Mój nawiedzony dom

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Cykl: Araminta Spookie (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Araminta Spookie: My Haunted House
duch, rycerz,

Araminta Spookie mieszka w starym, rozwalającym się domu, pod opieką zrzędliwej cioci Tabby i miłośnika nietoperzy, wujka Draca. Rodzice Araminty, podczas podróży do Transylwanii, zmienili się w wampiry i wszelki ślad po nich zaginął. Pewnego dnia ciotka, znudzona wieczną wojną z pełnym sadzy bojlerem, postanawia sprzedać dom. Panna Spookie, która nie wyobraża sobie mieszkania w normalnym...

Pewnego dnia ciotka, znudzona wieczną wojną z pełnym sadzy bojlerem, postanawia sprzedać dom. Panna Spookie, która nie wyobraża sobie mieszkania w normalnym miejscu, koniecznie musi ją powstrzymać. Pomaga jej duch rycerza w zbroi, Sir Horacego oraz duch jego giermka, Edmunda. Razem planują Straszliwą Pułapkę, która ma wypłoszyć ewentualnych kupców.
Czy pułapka zadziała? Czy uda się uratować Nawiedzony Dom?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=araminta&bt=araminta1#

Magdalena | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Czy dom Araminty jest nawiedzony? Ona bardzo by tego chciała. Niestety nie udaje jej się tego odkryć do czasu ...
Świetne, wesołe przygody małej dziewczynki!

Ta książka i w ogóle cała seria o Aramincie Spooke to typowa lektura wczesno-młodzieżowa. Typowy, lekki humor, trochę obrazków, duża czcionka, a dziecku nie dość, że się podoba, to jeszcze ma satysfakcje, że przeczytało coś dość grubego.

amazarashi | 2013-08-10
irbis18 | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Książka bardzo podobna gabarytowo do "Na szczęście mleko..."- Gaiman'a do czytania miałam dziecku przed snem.Trochę się zawiodłam, że "to" takie małe.

Pavlinn | 2011-11-24

Super książka

thegleek | 2012-07-05

Chyba jedna z najlepszych książek dla dzieci. Jest krótka i przyjemnie się ją czyta. Tak jak całą serię.

ogniopluj | 2013-01-12

Na pewno przeczytam, choćby ze względu na panią Sage!

GrBonifacy | 2013-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2013