Kłopoty z mamą

Tłumaczenie: Małgorzata Mazik
Seria: Nasze Ważne Sprawy
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Livinig with a re-invented mum
mama, przyjaźń,

Hannah sądzi, że wszystko wróciło do normy. Mama pogodziła się z odejściem taty, a nawet poznała kogoś interesującego. Do tego ma ciekawą pracę w redakcji czasopisma. Może tylko te weekendy z tatą i jego nową dziewczyną, Sally, są dla Hannah trochę męczące. Jednak ogrom pracy przed egzaminami końcowymi, do tego praca w supermarkecie, gdzie pracuje też ten przystojny Josh, i czas spędzony z Kim, najlepszą przyjaciółką na świecie, pozwalają Hannah szybko zapomnieć o gorszych stronach życia. Do czasu. A raczej do podsłuchania rozmowy telefonicznej mamy, z której wynika, że mama jest poważnie chora! I co teraz? Dojrzałość życiowa Hannah zostanie wystawiona na ciężką próbę. Jak sama mówi: „To mamy miały się opiekować swoimi dziećmi, a nie odwrotnie...”.

źródło opisu: [C&T, 2005]

Kamcia08 | 2010-09-23
Przeczytana: 23 września 2010

W obecnych czasach wiele słyszymy o ciężkich chorobach, lecz nigdy nie spotykamy ich w swojej rodzinie. A gdy, niestety, choroba 'przychodzi' do domu nie wiemy co robić, jesteśmy zagubieni.
Bohaterką książki jest nastoletnia Hannah, która przez przypadek dowiaduje się o ciężkiej chorobie swojej matki. Od tego dnia jej świat staje na głowie, dziewczyna nie wie, jak może pomóc mamie. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, którzy zawsze służą jej swoją pomocą. Dzięki nim Hannah stawia czoła chorobie ukochanej matki.
Bohaterka codziennie pisze w swoim pamiętniku opisując swoje wewnętrzne przeżycia. Początkowo uważałam, że jest to całkowicie zbędne, jednak później zdałam sobie sprawę, jak bardzo są one potrzebne.
Bardzo polubiłam styl Caroline Plaisted, ponieważ jest prosty i zrozumiały. Dlatego szybko i łatwo poszło mi przeczytanie tej książki w przerwie w lekturze szkolnej. Spodobał mi się także fakt, że wątek miłosny został umieszczony w tle. Ważniejszym wątkiem była choroba Mamy,...

Andżelika Rosenberger | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 października 2013

Bardzo mi się spodobała. Zapraszam do przeczytania ;)

Agata | 2010-10-02

Nie jest zła, ale rewelacji też nie ma. W sumie to taka książeczka o niczym. Nie wywołała na mnie żadnych specjalnych uczuć, momentami wydawała mi się nudna.
Posiadam ją w domowej biblioteczce, gdyż kupił mi ją tata - sprzedawczyni w księgarni ją poleciła, ale jakoś nie trafiła w mój gust.

Lonely | 2011-08-29

Książka interesująca jednak spodziewałam się czegoś znacznie lepszego.

paulinka_994 | 2012-03-21
Przeczytana: 30 października 2011

Bardo mi się podobała.Zachęcam do przeczytania

dorisxd | 2011-04-08

fajne ;)