Piąte królestwo

Wydawnictwo: Biuro Literackie
9788362006892
poezja
Snoopy

W "piątym królestwie" Roman Honet tworzy świat porażający do tego stopnia, że wydaje się, jakbyśmy przenosili się do biblijnej Gehenny czy dantejskich otchłani. Tyle że nigdzie się nie przemieszczamy: kat, funkcjonariusze, wyznawcy, strażnik reprezentują spektrum naszych własnych fobii i ułomności. I żyją między nami: w naszych miastach, w naszym czasie.

źródło opisu: www.poezjem.pl

źródło okładki: www.poezjem.pl

Jacek Mankiewicz | 2016-03-09

wszystko za co nie lubie polskiej poezji wspolczesnej.

Fox Mulder | 2011-08-03
Przeczytana: 20 maja 2011

"Wszelkie recenzje, szkice o tomiku „piąte królestwo”, jakie miałem okazję czytać, są równie poetyckie, niepewne i melancholijne, jak sama książka. Minęło niemal pół roku od premiery, a krytyka literacka wciąż nie może sobie poradzić z Honetem."

Zainteresowanych odsyłam do recenzji: http://www.wywrota.pl/db/artykuly/18799_genetycznie_sensualna_fantazja_honeta_ma.html

BePe | 2016-02-06

Wyobrażając sobie wszystkie te surrealistyczne obrazy naszkicowane piórem, przeżywałam intensywne emocje. Czasem nie miałam pojęcia, w jaki sposób myśl pociąga za ten a nie inny sznurek, dlaczego skojarzenia wywołują bardzo konkretne odczucia.

Mereddith | 2016-06-13
Na półkach: Przeczytane, Poezja