Wampirek i hrabia Dracula

Cykl: Wampirek (tom 16)
Wydawnictwo: W.A.B.
Der kleine Vampir und Graf Dracula
Bridget

Niebezpieczne spotkanie z hrabią Draculą wśród zamków i gór malowniczej Transylwanii. Antoś został sam, ponieważ jego niezwykli znajomi, Rydygier, Ania i Lumpi, wrócili do Transylwanii, ojczyzny wampirów. Podąża w ich ślady, gdy rodzice, za radą psychologa Wymiatałka, zabierają go na wakacje do Rumunii. Jego mama wierzy, że dzięki zwiedzaniu owianych legendą zamków Antoś wyleczy się z...

Antoś został sam, ponieważ jego niezwykli znajomi, Rydygier, Ania i Lumpi, wrócili do Transylwanii, ojczyzny wampirów. Podąża w ich ślady, gdy rodzice, za radą psychologa Wymiatałka, zabierają go na wakacje do Rumunii. Jego mama wierzy, że dzięki zwiedzaniu owianych legendą zamków Antoś wyleczy się z fascynacji wampirami, i nawet nie podejrzewa, że jej syn tylko czeka na znak od przyjaciół. Oni zaś pojawiają się, gdy chłopiec jest już nieco zmęczony przygodami w miejscowych hotelach, i namawiają go na udział w uroczystości całego rodu Trzęsikamieniów. Tam w niecodziennym przebraniu Antoś poznaje całą wampirzą rodzinę oraz spotyka najsłynniejszego i najbardziej niebezpiecznego wampira - hrabiego Draculę!

Z recenzji poprzednich książek:

Polecam, książka ciekawa i z humorem. Wciąga nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.
iik.pl

Język jest prosty, ale w swej prostocie cudownie lekki, przez co lektura sprawia prawdziwą przyjemność. Bohaterowie niemalże wychodzą ze stron powieści i wciągają czytelnika bez reszty do swojego świata pełnego zwariowanych i mrocznych przygód.
nakanapie.pl

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1426

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!