Wampirek i wielki spisek

Cykl: Wampirek (tom 13)
Wydawnictwo: W.A.B.
Der kleine Vampir und die große Verschwörung
wampirek

Przyjaciele Antosia Groszka, bohatera dobrze znanego czytelnikom cyklu, znów popadli w wampirze tarapaty! Rodzinie Trzęsikamieniów grozi wielkie niebezpieczeństwo, bo ktoś, kto ich nie cierpi, zaczął polowanie na wampiry! Tymczasem w „Willi z Pięknym Widokiem” trwają przygotowania do wielkiego wydarzenia: oto zbliżają się zaręczyny – a takiego święta w świecie wampirów nie celebruje się częściej niż raz na sto lat. Ciotka Dorota niebawem wyjdzie za mąż za Igno Ranta. Igno wciąż budzi niepokój Antosia – na rękach ma dziwne czerwone plamy, jest osłabiony, w dodatku regularnie odwiedza pensjonat „Latarnia Morska”. Na szczęście Antek po raz kolejny okazuje się chłopcem o wielkiej odwadze i wielkim sercu. Bez wahania udaje się do pana Jana Drewienko, właściciela zakładu z „meblami ziemnymi”, który stworzył właśnie nowy model trumny. Czy stolarz pomoże dzielnemu bohaterowi odkryć prawdziwą tożsamość hrabiego? Trop prowadzi dalej, do pewnego mężczyzny w jaskrawozielonym kombi... Rasowy kryminał pełen wampirzych tajemnic!

[opis wydawcy]

coffee | 2016-11-02