królowa Śniegu" skrócona do kilku zdań pod reprodukcjami zdjęć filmowych, cieniutki "Król Maciuś I",...

Abee | 2015-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Dwanaście mitów napisanych z myślą o młodym czytelniku. Ich treść jest podana w sposób, który mnie zachwycił. Autor pragnie nawiązać dialog z czytelnikiem, odnosi się do jego uczuć, zadaje pytania. To powoduje, że łatwo wchodzi się w rolę czynnego uczestnika przygody, a nie tylko słuchacza. Niewątpliwie wartość dodatkową stanowi bardzo piękne tłumaczenie. Z ogromną przyjemnością wrócę kiedyś do tej pozycji.
Spis mitów:
9. Pałac Cyrce
10. Nasiona granatu
11. Pigmeje
12. Złote Runo
Audiobook czytany przez Włodzimierza Nowakowskiego. Wspaniała interpretacja.

Filemona | 2011-09-19
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa