Panna detektyw

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Murdered My Sweet
83-89064-62-6
detektyw, pisarka

Mama Jenny pisze kryminały. Dziewczynka jest z tego bardzo dumna, tylko czasem mama przesadza z wczywaniem się w skórę swojej bohaterki. Jednak gdy dochodzi do tajemniczych wydarzeń związanych z odczytaniem testamentu, matka i córka razem rozwiązują zagadkę.

Trafiła w mój gust książka detektywistyczna jestem pod wielkim wrażeniem zachwyciła mnie i zaintrygowała bardzo lubię poczytać takie książki mają coś w sobie.
Mama Jenny pisze kryminały dziewczynka razem z mamą pomaga jej rozwiązywać zagadki kryminalne w powieści, które tam opisuje dziewczynka jest dumna ze swojej cudownej, kochanej mamy wpada pierwsza na trop i rozwiązuje trudne morderstwa mama jest dumna ze swojej dzielnej córki.
Dla mnie historia ciekawa, po prostu niezwykła, pełna wzruszeń...napięcia doskonałego dała mi ta książka.
Naprawdę świetna poprawiła mi humor i zrelaksowała mnie, przyjemnie się czytało.

Leania112 | 2015-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest ciekawie napisana,wciąga. Polubiłam Jenny,chociaż czasem mnie wkurzała. Jej mama jednak to jakaś kompletna pomyłka. Nic nie rozumiała,cały czas polegała na wiedzy swojej córki. Czy tak powinna zachowywać dorosła kobieta ? Moim zdaniem nie. Co do reszty postaci...takie sobie,mogą być.Odnośnie fabuły,to była OK,tylko brakowało mi scen romantycznych z udziałem Carlosa i Jennifer. W sumie nawet nie wiem,dlaczego się w sobie zakochali. Jasne,pewnie jest wiele powodów,ale mnie zabrakło scen,w którym się bliżej poznawali,rozmawiali o swoich zainteresowaniach itp. Może jestem staroświecka,no ale na serio mnie to raziło. No i jeszcze to zakończenie...czy zawsze pod koniec muszą się pokłócić,a potem on lub ona go/ją przeprosi i znowu będzie "yay,hura,kochamy się" ? Błagam,to już się robi nudne... Podsumowując :
plus za : fabułę,zagadkę i powtarzający się wątek humorystyczne tzn. zawsze,gdy Jenny mówi swojej mamie,że Audrey to postać fikcyjna,mimo iż sama Jennifer to taka...

Elena | 2014-08-05
Przeczytana: 27 lipca 2014

Całkiem fajna.Moim zdaniem idealna do czytanie między lekcjami :P

ejotek | 2012-11-26
Przeczytana: 22 listopada 2012

"Panna detektyw" to książka z cyklu "Przygody i tajemnice" Wydawnictwa C&T. We wrześniu miałam okazję czytać "Potrzebna atrakcyjna mama" Caroline Plaisted z tej samej serii.

Główną bohaterką, a zarazem narratorką, jest nastoletnia Jennifer Jakes, córka słynnej pisarki kryminałów - Madeline. Jenny często musi pełnić rolę nieoficjalnego rzecznika prasowego swojej mamy oraz jej menadżera, gdyż pani Jakes żyje często w świecie wymyślonym przez siebie w powieściach.

Obie panie Jakes zostały zaproszone do znanego w San Antonio hotelu. Celem wyjazdu było huczne przyjęcie wydane przez Arnolda Harmony'ego - kuzyna Madeline - z okazji jego osiemdziesiątych ósmych urodzin. Po uroczystej kolacji miała zostać odczytana zmieniona wersja jego testamentu. Starszy pan z dozą złośliwości i przekory zorganizował odczyt, chciał bowiem widzieć miny swojej rodziny i współpracowników, gdy poznają treść dokumentu. Po swojej śmierci nie miałby przecież takiej możliwości.

Niestety, prawnik rodziny nie...

Kamcia08 | 2010-11-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2010

Wiele razy miałam styczność z podobnymi książkami, kilka było nawet z tej samej serii. Jednak tą jako jedyną przeczytałam 'na wydechu', tzn. w zaledwie dwa dni. Dlaczego mnie tak wciągnęła? Już wyjaśniam.
Po pierwsze, jest krótka - 140 stron, a nawet więcej czytam w jeden dzień. Po drugie, akcja jest niesamowicie wciągająca, ani na chwilę nie zwalnia. A konkretnie dotyczy zagadkowego morderstwa. Jenny, wraz z mamą, policjantem i nowo poznanym kolegą próbują dowiedzieć się, kto dokonał aż dwóch zbrodni. Nie będę tutaj streszczać tej książki, choć nie zajęłoby mi to wiele czasu, bo nie chcę odbierać przyjemności czytania.
W książce pojawiają się nieliczne - ale jednak - literówki czy zgubione litery. Wciągniętym w lekturę czytelnikom zapewne nie będzie to przeszkadzać, jednak są one zauważalne.
"Panna detektyw" ma u mnie wielkiego plusa za akcję, dlatego gorąco ją polecam. Dodam, że dzięki niej polubiłam wszelkiego rodzaju kryminały.

alina228 | 2012-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 września 2012

Panna detektyw" to taka niczym nie wyróżniająca się książka, ponieważ okładkę ma brzydką, a także średni tytuł. Więc czemu postanowiłam ją wypożyczyć? Sama nie wiem. Może przez intuicję, która chciała ją przeczytać. O czym jest? Czy wartom przeczytać?

Zacznę od dwóch ważnych bohaterów: Madline to pisarka kryminałów, która czuje się postacią z własnych powieści, jej córką jest Jenny zwyczajna nastolatka, tytułowa ''panna detektyw".

Matka z córką jadą na odczytanie testamentu Arnolda, lecz przed tą ceremonią zdaża się coś co pokrzyżowało wszelki plany:Zamordowano syna wyżej wymienionego wyżej bohatera. Madline z Jenny wraz z Carlosem i policjantem do spraw morderstw próbują znaleźć sprawcę. Czy uda im się to zrobić? Czy pisarka będzie miała doskonały materiał na nową książkę? Co się jeszcze zdaży?

Pomysł moim zdaniem jest oryginalny, ponieważ mało jest tego typu publikacji dla młodzieży. Tytuł tajemniczy i dość ciekawy, wybrany trafnie - pasująco do wątku.

Na początek...

anilewe | 2014-08-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

nuudy.... takich są tysiące. jedyny plus za wątek detektywistyczny.

książek: 1968
Psotka | 2016-04-10