Nocne życie

Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-62006-14-4
poezja
Fox Mulder

Bohdan Zadura wychodzi z propozycją podróży, w której senne wizje przeplatają się z - niekiedy boleśnie prawdziwymi, innym razem urzekającymi - wycinkami naszej rzeczywistości, co w efekcie daje absorbującą kompozycję. Komentarze do codzienności, nierzadko zabarwione ironią i humorem, oraz celne puenty to główne atrakcje czytelniczej wycieczki w głąb "Nocnego życia". Publikacja nagrodzona Wrocławską Nagrodą Poetycką SILESIUS 2011 w kategorii Książka

źródło opisu: www.poezjem.pl

źródło okładki: www.poezjem.pl

osiempalcow | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Skrótowość i wnikliwa obserwacja, a ze względu na prosty język czyta się bardzo łatwo (co nie znaczy, że nad treścią nie trzeba się zastanawiać).

Weronika | 2017-10-20
Przeczytana: październik 2017