Sam urok, czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji

Okładka książki Sam urok, czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji Karen Wheeler
Okładka książki Sam urok, czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji
Karen Wheeler Wydawnictwo: Pascal Cykl: Sama słodycz (tom 2) literatura piękna
Sama słodycz (tom 2)
Toute allure
Pascal
2011-01-01
2011-01-01
Maciej Orkan-Łęcki
Francja Karen Wheeler

Karen odkrywa uroki życia w małym francuskim miasteczku, gdzie nikt się nie spieszy, wszyscy się znają i są dla siebie życzliwi. Coraz bardziej zaprzyjaźnia się z żyjącymi niedaleko Francuzami, zapisuje się do grupy kobiet tańczących tańce liniowe, które na prawdę sprawiają jej radość. Karen również zakochuje się w.... małym piesku, którego przygarnęli jej przyjaciele - z wzajemnością, bo Biff robi wszystko, żeby być tylko z nią.
Nie tylko Biff zakochuje się w głównej bohaterce, bo jest również pewien przystojny Portugalczyk, który mieszka obok...

Bardzo lubię klimat francuskiej wsi, dlatego czytając o przeprowadzce autorki do centralnej Francji, przenosiłam się w krainę marzeń. Książka napisana lekko i przyjemnie, miejscami jednak pojawiają się nużące powtórzenia. Nie jest to lektura trzymająca w napięciu, ale jednak ma coś magnetycznego w sobie.

Ilość stron: 369

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Widząc okładkę myślałam, że to będzie jakiś romans. Jednak nie jest to ten gatunek.

Bardzo dobrze się czyta, są zabawne momenty. Główną bohaterką jest Karen i wkrótce już jej pies Briff. Wątku miłosnego nie zabrakło, ale nie przypomina on typowych romansów.

Polecam każdemu tą książkę.

Ciekawy cytat:

„Związki są jak jachty. Wyglądają znacznie piękniej z daleka, niż kiedy się wejdzie na pokład.” (str225)

Ilość stron: 369

Książka lekka i przyjemna ale mało "charakterystyczna". Główna bohaterka niby jest związana ze światem mody i byłam przygotowana na to, że wszelkie kwestie będą postrzegane i oceniane właśnie przez pryzmat high fashion. Nic z tego. Jest to po prostu ciekawie napisana powieść z niebanalną fabułą. U mnie plasuje się jednak nie wyżej jak 6 gwiazdek - nie inspiruje, nie sprawia, że chce się do niej wracać, nie zastanawia.

Lekka, zabawna książka o perypetiach dziennikarki, która pokochała uroki francuskiej wioski i odkryła, że posiadanie czworonoga zbliża do siebie ludzi, a z pozoru staroświecki taniec, przeznaczony dla "emerytów" może zainteresować także młodych.

Pierwszą część przeczytałam zeszłej jesieni i mimo posiadania wszystkich części - długo nie mogłam się zabrać za tą. Pierwsza szła mi topornie i jakoś nie wciągnęła, ale ta część jest po prostu... urocza. Sam urok - dosłownie. Perypetie głównej bohaterki są zabawne, język tutaj mnie nie drażnił, opisy też jakieś lżejsze.
W zasadzie jestem w stanie polecić tą część bez czytania wcześniejszej - po tej lekturze wiem, że znacznie szybciej zabiorę się za trzecią część :)

W zasadzie jestem w stanie polecić tą część bez...

Tak, jak w przypadku pierwszej części - nie mogłam oderwać się od czytania. Ktoś, kto gustuje bardziej w kryminałach i książkach wielkich akcji, nie będzie zachwycony. Dla mnie - rewelacja.

Bardzo przyjemna i wciągająca.

Bardzo przyjemna i wciągająca.

Dobra na wakacje, czyta się bardzo leciutko, polecam szczególnie podczas upałów.

Kolejna część przygód Karen Wheeler na francuskiej prowincji.
Kolejne artykuły wypływają z klawiatury Karen, spotkania w gronie przyjaciół, kurs tańca liniowego, ale w miłości nie wszystko jest tak kolorowe i idealne jak z początku się wydaje.

Kolejna część przygód Karen Wheeler na francuskiej prowincji.

• Francja
  • Papierowa

Dodaj cytat z książki Sam urok, czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji